romek
poniedziałek, 5 maja 2014, 10:58

Czy kibice są od kibicowania czy powinni mieć coś do powiedzenia w kwestiach zarządzania klubu?

Zastanawialiście się jaka powinna być rola kibiców w funkcjonowaniu klubów piłkarskich? Czy kibice są od kibicowania czy powinni mieć coś do powiedzenia w kwestiach zarządzania klubu? W kontekście ostatnich wydarzeń na polskich stadionach, te pytania mogą szokować, tym niemniej, jest dużo argumentów za tym, aby kibice mieli prawo głosu w sprawach strategicznych dla klubu.

Takie jest właśnie przesłanie artykułu „Transparency and accountability are vital for effective football governence” Sama Tomlina. Autor postuluje szereg zmian w zarządzaniu piłkarskimi organizacjami w Anglii. W szczególności, wskazuje niemalże całkowity brak wpływu kibiców na takie kwestie jak ceny biletów, pielęgnowanie tradycji barw klubowych czy też chociażby brak wiedzy na temat struktury właścicielskiej klubów. Choć artykuł dotyczy futbolu angielskiego, tematy w nim poruszane są jak najbardziej aktualne chociażby w Polsce. Cały artykuł w angielskiej wersji językowej dostępny jest  TUTAJ.

pilkawgrze.eu


Komentarze do 'Czy kibice są od kibicowania czy powinni mieć coś do powiedzenia w kwestiach zarządzania klubu?' (1)
  • Zawodnik5 lat temu Bezpośredni link

    Rozsądni kibice powinni uczestniczyć w życiu klubu , a nawet brać odpowiedzialność za klub. Tylko trzeba odróżnić kibica od kibola który chce wszystko niszczyć.

  • Dodaj komentarz

    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.