romek
poniedziałek, 24 marca 2014, 09:31

P r o f i l e / Nikolajs KOZACUKS (Górnik Łęczna) – gol ze srebra, nos Szatałowa z platyny…

Lider I ligi Górnik Łęczna wygrał z groźną Sendecja na boisku rywala. Obie bramki strzelili rezerwowi, co dowodzi jak skuteczny jest „piłkarski nos” trenera Jurija Szatałowa.

Nikolajs Kozacusks wszedł na boisko już przy wyniku 1:1 i w 90 miniucie strzelił cenną bramkę, niby tylko za dwa punkty, bo było 1:1, niemniej gol co najmniej jeśli nie złoty, to srebrny.

Kozacuks to zdobywca czterech pucharów Łotwy, ma też w piłkarskim życiorysie mistrzostwo Łotwy. Grał w klubach: FK Ventspils, FC Vitkowice, Vindava Ventspils, FK Tukums 200o, AZAL Baku, Tranzit Ventspils,  Hapoel Irony Nir Ramat HaSharon, Ahva Araba, Dougava Ryga.

W Górniku Łęczna od ubiegłego sezonu. Ma 28 lat, jest pomocnikiem.

Dygresja – jeśli cenny gol Kozacuksa nazwaliśmy srebrnym, to nos Szatałowa z pewnością zasługuje na określenie „platynowy”.

rd / foto – Kurier Lubelski

 


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.