romek
czwartek, 27 lutego 2014, 11:18

Karol KARÓLAK przechodzi z Cosmosu Józefów do Igrosu Krasnobród

Wiadomo było, że odejście Pawła Holko z Cosmosu Józefów zmieni klub i jego przyszłość. Tak zwykle bywa, kiedy odchodzi ktoś, kto jest nie tylko trenerem, ale animatorem sportowego życia w swoim lokalnym środowisku. O przyczynach zmian i odejścia z Cosmosu mówi Karol Karólak.  – Za Pawła grałem za darmo ponieważ miałem prace, z której były jakieś fundusze na utrzymanie mojej rodziny. W sytuacji jakiej się znalazłem teraz nie mogłem dłużej zostać, musiałem odejść i z czegoś żyć. Nikt w klubie nie pomógł mi w znalezieniu pracy. Myślę, że gdyby został Paweł Holko to nikt by nie odszedł, on pomógłby nam w znalezieniu pracy, zrobiłby wszystko żebyśmy zostali.

Admin: – Dlaczego zdecydowałeś się odejść z Cosmosu Józefów?

= Głównym powodem mojego odejścia oczywiście były sprawy finansowe, nie chodzi o granie za pieniądze, tylko o pomoc w poszukiwaniu pracy. Cosmos mi tego nie zaoferował, zgłosił się Igros i na wstępie dostałem dwie propozycje. Jak ktoś napisał na naszej stronie(nie da się żyć za grę w Cosmosie). Trzeba dodać, że po odejściu Pawła wiele się tutaj zmieniło.

Admin: – Czy ktoś z zarządu nie zaoferował ci pomocy (mam na myśli chęci jakiekolwiek próby w poszukiwaniu pracy oraz jakiekolwiek zarobki)?

= Nie było nawet takiego tematu, każdy w tej sytuacji odwrócił się w drugą stronę.

Admin: – Dlaczego za Pawła Holko mogłeś grać za darmo, teraz po zmianie trenera chcesz odejść?

= Za Pawła grałem za darmo ponieważ miałem prace, z której były jakieś fundusze na utrzymanie mojej rodziny. W sytuacji jakiej się znalazłem teraz nie mogłem dłużej zostać, musiałem odejść z czegoś żyć. Nikt w klubie nie pomógł mi w znalezieniu pracy. Myślę, że gdyby został Paweł Holko to nikt by nie odszedł, on pomógłby nam w znalezieniu pracy, zrobiłby wszystko żebyśmy zostali.

Admin: – Czy atmosfera po odejściu poprzedniego trenera zmieniła się?

Zmieniło się bardzo dużo. Za Pawła grało i trenowało więcej osób. W poprzednim sezonie tworzyliśmy rodzinę, która była ze sobą nie tylko na meczach i treningach, ale także poza nimi. Łukasz Nowak wyjechał, część zawodników nie wznowiło treningów, dlatego atmosfera była trochę inna, daleko od ideału.

Admin: – Czy wrócisz do klubu w którym się wychowałeś?

= Nigdy nie powiedziałem, że nie wrócę, ale jedno musi się zmienić. Musi odejść zarząd to jest podstawa abym kiedykolwiek wrócił do mojego klubu. Sytuacje finansowe muszą być jasne. Dostają wszyscy albo nikt – takie jest moje zdanie. Jeżeli coś zmieni się w moim życiu, a mianowicie gdy znajdę pracę, która nie będzie kolidowała z treningami to do klubu wrócę, ale tak jak mówiłem zarząd musi się zmienić. Ludzie otaczający ten klub muszą zacząć interesować się zawodnikami, bo po to ten zarząd chyba jest.

Admin: – Jak atmosfera w nowym klubie? Nowi koledzy dobrze cię przyjęli?

= Atmosfera w nowym klubie jest bardzo dobra. Są żarty na treningach, a także w szatni. Nowi koledzy bardzo dobrze mnie przyjęli. Widzę bardzo duże zaangażowanie i chęć utrzymania się w klasie okręgowej, każdy wie co ma robić. Oczywiście do starego Cosmosu jeszcze im daleko, bo takiej atmosfery nie było jeszcze nigdzie, a wiele w życiu widziałem. Mam nadzieję, że przez swoją grę nowi koledzy będą traktować mnie jak ci, z którymi grałem w Józefowie.

Admin: – Dzięki za  i powodzenia w nowym klubie

cosmos-jozefow.futbolowo.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.