romek
niedziela, 9 marca 2014, 15:11

Sergiusz PRUSAK (Górnik Łęczna): Jesteśmy lepszym zespołem niż na jesieni

Rozmowa z Sergiuszem Prusakiem, bramkarzem Górnika Łęczna

Doczekaliście się. Po długim okresie przygotowawczym w niedzielę w końcu zagracie o punkty…

Na pewno czekaliśmy na ten moment wystarczająco długo. Wiadomo, liga to całkowicie coś innego od sparingów, w końcu poczujemy adrenalinę. Te sto dni przygotowań było żmudnych i chwilami męczących. Tylko treningi i sparingi. Z utęsknieniem czekaliśmy na niedzielę i jesteśmy dobrej myśli przed meczem z Wisłą. Chcemy zapunktować, w końcu jesteśmy liderem.

Przed pierwszym meczem niewielu piłkarzy jest pewnych miejsca w pierwszym składzie. No może poza tobą. Po zimowych wzmocnieniach o miejsce w składzie jest jeszcze trudniej?

Zgadza się. Trener w ostatnich meczach pokazywał jednak koncepcją na pierwszy skład. Na każdej pozycji nadal trwa jednak rywalizacji i o tym jak zagramy dowiemy się na odprawie przed meczem.

Gracie w Płocku, czyli na terenie który wam nie leży. Obawiasz się tego spotkania?

Na pewno jest to ciężki teren. Odkąd jestem w Górniku jeszcze w Płocku nie wygrałem. Zawsze musi być jednak ten pierwszy raz. Mamy dobry zespół i powalczymy o trzy punkty. Jak wiadomo to jest piłka nożna i wszystko jest możliwe (Górnik wygrał 1:0 – przyp).

Zima była długa, mieliście czas aby popracować nad pewnymi elementami. Jak myślisz, co udało się poprawić?

Doszło kilku zawodników, którzy wkomponowali się w zespół. Atmosfera w szatni jest super, w meczach kontrolnych graliśmy dobrze. Myślę, że udało nam się poprawić grę w obronie, grę z kontry. Dłużej też utrzymujemy się przy piłce. Myślę, że jesteśmy jeszcze lepszym zespołem niż na jesieni.

gornik.leczna.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.