romek
sobota, 26 kwietnia 2014, 06:12

Stadion w Lublinie do wynajęcia. Drugie podejście

Czy tym razem znajdą się chętni, którzy wynajmą skyboksy czyli przeszklone loże z widokiem na boisko nowego stadionu przy ul. Krochmalnej? Wczoraj Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ponownie ogłosił przetarg na wynajem pomieszczeń. Przychody z czynszu mają pokryć część kosztów utrzymania stadionu.

 
 
Przetarg dotyczy 14 skyboksów (każdego z osobna) o powierzchni od nieco ponad 23 do ponad 25 mkw. Wywoławcza stawka czynszu pozostaje taka sama, jak w poprzednim przetargu, który w połowie marca zakończył się fiaskiem. To 50 zł netto za mkw. miesięcznie. Przetarg ma formę pisemną. Do 8 maja MOSiR będzie czekać na oferty, a wygrywać mają ci, którzy zaproponują najwyższą stawkę. Tego samego dnia powinny być znane wyniki.

Na przetarg nie zostaną wystawione dwa skyboksy, które mają być do dyspozycji miasta na wypadek wizyty ważnych gości. Ale to nie wszystko, co jest do wynajęcia w nowym stadionie. Są tam również cztery pomieszczenia komercyjne (105, 107, 241 i 246 mkw.), na które w marcu też nie było chętnych.

Dziś mija termin zgłaszania kandydatur w ogłoszonym przez MOSiR naborze na menadżera stadionu. Ma się troszczyć o jak największe przychody z obiektu.

Tymczasem na stadionie trwa już montaż krzesełek. – Powinien zakończyć się w maju – mówi Marzena Szczepańska, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta.

 
mmlublin.pl / drs / foto UM Lublin

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.