romek
niedziela, 16 lutego 2014, 10:02

P r o f i l e / Plebiscytowa ściągawka Kroniki Tygodnia / Trenerzy…

Dziesięciu szkoleniowców walczy w tym roku o zaszczytny tytuł Trenera Roku 2013 na Zamojszczyźnie. Podobnie, jak przed tygodniem w przypadku piłkarzy, teraz zamieszczamy sylwetki kandydatów w kolejnej kategorii. Wszystko, by ułatwić Państwu wybór.

Przed rokiem, kiedy organizowaliśmy finał poprzedniej edycji Plebiscytu, najwięcej powodów do zadowolenia miał Bohdan Bławacki. Pierwszy zagraniczny laureat naszego głosowania z sukcesami prowadził wówczas Tomasovię. Dalsze przypadki Bławackiego były jednak modelowym przykładem przewrotności trenerskiego losu.

W chwili odbierania nagrody Ukrainiec prowadził zespół lidera trzeciej ligi z ośmiopunktową przewagą nad resztą stawki. Po zaledwie trzech miesiącach z szampańskiego humoru nie pozostało nic. Tomaszowianie dość szybko roztrwonili sporą zaliczkę i w zespole pojawiły się poważne tarcia. W rezultacie Bławacki nie dokończył sezonu, odchodząc w atmosferze oskarżeń o zbytnie faworyzowanie swoich rodaków, których w składzie drużyny miał aż czterech.

W żadnym wypadku powyższa historia nie ma na celu przestraszenia naszych kandydatów. Chcieliśmy jedynie uzmysłowić kibicom, że trenerska droga z nieba do piekła jest niekiedy zaskakująco krótka.

Warto też pamiętać o tym, że to właśnie szkoleniowcy są na pierwszej linii frontu. To na ich głowy spadają gromy, niechęć niezadowolonych kibiców i to zazwyczaj oni pierwsi tracą pracę.

Są jednak trenerzy, którzy nieźle sobie radzą na tym grząskim gruncie. W naszej plebiscytowej dziesiątce są zarówno opiekunowie najwyżej sklasyfikowanych drużyn, jak i wyróżniających się ekip z niższych klas rozgrywkowych. Żeby przybliżyć Państwu ich dokonania w ubiegłym roku – prezentujemy krótkie metryczki.

Czasu na głosowanie jest coraz mniej. Ostatni plebiscytowy kupon zamieścimy we wtorek, 18 lutego, a czas nadsyłania typów upływa 21 lutego. Dokładnie tydzień później ogłosimy nazwiska laureatów podczas Zamojskiej Gali Piłkarskiej, którą zorganizujemy wspólnie z Zamojskim Okręgowym Związkiem Piłki Nożnej.

Dla głosujących przewidzieliśmy nagrody. W tym tygodniu rozlosowaliśmy koszulkę piłkarską, ufundowaną przez sklep Fabryka Futbolu w Zamościu. Otrzymuje ją Krystian Michoński z Zamościa. W przyszłym tygodniu będzie można wygrać piłkę.

Kupony należy przysłać pocztą na adres redakcji: ul. Moranda 4, 22-400 Zamość lub przynieść osobiście.

LISTA NOMINOWANYCH DO TYTUŁU TRENERA ROKU

Bogdan Antolak
Aktualny klub: Grom Różaniec.
Data urodzenia: 31.05.1977.
Kariera piłkarska: Grom Różaniec, Olimpiakos Tarnogród.
Kariera trenerska: Grom Różaniec, Victoria Łukowa/Chmielek, Olimpiakos, Grom (od 2010 roku).
Osiągnięcia: wyróżnienie w kategorii Trener Roku podczas Piłkarskiej Gali Zamojszczyzny 2010, awans do klasy okręgowej z Gromem Różaniec, awans do pierwszej ligi wojewódzkiej juniorów starszych 2009 z Victorią Łukowa, staż w ekstraklasowym Podbeskidziu Bielsko Biała.
Rok 2013: 33 mecze (30 w klasie okręgowej i 3 w Pucharze Polski)

25 zwycięstw – 3 remisy – 5 porażek. Bilans bramek: 107-38.

***

Ernest Chomicz
Aktualny klub:
Sokół Zwierzyniec.
Data urodzenia: 27.08.1977.
Kariera piłkarska: Łada Biłgoraj, Orlęta Dęblin, Czarni/Orlęta Dęblin, Łada, Stal Kraśnik, Łada, Olender Sól, Roztocze Szczebrzeszyn, Sokół.
Kariera trenerska: OSiR Biłgoraj (grupa młodzieżowe), Sokół (od 2011 roku).
Osiągnięcia: trzy awanse z Ładą Biłgoraj i jeden z Olendrem Sól do trzeciej ligi (jako piłkarz), awans do klasy okręgowej z Sokołem (jako grający trener).
Rok 2013: 28 meczów (26 w klasie A i klasie okręgowej i 2 w Pucharze Polski).

19 zwycięstw – 2 remisy – 7 porażek. Bilans bramek: 70-39.

***

Dariusz Herbin
Aktualny klub:
Omega Stary Zamość.
Data urodzenia: 21.03.1963.
Kariera piłkarska: Motor Lublin, Rotkart Klonowica, Granica Terespol.
Kariera trenerska: Granica Terespol, KS Hetman Zamość (grupy młodzieżowe), KS Hetman Zamość (drużyna seniorów), Sparta Łabunie, Unia Hrubieszów, AMSPN Hetman Zamość (grupy młodzieżowe), Hetmanek Zamość, Omega Stary (od 2011 roku).
Osiągnięcia: król strzelców Lubelskiej Ligi Juniorów (jako piłkarz), awanse do trzeciej ligi z Hetmanem II Zamość i Omegą Stary Zamość, awans z Unią Hrubieszów do czwartej ligi, zwycięstwo w Wojewódzkiej Lidze Juniorów Młodszych z KS Hetman (jako trener).
Rok 2013: 34 mecze (17 w III lidze, 15 meczów w IV lidze i 2 w Pucharze Polski).

