wtorek, 1 kwietnia 2014, 07:26

IV liga / Zmiana lidera – za sprawą Szałachowskiego na czele Górnik II Łęczna…

Na tarczy wrócili zawodnicy Hetman z wyjazdu do Łęcznej. Górnik gładko pokonał beniaminka 3-0. W pierwszej połowie goście dzielnie stawiali czoła naszpikowanemu graczami pierwszego zespołu rywalowi. Udało się im nawet stworzyć dwie dobre sytuacje do zaskoczenia gospodarzy.

Kiedy wydawało się, że do przerwy nie padną bramki na stadionie w Łęcznej, Zuber wyprowadził Górnika na prowadzenie w 45 minucie. W tej sytuacji obrońcy gości reklamowali faul rywali, jednak sędzia wskazał na środek boiska. W drugiej połowie gospodarze dominowali jeszcze wyraźniej. Przygotowanie fizyczne na pierwszoligowym poziomie jak i wysoka kultura i organizacja gry pozwoliły „zamęczyć” przyjezdnych, którzy właściwie ograniczali się do szczelnego ustawienia w obronie. Próbkę swoich umiejętności popartych doświadczeniem wyniesionym z boisk ekstraklasy zaprezentował zwłaszcza Sebastian Szałachowski, który dwukrotnie umieścił piłkę w siatce Hetmana i jeszcze przynajmniej dwukrotnie z wielką łatwością dochodził do sytuacji strzeleckich. Podopieczni trenera Waldemara Wiatra mimo wyraźnej porażki nie mogą mieć do siebie większych zastrzeżeń.

Przeciwstawili się dużo bardziej doświadczonemu rywalowi, podjęli rękawicę i zaprezentowali się pozytywnie na tle zawodników mających na swoim koncie występy w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Na pewno dla zawodników z Żółkiewki ten mecz był bardzo cennym doświadczeniem i jedną z nielicznych okazji zmierzenia się z tak mocnym rywalem. W następnej kolejce do Żółkiewki przyjedzie Opolanin Opole Lubelskie.

W pierwszej rundzie Hetman wygrał 2-0. Goście na pewno będą chcieli się zrewanżować za niepowodzenie na jesieni, Hetman natomiast spróbuje zdobyć swoje pierwsze wiosenne punkty.

az

***

Powiślak Końskowola – Janowianka Janów Lubelski 1:0 (0:0)
Bramka: Giza (86).

Sparta Rejowiec Fabryczny – Orlęta Łuków 0:1 (0:0)
Bramka: Botwina (70).

Opolanin Opole Lubelskie – Stal Poniatowa 1:0 (0:0)
Bramka: Rak (70).

Orion Niedrzwica Duża – Lutnia Piszczac 3:1 (1:0)
Bramki: Białek (45, 65), Jaszczyński (60 samobójcza) – Czebreszuk (48).

Unia Krzywda – Victoria Żmudź 0:4 (0:2)
Bramki: Klajda (7), Mroczek (21 z karnego, 90), Nowicki (90+5).

Lewart Lubartów – Ruch Ryki 6:2 (2:1)
Bramki: Kompanicki (22, 85), D. Niewęgłowski (35, 53), Michna (65), Nogal (80) – Kępka (42 z karnego), Grykałowski (85).