V liga LUBLIN / Piaskovia – Polesie Kock 2:1 « Lubelska Piłka - Wszystko o piłce nożnej na Lubelszczyźnie
niedziela, 13 kwietnia 2014, 11:17

V liga LUBLIN / Piaskovia – Polesie Kock 2:1

Niezwykle cenne punkty wywalczyli piłkarze Piaskovii  w sobotnie popołudnie w meczu z wyżej notowanym w tym sezonie Polesiem Kock. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy, gdyż to goście przeprowadzili w pierwszej połowie wiele akcji po których linia obrony oraz bramkarz byli w dużych tarapatach.

Gdyby do przerwy wynik brzmiał 2:0 dla Polesia to nikt by się nie dziwił. Tymczasem po świetnie rozegranych stałych fragmentach gry to Piaskovia schodziła do szatni z dwubramkową zaliczką. Już w 5 min. Łukasz Styżej (foto w barwach Orionu)  wykorzystał precyzyjnie uderzoną przez Tomka Szklarza piłkę i otworzył głową wynik meczu na 1:0.

Po szybko straconej bramce zawodnicy z Kocka  przejęli inicjatywę i dyktowali warunki gry. Zostali za to surowo skarceni w końcowych minutach pierwszej połowy meczu. Tym razem Krzysztof Olender wykonywał rzut wolny a zimną krew zachował Michał Czarnecki strzelając gościom drugą bramkę. W drugiej połowie meczu – po dość szybkich i trafionych zmianach dokonanych przez trenera Pasierbika –  zagrali bardziej efektownie lecz za to mniej skutecznie.

Polesie w 60 min. zdobyło kontaktową bramkę a na domiar złego w 75 min. meczu czerwoną kartkę otrzymał Michał Martyna, który dał bardzo dobrą zmianę za Łukasza Struga. Mimo przewagi jednego zawodnika drużyna z Kocka nie zdołała strzelić wyrównującej bramki a w ostatnich min. meczu, o mały włos nie straciła kolejnej. Po strzale naszego zawodnika piłka otarła się o słupek bramki drużyny gości i wyszła na aut.Na uwagę zasługuje fakt powrotu do gry-po przerwie spowodowanej kontuzją-Adriana Dudy, który w drugiej połowie udanie zastąpił Patryka Mizurę.

Skład Piaskovii: Ł. Leśniak- J. Niedzielski, A. Wargol, P. Pędrak, Ł. Styżej, T. Szklarz, M. Czarnecki, P. Mizura /A. Duda – 55″/, Ł. Strug /M. Martyna -65″,/K. Olender, T. Korona /T. Nowak -60″/.