czwartek, 24 kwietnia 2014, 06:56

IV liga / Słabszy występ Hetmana * Największą ochotę na awans ma Lewart, ale tylko remisuje…

Niewiele więcej poza tym, że się odbył można napisać o meczu Hetmana ze Stalą. Gospodarze rozegrali słabe zawody, goście przeciwstawili agresywną walkę i spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1. W pierwszej połowie Stal nie potrafiła skonstruować choćby jednej składnej akcji.
Hetman nie wyglądał wiele lepiej. Co prawda Mirosław po 20 minutach gry wyprowadził zespół z Żółkiewki na prowadzenie, ale potem niewiele się na boisku działo. Warto odnotować akcję Myśliwieckiego zakończoną strzałem w słupek i w zasadzie to wszystko.
Druga połowa nie przyniosła zmiany obrazu gry. Hetman grał wolno, niedokładnie bez pomysłu i w przeciwieństwie do gości mało agresywnie. Efektem zaangażowania przyjezdnych była wyrównująca bramka zdobyta w ostatniej minucie spotkania. I tu można nadmienić fakt, iż nie byłoby jej, gdyby nie fatalny tego dnia sędzia, który odgwizdał przewinienie Blocha za… wybicie piłki wślizgiem. Tomczuk uderzył, piłka odbiła się od Blocha, potem od Bielaka kompletnie myląc Płonkę. A sędzia… Kompletnie nie poradził sobie w tym meczu. Nie reagował na wulgaryzmy płynące z ust zawodników, pozwalał na głośne podważanie swoich decyzji, nie karał za chamskie brutalne faule, nie wyrzucił z boiska bramkarza faulującego poza polem karnym, etc. Sprawiał wrażenie zupełnie zagubionego i zastraszonego przez zawodników.
Remis dla gości jest tym bardziej cenny, że od 60 minuty grali w osłabieniu. Wynik jak i gra rzuciły cień na dobrą grę Hetmana w wiosennych meczach. Nawet przegrywając w Łęcznej zaprezentowali się dużo lepiej. Szansa na rehabilitację już za tydzień. Kolejnym rywalem będzie nabierająca rozpędu Sparta. Tym bardziej, że mecz rozegrany zostanie w Rejowcu, wynik jest sprawą otwartą.