romek
wtorek, 18 lutego 2014, 07:55

Widziane z oddali (213) / Najwcześniej treningi podjęły kluby nadające ton rozgrywkom

Skończyły się piłkarskie zimowe ferie i powoli wracamy do prawdziwych emocji. Ruszyły już wiosenne rozgrywki T-Mobile Ekstraklasy, a w marcu walkę o ligowe punkty podejmą, sukcesywnie, zespoły wszystkich szczebli rozgrywek. Miejmy nadzieję, że w tym roku nie powtórzy się ubiegłoroczna historia znacznego przesunięcia inauguracji rundy wiosennej ze względu na późne nadejście wiosny.

Sprzyjająca pogoda sprawiła, że wszystkie drużyny zamojskiej ligi okręgowej wznowiły już treningi i przygotowują się do wiosennej rundy rozgrywek. Stopień przygotowania jest różny, lecz da się uchwycić pewną regułę. Najwcześniej treningi podjęły kluby nadające ton rozgrywkom, te z ligowej czołówki. Wicelider tabeli Kryształ Werbkowice już 17 stycznia br. rozegrał pierwszy sparing z zespołem Echo Zawada, a do 9 lutego piłkarze zmierzyli się z zamojskim Hetmanem i Cosmosem Józefów. Z daleka widać, że w Werbkowicach bardzo poważnie myśli się o tegorocznym awansie do IV ligi. To cieszy, bo świadczy o ambicji zarówno władz klubu, jak i całej drużyny.

Również lider z Różańca nie zasypuje gruszek w popiele i 17 stycznia br. piłkarze tej drużyny wyszli na swój pierwszy trening. Z zaplanowanych 7 spotkań sparingowych Grom pokonał w Dachnowie miejscowy A-klasowy Ursus aż 10:0. Nie odbył się natomiast planowany mecz z Cosmosem Józefów, gdyż trener tego zespołu nie był w stanie skompletować pełnego składu drużyny. Ten przypadek to jaskrawy przykład na przepaść, jaka istnieje pomiędzy dobrze zorganizowanymi klubami (Grom), a grupką amatorów bawiących się w piłkę nożną (Cosmos). Miejmy nadzieję, że w Józefowie tamtejsi działacze wyciągną z tego wydarzenia właściwe wnioski.

Wprawdzie Korona Łaszczów nie zgłasza w tym sezonie aspiracji do awansu, ale od bardzo dawna należy do grupy zespołów decydujących o poziomie zamojskiej grupy V ligi. Także i w tym roku zespół pod wodzą trenera Zbigniewa Kuczyńskiego wznowił już treningi. Pierwsze starcie z zespołem Korony boleśnie odczuli piłkarze z Suśca, którzy przegrali 7:2.

W turnieju XXII Otwartych Okręgowych Mistrzostw w Halowej Piłce Nożnej Seniorów Korona dopiero w finale uległa Huczwie Tyszowce 1:0, lecz oba zespoły nadal grają w tym turnieju. Miano najlepszego zawodnika tych rozgrywek zdobył piłkarz Korony Bartosz Stefanik.

Świąteczną atmosferę zakłóciło starcie z III-ligowym AMSPN Hetmanem Zamość. Po doskonałej pierwszej połowie meczu z łaszczowskich piłkarzy „uszło powietrze” i w dalszej części spotkania stracili aż 7 bramek. To efekt różnicy w stanie przygotowań obu drużyn, gdyż Hetman rozpoczął treningi o miesiąc wcześniej niż piłkarzy Korony. Trzeba też pamiętać o różnicy klas. W sumie jednak wydaje się, że Korona robi wszystko, by w rundzie wiosennej sprawić kibicom wiele radości. I oby tak się stało, bo fachowy trener i klasa poszczególnych piłkarzy stanowią duży piłkarski potencjał, który jesienią nie został chyba maksymalnie wykorzystany. Wiosną będzie ku temu najlepsza okazja.

Treningi podjęły także dziewczęta trenera Jerzego Bojko, które mają jasno nakreślony cel – powrót do pierwszej ligi. Zadanie nie jest, wbrew pozorom, łatwe i jego realizacja wymagać będzie prezentowania w każdym meczu pełni swoich możliwości. Ambicji i piłkarskiej zadziorności naszym dziewczętom nie brakuje. Jeśli tylko przygotują się właściwie pod względem fizycznym i motorycznym to nic złego stać się nie może i ponownie Łaszczów gościć będzie zespoły z zaplecza ekstraligi. Trzymajmy kciuki.

 Jamcito / lkskorona.futbolowo.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.