romek
piątek, 2 maja 2014, 07:43

Majowa rozmowa… Maciej Wójtowicz o tym jak się czuje piłkarz będąc liderem…

Kamil (mlkskrysztal.futbolowo.pl): Na początku chciałbym abyś się odniósł do miejsca lidera po 21 kolejkach. Jakie to uczycie?

Maciek Wójtowicz: Czekam na to samo pytanie tylko po 30-tej kolejce [uśmiech]. Miejsce lidera zobowiązuje. Do każdego meczu musimy podchodzić maksymalnie skoncentrowani, ponieważ każda drużyna chce urwać nam punkty. Ale jest to dla mnie i dla nas wszystkich bardzo motywujące.

Kamil  : W ostatnim meczu (Kryształ 8:1 Orkan) zaliczyłeś aż 3 asysty i byłeś także bliski strzelenia bramki. Widać było, że dobrze się czujesz w akcjach ofensywnych czy takie były założenia taktyczne?

Maciek Wójtowicz: Moje asysty były zasługą świetnej współpracy między mną, a Alkiem Poteruchą, który zagrał bardzo dobry mecz i obsłużył mnie idealnymi podaniami. Przed każdym meczem trener zachęca mnie do częstego włączania się w akcje ofensywne.

Kamil: Ostatnio tracimy bardzo mało bramek (tylko 3 stracone bramki po 6 spotkaniach) jakieś komentarze?

Maciek: O 3 za dużo.

Kamil: I taka postawa mi się podoba! Chciałbym przypomnieć naszym kibicom o prestiżowym wyróżnieniu, które zdobyłeś na XXV Piłkarskiej gali Zamojszczyzny: Plebiscyt Kroniki Tygodnia – zająłeś drugie miejsce w kategorii „odkrycie roku”. Czy taka nominacja motywuje?

Maciek: I to bardzo. Moją największą wadą jest to, że nie chce mi się trenować. Po gali motywacja wzrosła i gdy tylko mogę to na trening idę z wielką ochotą i daje z siebie wszystko.

Kamil: Bardzo ważne pytanie, które pojawia się na ustach wszystkich kibiców Kryształu – czy uda się wywalczyć awans?

Maciek: Tak, tak i jeszcze raz tak! Innego scenariusza nikt nie przewiduje.

Kamil: Co możesz powiedzieć o najgroźniejszych rywalach Kryształu i jak będzie wyglądał nasz kolejny mecz – Olimpia vs Kryształ?

Maciek: Nie ma już takich sił, które mogłyby nas powstrzymać. Mecz z Olimpią będzie o tyle trudny, że gramy na specyficznym boisku. Ale damy z siebie wszystko i wygramy ten mecz!

Kamil: Czy w szatni odczuwacie presje związaną z walką o awans?

Maciek: W szatni przed meczem nikt o tym nie myśli. Skupiamy się na meczu, żeby dać z siebie jak najwięcej.

Kamil: Jak Ci się współpracuje z naszymi stoperami? Łukaszem Śmiałko i Igorem Lebegą?

Maciek: Lepszej pary stoperów nie znam. Gra z nimi to sama przyjemność. Gdyby nie oni, to wyszłyby moje błędy w obronie [śmiech].

Kamil: Czego mogę Ci życzyć oprócz równej formy i udanego sezonu?

Maciek: Żeby dokończyć sezon bez żadnej kontuzji, a następny zacząć na IV ligowych boiskach.

Kamil: Zatem życzę sukcesów i omijania wszelakich kontuzji. Dziękuję za rozmowę.

Maciek: Dziękuję i pozdrawiam wszystkich kibiców.

***

Maciej Wójtowicz (ur. 1993). Obrońca, w obecnym sezonie wystąpił w 20 meczach, spędził na boisku 1730 minut, zaliczył 5 asyst.

mlkskrysztal.futbolowo.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.