wtorek, 15 kwietnia 2014, 08:32

IV liga / Żółkiewka lepsza w Łukowie…

Radosny powrót z dalekiego wyjazdu do Łukowa zafundowali sobie zawodnicy Hetmana Żółkiewka. W ważnym dla układu górnej części tabeli meczu Hetman Żółkiewka wygrał wyjazdowe spotkanie z Orlętami Łuków 2-0.

Goście wystąpili bez pauzującego za żółte kartki Nogasa, który rozegrał dotychczas wszystkie mecze w tym sezonie. Pomimo braku podstawowego zawodnika obrona spisała się bez zarzut. W pierwszych minutach meczu Orlęta próbowały narzucić swój styl gry, jednak nie potrafiły przebić się przez drugą linię Hetmana, w związku z czym próbowały długich podań. Ten sposób gry również nie przyniósł oczekiwanego rezultatu. Gospodarze w pierwszej połowie praktycznie nie zagrozili bramce rywali. Hetman natomiast czekał cierpliwie na swoją szansę. W 18 minucie wspaniałą indywidualną akcją popisał się Myśliwiecki. Po otrzymaniu piłki od Wójcika szybkim dryblingiem zwiódł dwóch obrońców, przełożył piłkę na prawą nogę i fantastycznym strzałem pokonał bramkarza Orląt. Nie był to jedyny wygrany przez napastnika Hetmana pojedynek z kapitanem gospodarzy.

W 60 minucie wystartował błyskawicznie do zagranej z własnej połowy prostopadłej piłki. To samo uczynił bramkarz. Myśliwiecki był szybszy i zawodnikowi Orląt nie pozostało nic innego jak sfaulować najlepszego strzelca zespołu z Żółkiewki, a że miało to miejsce poza polem karnym, jasne stało się, że w bramce Orląt nastąpić będzie musiała zmiana. Sędzia nie wahał sie ani chwili i odesłał podstawowego bramkarza Orląt do szatni przed czasem. Wcześniej na początku drugiej połowy Orlęta rzuciły się na rywali z chęcią szybkiego odrobienia strat. Dobrze dysponowani tego dnia byli jednak obrońcy i bramkarz Hetmana, w związku z czym ataki gospodarzy rozbijane były bez większych problemów.

Po stracie zawodnika gospodarze nie cofnęli się i w dalszym ciągu dążyły do wyrównania. Najbliżej tego celu byłu po dwóch strzałach z dystansu, jednak na szczęście dla podopiecznych Waldemara Wiatra poradził sobie z nimi Płonka. Strachu gościom napędził jeszcze Furmaniak źle podając piłkę na 30 metrze, jednak sam w porę naprawił swój błąd. Przed polem karnym dobrze układała się gra obronna Lewczukowi i Blochowi. Gospodarze próbowali jeszcze akcji skrzydłami i wrzutek lecz również bez efektu bramkowego. Kropkę nad i postawił Banachiewicz, który dopełnił formalności w 85 minucie po doskonałym podaniu od Kopruchy.