romek
sobota, 5 kwietnia 2014, 10:59

Patryk KAŹMIERSKI (kapitan KS Skrobów): – Faworytem Błękit Cyców…

Zapraszamy do przeczytania rozmowy z kapitanem LKS Skrobów, Patrykiem Kaźmierskim.

***

– W niedzielę pierwsze ligowe spotkanie. Jakie panują nastroje w zespole?
Patryk Kaźmierski: – Wyczekiwania na pierwsze spotkanie rundy wiosennej. Sami jesteśmy ciekawi naszej formy i formy przeciwnika. Ten mecz tak na prawdę to jedna wielka niewiadoma i choć wiemy na co stać naszego rywala, to jest piłka i może wydarzyć się wszystko. W poprzedniej rundzie udało nam się wygrać na wyjeździe 1:0, ale było to bardzo ciężkie spotkanie i takiego samego spodziewam się tym razem. Obyśmy również zdobyli komplet punktów i dobrze zainaugurowali rundę wiosenną.
– Mecz z Abramowem do łatwych należeć nie będzie.– Żaden mecz, jeśli się go nie wybiega, nie wywalczy, nie jest z natury tych łatwych. Abramów to bardzo waleczny zespół, ale myślę że jeśli zagramy na miarę swoich możliwości – jesteśmy w stanie zdobyć komplet punktów. Musimy na pewno wystrzec się głupich błędów w obronie. Wiadomo, że jeśli nie stracimy bramki, to nie przegramy meczu. A jesteśmy taką drużyną, że rzadko zdarzają nam się mecze ligowe w których nie zdobywamy choćby jednej bramki.

– Jak wyglądały przygotowania do sezonu?

– Trenowaliśmy dwa razy w tygodniu i w okresie przygotowawczym rozegraliśmy 6 sparingów. Niestety, nie ze wszystkich możemy być zadowoleni, ale widać że zespół powoli wchodzi na właściwe tory i mam nadzieje, że będzie to już widać w spotkaniu z Abramowem.

– Twoja ocena postawy zawodników w sparingach?

–  Przede wszystkim trener nam tłumaczy, by patrzeć na siebie a nie na innych. Jeśli każdy z osobna będzie eliminował błędy i robił postępy z meczu na mecz, siłą rzeczy drużyna będzie grała lepiej i osiągała lepsze rezultaty. Poza tym nie lubię oceniać gry kolegów, a od siebie zawsze wymagam więcej nawet po dobrych meczach.

– Kto Twoim zdaniem będzie największym wzmocnieniem?

– Moim zdaniem każdy zawodnik,  który do nas dołączył jest wzmocnieniem, ponieważ jeśli jest nas więcej, konkurencja w drużynie jest większa i jest to z korzyścią dla drużyny. Drużyna to nie tylko podstawowa 11. Wszyscy zawodnicy są tak samo ważni, bo na sukces pracujemy wszyscy i wszyscy wnoszą coś do ekipy. Nie chcę oceniać nowych zawodników wiem natomiast że są potrzebni i cieszę się że są z nami.

– Na jakie miejsce możemy liczyć na koniec sezonu?

– Ja mam nadzieje na jak najwyższą lokatę na koniec sezonu, ale wiadomo jak to jest w niższych ligach, nie zawsze można wyjść najsilniejszym zestawieniem, zatem osobiście nie chcę się wypowiadać na co nas stać . Na pewno w każdym meczu, każdy zawodnik naszej drużyny da z siebie wszystko. My jesteśmy w tej uprzywilejowanej sytuacji, że nikt nie stawia przed nami określonych celów. Nie gramy pod jakąś niesamowitą presją. Gramy dla Kibiców i każde zwycięstwo im dedykujemy. Im więcej będziemy zdobywać punktów, tym więcej kibiców będzie pojawiać się na naszych meczach.

– Kto według ciebie ma największe szanse na awans, a kto spadnie z A-klasy?

– Największe szanse na awans do okręgówki ma zespól z Cycowa. Oni mają jasno postawiony cel, którym jest awans i sądzę że jest to najlepszy zespół obecnie w naszej lidze. Będę zaskoczony, jeśli nie wywalczą w tym roku awansu. Jeśli zaś chodzi o to kto spadnie z naszej ligi, nie zastanawiałem się nad tym. Wiem że co roku praktycznie do ostatniej kolejki toczy się walka o to kto spadnie, a komu uda się uniknąć spadku. Ja wiem że nam spadek nie grozi i nie bardzo obchodzi mnie los innych drużyn. Dla mnie ważny jest nasz zespół.

– Czy masz jakieś indywidualne założenia na rundę wiosenną?

– Na pewno chciałbym jak najwięcej razy pokonywać bramkarzy rywali. Jestem napastnikiem i na tej pozycji najczęściej wystawia mnie trener, a od napastnika wymaga się przede wszystkim bramek i na tym się skupiam. Chociaż, jeśli nawet nie strzelę żadnej bramki przez całą rundę wiosenną, a zespól wygra wszystkie spotkania będę szczęśliwy. Zawsze staram się stawiać dobro zespołu nad własne i w każdym spotkaniu dawać z siebie maksimum. Najważniejsze by wygrywała drużyna nie ważne kto strzela bramki. Chociaż jeśli mam być szczery, jestem trochę pazerny na gole.

– Chciałbyś kogoś pozdrowić?

– Chciałbym pozdrowić wszystkich ludzi którzy sympatyzują z naszą drużyną i jednocześnie zaprosić na nasze najbliższe spotkanie ligowe. Wiadomo, że gra się przede wszystkim dla kibiców. Mam nadzieje że licznie będą przychodzić na nasze mecze i nas wspierać.

ksskrobow.futbolowo.pl

 


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.