romek
poniedziałek, 17 marca 2014, 09:56

Widziane z oddali (215) / Jamcito na inaugurację – startuje V liga zamojska…

Tegoroczna zima okazała się wyjątkowo dla piłkarzy sprzyjająca. Boiska są już przygotowane do gry i najprawdopodobniej za tydzień inauguracja rundy wiosennej odbędzie się bez przeszkód.

A wiosna w zamojskiej lidze okręgowej zapowiada się tym razem nadzwyczaj ciekawie.

Liderem jest solidny zespół Gromu Różaniec, który zechce do końca rozgrywek pozostać na miejscu gwarantującym awans. Taki cel jest dla tej drużyny możliwy do zrealizowania, gdyż pozycja lidera świadczy o jej piłkarskim potencjale. Grom dowiódł jesienią, że jego aspiracje do gry w IV lidze nie są pozbawione realnych podstaw.

Jednak podobny cel gry w IV lidze stawiają sobie działacze i piłkarze Kryształu Werbkowice. Gotowość organizacyjna klubu udokumentowana nowym stadionem oraz oczekiwania kibiców sprawiają, że Werbkowice czekają na awans swojej drużyny. Różnica 3 punktów do fotelu lidera sprawia, że kwestia awansu jest całkowicie otwarta i Kryształ ma realne szanse na spełnienie marzeń.

W walkę o ostateczne zwycięstwo w rozgrywkach mogą się jeszcze włączyć drużyny Huczwy Tyszowce i Unii Hrubieszów.

Huczwa była początkowo uznawana za hegemona tych rozgrywek i zespół, który nie pozwoli sobie na kwestionowanie pozycji lidera. Pierwsze 5 zwycięskich dla Huczwy kolejek zdawało się tę opinię potwierdzać. Później zaczęły się problemy i ostatecznie Huczwa zajęła po rundzie jesiennej trzecie miejsce ze stratą 6 punktów do lidera. Fachowcy nie wróżą jednak tyszowianom sukcesu w walce o awans.

Stratę 6 punktów do miejsca premiowanego awansem ma także Unia Hrubieszów. Hrubieszowianie od kilku sezonów awizują swój powrót do IV ligi, ale wszystko kończyło się dotąd na deklaracjach. Już pierwszy mecz Unii w Łaszczowie na inaugurację rundy wiosennej udzieli nam odpowiedzi na pytanie o szanse hrubieszowian w walce o awans.

A mecz Unii z Koroną może być dla kibiców ciekawy ze względu na szansę obejrzenia sporej ilości bramek. Cały problem polega na tym, że więcej goli może wpaść do siatki Korony, która w rozegranych dotąd 5 meczach sparingowych straciła aż 23 bramki. Nawet piłkarze A-klasowej Szyszły Tarnoszyn zdołali czterokrotnie pokonać defensywę Korony. Być może to jednak zasłona dymna podopiecznych trenera Kuczyńskiego, którzy w ligowej walce pokażą swój groźny lwi pazur.

Mimo wrodzonego lenistwa staram się śledzić wszystko, co dzieje się w piłce nożnej na Lubelszczyźnie, a na Roztoczu w szczególności. Pewnie dzieje się wiele ciekawych rzeczy, ale z oddali tego nie widać. Na stronach internetowych klubów ligi okręgowej zazwyczaj cmentarna cisza. Trzeba wiele trudu, by zdobyć nieoficjalne informacje o kłopotach w Cosmosie Józefów, a także planowanych wzmocnieniach w Krasnobrodzie. Miejmy nadzieję, że kryzys organizacyjny w Cosmosie zostanie pokonany i zespół uczestniczyć będzie w dalszych rozgrywkach. Wzmocnienia Igrosu mogą jedynie cieszyć, gdyż spadek tego zespołu do A-klasy będzie stratą dla piłki nożnej na Zamojszczyźnie. W Krasnobrodzie bowiem panował wspaniały klimat dla tej dyscypliny sportu i wskrzeszenie tej atmosfery leży w interesie wszystkich prawdziwych sympatyków futbolu.

Zbójeckie prawo felietonisty pozwala mu na wyrażenie opinii w wybranych kwestiach. Korzystając z takiego uprawnienia ujawnię swoje oczekiwania w rundzie wiosennej. Mam nadzieję, że Huragan Hrubieszów zdobędzie wreszcie upragniony punkt w rozgrywkach ligowych, a awans zdobędzie… Kryształ Werbkowice.

 Jamcito / lkskorona.futbolowo.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.