środa, 9 kwietnia 2014, 07:29

IV liga / Wrócili na właściwe tory… * Na co stać Orion?

Hetman Żółkiewka pokonał Opolanina Opole Lubelskie 3-0. Zwycięstwo gospodarzom zapewnił niezawodny duet Myśliwiecki – Koprucha.

Mecz rozpoczął się od wzajemnego badania sił. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Zespoły nie tworzyły groźnych sytuacji, aczkolwiek nie można było im odmówić walki i zaangażowania. W 27 minucie długim podaniem uruchomiony został Myśliwiecki. Obrońca gości nie mogąc go dogonić postanowił ściągnąć za koszulkę najlepszego strzelca Hetmana. Sędzia po konsultacji ze swoim asystentem uznał, że wystarczającą karą będzie kartka koloru żółtego, choć zawodnik gospodarzy miał przed sobą już tylko bramkarza. Surowszą karę wymierzył Koprucha, uderzając piłkę nad murem. Futbolówka po rękach bramkarza zatrzepotała w siatce.

Po pierwszym golu zawodnicy trenera Wiatra zaczęli coraz wyraźniej dominować. Wynikiem ich dobrej gry był drugi gol strzelony przez Myśliwieckiego, który w 40 minucie najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym Opolanina. Jedyną prawdziwie groźną okazję goście stworzyli w ostatniej akcji pierwszej części gry. Po sprytnie rozegranym rzucie wolnym zawodnik z Opola uderzył piłkę minimalnie niecelnie i dla Hetmana skończyło się na strachu. W drugiej połowie zawodnicy z Żółkiewki mądrze operowali piłką utrzymując ją z dala od własnego pola karnego, a sami stworzyli sobie kilka szans na podwyższenie prowadzenia. Najlepszej nie wykorzystał Koprucha, który stojąc sam na 5. metrze nie trafił w piłkę. Był jeszcze groźny strzał Skrzypczyńskiego i w końcu w 80 minucie po indywidualnej akcji strzelił swoją 21. bramkę w sezonie, czym ustalił wynik spotkania na 3-0.

W następnej kolejce Hetman wyjeżdża do Łukowa na ciekawie zapowiadający się mecz z Orlętami. Wydaje się, że jeżeli zaprezentuje taki poziom jak w meczu z Opolaninem będzie w stanie urwać pierwsze punkty na wiosnę drużynie trenera Gruli, która w rundzie rewanżowej nie straciła jeszcze nawet bramki.

Z pewnością wiosną będzie się liczył wzmocniony Orion Niedrzwica Marka Sadowskiego. Wojciech Białek strzelił już dwa gole.