romek
niedziela, 4 maja 2014, 07:07

Stadion Narodowy / Puchar TYMBARKU dla Lubelszczyzny

W dniach 30 kwietnia – 2 maja 2014 r. odbył się w Warszawie Wielki Finał turnieju Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku. Nasze województwo reprezentowała Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kaczórkach wzmocniona najlepszymi 12-letnimi piłkarkami z całego województwa lubelskiego. Pod opieką trenerów Anny Szkałuby i koordynatora Lubelskiego Związku Piłki Nożnej Krzysztofa Sobieszczuka dwanaście dziewczynek przeżyło fantastyczną przygodę zakończoną zajęciem I miejsca oraz zdobywając upragniony Puchar Tymbarku.

Pierwszego dnia tj. 30 kwietnia na Placu Defilad miała miejsce uroczystość otwarcia zawodów oraz losowanie, było wielu wspaniałych gości i piękna oprawa.

Następnego dnia na stadionie Polonii Warszawa odbyły się trudne mecze eliminacyjne – w pierwszym województwo lubelskie pokonało zachodniopomorskie 2:1, w drugim z dolnośląskim był remis 1:1. W trzecim, decydującym o awansie z grupy lubelskie pokonało małopolskie 3:0. Pierwszego dnia zawodów odbył się jeszcze pierwszy mecz systemem pucharowym tj. ćwierćfinał z województwem lubuskim zakończony wynikiem 2:1.

Następnego dnia, w półfinale z opolskim był wynik 4:2. Prawdziwe emocje nastąpiły w godzinach popołudniowych, kiedy to już na Stadionie Narodowym bezpośrednio przed meczem Pucharu Polski odbyły się mecze finałowe Pucharu Tymbarku. W kategorii U-12 dziewcząt województwo lubelskie wygrało z reprezentacją mazowieckiego 3:2, a kolejność strzelanych bramek oddaje właściwe emocje; 1:0, 1:1, 1:2, 2:2 i na sam koniec meczu 3:2!!!

Przy okazji Turnieju, w którym brały udział reprezentacje dziewcząt i chłopców w kategoriach U-10 i U-12 dzieci miały możliwość odbycia ekskluzywnej wycieczki po Stadionie Narodowym, a następnie wprowadzenia na boisko zawodników Zawiszy Bydgoszcz i Zagłębia Lubin, uczestników finału Pucharu Polski. Dziewczynki otrzymały stroje sportowe oraz nagrodę dodatkową – opłacony bilet i podróż z dodatkowymi atrakcjami na mecz Niemcy – Polska 13 maja 2014 r. do Hamburga.

Oprócz wielkiego sukcesu drużyny U-12 dziewcząt bardzo dobrze wypadły dziewczynki młodsze U-10  zagrały w Wielkim Finale pokonane przez województwo małopolskie 5:1.

Zwycięska, złota drużyna to: kapitan Klaudia Sak, bramkarka Gabrysia Dobek, Martna Przytuła i Sandra Złotorzyńska (wszystkie SP Kaczórki) plus Kinga Buczak (Krasnobród), Julia Litwińczuk i Daria Kilszcz (Kotlice), Edyta Byzdra (Janowiec), Patrycja Wójtowicz (Niedrzwica Duża), Aleksandra Tymoszuk (Międzyrzec Podlaski), Nikola Dębiska (Kraśnik), i Gabriela Dadun (Kąkolewnica). Trener Anna Szkałuba i koordynator Krzysztof Sobieszczuk.

żródło: zozpn.pl/as / fot. pzpn

 

 

 


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.