wtorek, 22 kwietnia 2014, 11:02

Klasa A ZAMOŚĆ (I) / Włókniarz Frampol – Olimpiakos Tarnogród 3:2 (1:1) * Grabowski jak Tytoń…

Mateusz Grabowski miał wejście do bramki Olimpiakosu Tarnogród niczym Przemysław Tytoń na Euro 2012 w meczu Polski z Grecją. W 83 minucie czerwoną kartką za faul na polu karnym, na Mateuszu Decyku, ukarany został jego brat Karol Grabowski. Sędzia odgwizdał karnego. Specjalista od „jedenastek” we Włókniarzu Łukasz Kawęcki tym razem dał plamę. Mateusz Grabowski obronił strzał zawodnika z Frampola. Co ciekawe, Mateusz Grabowski rozpoczął mecz jako zawodnik z pola i był trzecim bramkarzem Olimpiakosu w tym meczu. Do 80 minuty w bramce zespołu z Tarnogrodu stał Tomasz Leśniak. Doznał jednak kontuzji. Zastąpił go Karol Grabowski, który jednak zagrał zaledwie trzy minuty. – To był dziwny mecz – stwierdził trener Włókniarza Zenon Tchórzewski.

Włókniarz dwa razy wychodził na prowadzenie. Najpierw gola strzelił Rafał Swatowski, a potem z rzutu karnego Łukasz Kawęcki. Co ciekawe, faulu na polu karnym, na Rafale Swatowskim, dopuścił się Mateusz Grabowski – ten sam, który później obronił karnego.

Skazany na wysoką porażkę zespół z Tarnogrodu za każdym razem doprowadzał do wyrównania. Jako pierwszy uczynił to Michał Rutyna, jako drugi – Bartłomiej Kuczma. Jednakże na bramkę strzeloną w 60 minucie przez Sławomira Dyjacha Olimpiakos nie zdołał już odpowiedzieć. – To był dla nas dość trudny mecz. Gdy wydawało się, że „odskoczymy” Olimpiakosowi na dwa gole, nasi rywale doprowadzali do wyrównania po naszych karygodnych błędach w obronie. Mieliśmy mnóstwo sytuacji podbramkowych, których nie potrafiliśmy wykorzystać. Z kolei Olimpiakos był skuteczny aż do bólu. Miał dwie okazje do zdobycia bramki. I strzelił dwa gole – powiedział trener Zenon Tchórzewski.

echaroztocza.pl/ MaSzt

PS. Jedynie na łamach „Ech Roztocza” sympatycy piłki nożnej z regionu znajdą relacje z wszystkich meczów klasy okręgowej, klasy A, a za tydzień także z klasy B!