romek
wtorek, 18 marca 2014, 09:37

Karol KRAWCZYK (Pogoń 96 Łaszczówka): – Cieszę się z tego co robię…

Popularny „Loczek”, jest bramkarzem drużyny juniorów, wychowanek Pogoni 96 Łaszczówka rozpoczął treningi w styczniu 2011 roku (wtedy powstała drużyna trampkarzy w naszym klubie), w 2012 roku od lipca do grudnia reprezentował barwy TKS Tomasovia (po półrocznym wypożyczeniu wrócił do Pogoni). Jego największe atuty to refleks, gra nogami oraz silny charakter, potwierdził to w tym sezonie – w 2 kolejce (u siebie z Granicą Lubycza Królewska), doznał poważnej kontuzji prawej ręki (złamanie z przemieszczeniem), Karola w 40 minucie meczu zabrała karetka, wszyscy baliśmy się o jego zdrowie, ale on nie tylko nie opuścił drużyny (z gipsem na ręku, oglądał kolegów podczas meczy i treningów), ale wrócił do niej bardzo szybko o czym opowiada w wywiadzie.

***

1. Na początek, pytanie o twoje zdrowie, w sierpniu ubiegłego roku poważnie złamałeś rękę w meczu z Granicą. Kiedy wróciłeś do treningów? I jak się czujesz?
Karol Krawczyk: – Do treningów wróciłem po około 3 miesiącach od złamania, czasami odczuwam jeszcze jakiś dyskomfort, ale  czuję się dobrze.

2. Z tego co widać po planach treningowych trenujecie dość intensywnie – jak drużyna juniorów reaguje na wysokie wymagania stawiane przez trenera.
KK: – Frekwencja na treningach jest wysoka, więc chyba dobrze. Wszyscy pracujemy bardzo ciężko, żeby jak najlepiej przygotować się do meczy ligowych.

3. W lidze zajmujecie wysokie drugie miejsce, o co będziecie walczyć w rundzie wiosennej?
KK: – Na pewno o utrzymanie dobrej pozycji w tabeli. Ale oprócz wyniku, chcemy poprawić swoją grę, szczególnie w ofensywie – mamy za mało strzelonych bramek.

4. Jesteś bramkarzem drużyn młodzieżowych Pogoni 96 od trzech lat (z małą przerwą w TKS Tomasovia). Czy wiążesz z grą w bramce swoją przyszłość?
KK: – Raczej tak, staram się solidnie trenować, daje z siebie 100 procent, czerpię z tego dużą przyjemność, profesjonalne podejście pozwala mi się cieszyć z tego co robię. Muszę osiągnąć jak najwyższy poziom aby móc bronić w jak najwyższej lidze.

5. Co byś zmienił w GKS Pogoń 96 Łaszczówka?
KK: Nie potrafię znaleźć nic do czego można byłoby się przyczepić. Dostajemy w klubie wszystko co potrzebne do treningu i rozwoju.

popgon96laszczowka.futbolowo.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.