romek
poniedziałek, 17 marca 2014, 14:47

V Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Szkół Medycznych w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn – najlepszy Janów Lubelski

13 marca nowa hala sportowa bialskiego AWF tętniła życiem i ogromnymi emocjami związanymi z V Mistrzostwami Województwa Lubelskiego Szkół Medycznych w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn
o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego
. Jak przed rokiem pierwsze miejsce na podium zdobyła drużyna z MSZ Janowa Lubelskiego, drugie miejsce przypadło gospodarzom MSZ Białej Podlaskiej, a najniższy stopień podium zajęła drużyna z MSZ Parczew. Gratulujemy!

V Turniej o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego odbył się na obiektach bialskiego AWF-u.

Skład naszej drużyny tworzyli: Jarosław Szabat (ISKRA Krzemień), Piotr Kamiński (GUKS Modliborzyce), Przemysław Kamiński (ISKRA Krzemień), Michał Dul (GUKS Modliborzyce), Michał Gąsiorek, Michał Bożek, Tomasz Dul (GUKS Modliborzyce), Mateusz Janacz, Piotr Lenart, Kamil Łukasik, Jakub Wróbel, a opiekunem był mgr Robert Kaproń.

Grupa A

1. MSZ Biała Podlaska,
2. MSZ Łuków
3. MSZ Chełm
4. MSZ Puławy

 Grupa B

1. MSZ Janów Lubelski,
2. MSZ Parczew,
3. MSZ Biłgoraj
4. MSZ Lublin

Formuła turnieju przewidywała, że aby zagrać w finale trzeba zająć I miejsce w grupie, natomiast miejsca drugie walczyły o najniższy stopień podium. Nasza drużyna turniej rozpoczęła bardzo słabo przegrywając mecz otwarcia 2-3 z MSZ Parczew 25 sekund przed zakończeniem regulaminowego czasu gry. Bramki dla naszej drużyny strzelał Przemysław Kamiński.

W kolejnych meczach drużyna z Janowa Lubelskiego grała „swoje” i pewnie pokonała MSZ Lublin 3-0, chociaż wynik nie odzwierciedla tego co się działo na boisku. Dzięki dobrze spisującej się obronie drużyna z Lublina nie potrafiła znaleźć drogi do naszej bramki, a gole dla obrońców tytułu strzelali Przemysław Kamiński, Michał Gąsiorek oraz samobójcze trafienie zawodnika z Lublina. Aby zająć pierwsze miejsce w grupie nasza drużyna musiała wygrać mecz z MSZ Biłgoraj oraz  liczyć na to, że zawodnicy z Biłgoraja pokonają MSZ Parczew najlepiej różnicą 1 bramki.

Jak to się mówi „szczęście sprzyja lepszym”, drużyna z Biłgoraja na 30 sekund przed końcem pokonała Parczew 4-3. W ostatniej kolejce Janów Lubelski pokonał pewnie Biłgoraj aż 4-1, a Parczew wygrał z Lublinem 3-1 i z gorszym bilansem bramkowym to drużyna Parczewa zajęła drugie miejsce w grupie B a z gry w finale mogli cieszyć się nasi zawodnicy. W tym meczu bramki dla nas zdobywali: jak na razie dobrze dysponowany Przemysław Kamiński, Piotr Kamiński oraz dwie bramki dorzucił Michał Dul.

W grupie A pierwsze miejsce zajęła drużyna MSZ Biała Podlaska co oznaczało, że to właśnie z tą ekipa jak przed rokiem zagramy w finale turnieju.  Liczby były po stronie graczy z Białej Podlaskiej, którzy w tym turnieju zajmowali odpowiednio IV, III i II miejsca i wszystko wskazywało na to, że w tym roku wygrają cały turniej. Po pierwszej połowie ekipa z Białej była bliższa zwycięstwa wygrywając do przerwy 1-0. Jednak na drodze do osiągnięcia celu stanęła drużyna MSZ Janów Lubelski oraz duet Przemysław Kamiński i Michał Dul, który jak przed rokiem bezlitośnie wykończył faworytów tego turnieju. Mecz zakończył się wynikiem 2-1 i MSZ Janów Lubelski jako pierwsza drużyna w historii tego turnieju wygrała go dwa razy, oraz jako pierwsza drużyna w historii wygrała go dwa razy z rzędu. Jesteśmy dumni z naszych chłopaków, którzy godnie reprezentują Janów Lubelski i szkołę.

rd

 


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.