wtorek, 15 kwietnia 2014, 14:28

B klasa LUBLIN / Błękitni przegrali z Poniatową, Orły wygrały walkowerem…

Niezwykłych emocji dostarczyli nam zawodnicy LKS-u Poniatowa oraz Błękitnych Kierz w niedzielnym spotkaniu o mistrzostwo lubelskiej „B”-klasy. Poniatowianie pokonali po pasjonującej końcówce meczu ekipę gospodarzy 5:2 i powrócili do walki o czołowe lokaty ligi. Swoje premierowe trafienie tej wiosny, a zarazem pierwszą bramkę od kiedy oficjalnie zawiesił buty piłkarskie na kołku zdobył doskonale znany wszystkim kibicom „żółto-czarnych” 36-letni Sławomir Muszyński, dla którego było pierwsze oficjalne spotkanie w barwach LKS-u od ponad 2 lat! …

Niedzielne spotkanie w Kierzu miało być decydującym sprawdzianem przed zbliżającym się wielkimi krokami spotkaniem na szczycie z Orłami Kazimierz. Poniatowianie aby myśleć o pierwszej trójce ligi musieli ten mecz wygrać. Niestety sytuacja kadrowa w jakiej znalazła się nasza ekipa przed pierwszym gwizdkiem nie napawała optymizmem. „Żółto-czarni” osłabieni absencją kilku podstawowych graczy (zabrakło m.in. Łukasza Gołofita, Wojciecha Nowomiejskiego, braci Szwedów oraz pauzującego za kartki Łukasza Długosza), przystąpili do rywalizacji na gorącym terenie w iście eksperymentalnym zestawieniu. Obawy jakie trapiły gości z Poniatowej Wsi okazały się płonne, gdyż zmiennicy w osobach Mateusza Szklarza i Patryka Mazura poradzili sobie doskonale, a cała ekipa mimo – wydawać się mogło – sporych ubytków personalnych pokazała naprawdę ciekawy futbol.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia przyjezdnych. Już w 5 minucie gry piłkę w środku pola wywalczył Przemysław Kuchta, skutecznie zagrał do Kamila Czuryszkiewicza, a ten nie zastanawiając się nawet przez chwilę huknął z 30 metrów i pokonał zaskoczonego bramkarza gospodarzy. Kilkanaście minut później to Poniatowianie przeżywali chwilę grozy, gdyż goście najpierw zdobyli wyrównującą bramkę precyzyjnym strzałem zza pola karnego, a następnie – przy niemałym udziale starszego z braci Kuchtów, który popełnił prosty błąd przy wybiciu piłki z własnego pola karnego – zdobyli bramkę dającą im prowadzenie.

Mimo ciężkich chwil „żółto-czarni” pokazali charakter i szybko powrócili na właściwe tory. Jeszcze w pierwszej połowie spotkania wyrównujące trafienie zaliczył Grzegorz Kuchta, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki Kierza, zaś kilka minut później, tuż przed zejściem do szatni bramkę na 2:3 zdobył po raz kolejny Kamil Czuryszkiewicz, który skarcił golkipera Błękitnych mocnym uderzeniem w krótki róg bramki.

Druga połowa przebiegała już całkowicie pod dyktando gospodarzy i gdyby nie wejście na plac gry doświadczonego Sławka Muszyńskiego, to kto wie jakim wynikiem zakończyłaby się niedzielna rywalizacja. Popularny Mucha, nie po raz pierwszy z resztą, udowodnił wszystkim, iż strzelanie bramek przychodzi mu z ogromną łatwością i jak za starych, dobrych lat cudownym uderzeniem zza pola karnego dał radość sporej grupie kibiców z Poniatowej Wsi zdobywając bramkę na 2:4, która – jak się później okazało – całkowicie zamknęła spekulację odnośnie wyniku niedzielnej rywalizacji. W doliczonym czasie gry gwóźdź do trumny Błękitnych wbił jeszcze Łukasz Zawadzki, który sprytnym strzałem pokonał bramkarza rywala i zwycięstwo naszych stało się faktem.

Trzy punkty wywalczone z Krzem pozwoliły naszym umocnić się na trzecim miejscu w ligowej tabeli. Za tydzień „żółto-czarni” zmierzą swe siły w ligowym szlagierze z liderem z Kazimierza Dolnego.