romek
środa, 5 marca 2014, 07:28

Pogoń Lwów w Radzyniu?

Ta informacja ucieszy wszystkich bez wyjątku sympatyków futbolu w naszym mieście. Dzięki staraniom Zarządu „biało-zielonych” zorganizujemy w tym roku towarzyskie mecze zespołów seniorów i juniorów z Pogonią Lwów. Włodarze zasłużonego klubu skorzystają z zaproszenia radzynian i zjawią się u nas w ramach obchodów jubileuszu 90-lecia Orląt. Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie odbyłyby się mecze z Pogonią, lecz najbardziej prawdopodobny termin to pierwszy weekend sierpnia. O przygotowaniach do spotkań będziemy informować na bieżąco.

Klub ze Lwowa powstał w 1904 roku i należał do najbardziej utytułowanych w przedwojennej historii polskiego futbolu. Występujący w charakterystycznych czerwono-niebieskich strojach Pogoniści czterokrotnie sięgali po mistrzostwo kraju (1922, 1923, 1925, 1926). Do kluczowych zawodników tamtego zespołu należał m.in. legendarny Wacław Kuchar – reprezentant Polski nie tylko w piłce nożnej, ale również w lekkiej atletyce, łyżwiarstwie szybkim oraz hokeju. Po wielu latach niebytu lwowski klub został reaktywowany w 2009 roku. Obecnie w Pogoni występują zarówno zawodnicy pochodzenia polskiego, jak też ukraińskiego, a drużyna rywalizuje w Premier Lidze Obwodu Lwowskiego (czwarty poziom rozgrywkowy na Ukrainie).

Z niecierpliwością czekamy na znakomitych Gości w Radzyniu. Korzystając z okazji przypominamy, że dla naszego klubu konfrontacja ze lwowianami będzie swoistym powrotem do korzeni, ponieważ nazwa „Orlęta” została nadana na cześć Orląt Lwowskich – bohaterskich obrońców miasta w okresie wojny polsko-ukraińskiej i polsko-bolszewickiej lat 1918-1920.

orleta-spomlek.pl

Komentarze do 'Pogoń Lwów w Radzyniu?' (1)
  • Adem5 lat temu Bezpośredni link

    110 lat najstarszego polskiego klubu Pogoń 1904-2014 Lwów
    Orlęta Lwowscy- wieczna pamięć i szacunek!

  • Dodaj komentarz

    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.