6 zwycięstw – 6 remisów – 22 porażki. Bilans bramek: 27-57.

***

Marek Hyz (foto)
Aktualny klub:
Victoria/Łukowa Chmielek.
Data urodzenia: 27.05.1979.
Kariera piłkarska: Victoria Łukowa/Chmielek, Relax Księżpol.
Kariera trenerska: Victoria Łukowa (od 2010 roku).
Osiągnięcia: zwycięstwo w Okręgowej Lidze Młodzików Starszych w sezonie 2011/2012.
Rok 2013: 30 meczów (wszystkie w klasie okręgowej).

12 zwycięstw – 2 remisy – 16 porażek. Bilans bramek: 57-53.

***

Zbigniew Kuczyński
Aktualny klub:
Korona Łaszczów.
Data urodzenia: 17.10.1968.
Kariera piłkarska: Tomasovia.
Kariera trenerska: Tomasovia (grupy młodzieżowe), Tomasovia (trener seniorów), Sparta Wożuczyn, GKS Tarnawatka, Korona Łaszczów, Granica Lubycza Królewska, Tomasovia, Korona (od 2012).
Osiągnięcia: awanse do trzeciej ligi z Tomasovią (jako piłkarz i jako trener), awans do czwartej ligi ze Spartą (jako trener).
Rok 2013: 30 meczów (wszystkie w klasie okręgowej).

15 zwycięstw – 7 remisów – 8 porażek. Bilans bramek: 69-40.

***

Marcin Nowak
Aktualny klub:
Unia Hrubieszów.
Data urodzenia: 02.04.1982.
Kariera piłkarska: Unia Hrubieszów, Cresovia Siemiatycze, Huragan Międzyrzec Podlaski, Andoria Mircze, Płomień Spartan Nieledew.
Kariera trenerska: Unia Hrubieszów, Płomień Spartan Nieledew, Unia Hrubieszów (drużyna seniorów od 2013 roku).
Osiągnięcia: najlepszy piłkarz ligi halowej ZOZPN, awans do pierwszej Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych (jako trener Unii).
Rok 2013: 11 meczów (wszystkie w klasie okręgowej).

9 zwycięstw – 1 remis – 1 porażka. Bilans bramek: 36-9.

***

Tomasz Orłowski
Aktualny klub:
Tomasovia.
Data urodzenia: 10.09.1956.
Kariera piłkarska: Resovia, Stal Mielec, AZS Warszawa, Legia Warszawa, Resovia.
Kariera trenerska: Resovia (juniorzy), Stal Rzeszów (asystent), Iglopol Dębica (asystent), Resovia, Karpaty, GKS Katowice (asystent), Polonia Warszawa (asystent), KS Zaczernie, Tomasovia (od 2013 roku).
Osiągnięcia: 4 spotkania w ekstraklasie w barwach Legii, około 250 meczów na zapleczu ekstraklasy w barwach Resovii, mistrz Polski juniorów (jako piłkarz).
Rok 2013: 19 meczów (17 w III lidze i 2 w Pucharze Polski).

8 zwycięstw – 6 remisów – 5 porażek. Bilans bramek: 27-21.

***

Jacek Paszkiewicz
Aktualny klub:
Dan-Mar Huczwa/AMSPN Hetman Zamość.
Data urodzenia: 26.07.1978.
Kariera piłkarska:Tomasovia, Resovia, LKS Niedźwiedź, Huczwa Tyszowce, Spartakus Szarowola.
Kariera trenerska: Tomasovia (grupy młodzieżowe), Huczwa Tyszowce, AMSPN Hetman Zamość (od 2013 roku).
Osiągnięcia: awans ze Spartakusem Szarowola do trzeciej ligi (jako piłkarz), awans z Huczwą Tyszowce do czwartej ligi (jako grający trener).
Rok 2013: 31 meczów (9 w klasie okręgowej, 15 w IV lidze, 6 w III lidze i 1 w Pucharze Polski).

15 zwycięstw – 1 remis – 15 porażek. Bilans bramek: 65-56.

***

Jacek Szczyrba
Aktualny klub:
Kryształ Werbkowice.
Data urodzenia: 26.05.1978.
Kariera piłkarska: AMSPN Hetman Zamość, Grom Niewirków, Kryształ Werbkowice, Willich-Fortuna Głogówek, Hetman-Energetyk Zamość, Hetman II Zamość, Hetman Zamość, Roztocze Szczebrzeszyn, Hetman Żółkiewka, Kryształ.
Kariera trenerska: grupy młodzieżowe AMPSN Hetman, Kryształ (od 2010 roku).
Osiągnięcia: dwa razy finał Pucharu Polski na szczeblu okręgu z Kryształem.
Rok 2013: 34 mecze (30 w klasie okręgowej i 4 Pucharze Polski).

23 zwycięstwa – 6 remisów – 5 porażek. Bilans bramek: 90-35.

***

Ireneusz Zarczuk
Aktualny klub:
Łada 1945 Biłgoraj.
Data urodzenia: 22.01.1974.
Kariera piłkarska: Kresovia Krasówka, Kresovia Różanka, Włodawianka, Łada Biłgoraj, Łada 1945 Biłgoraj.
Kariera trenerska: Łada Biłgoraj (grupy młodzieżowe), OSiR Biłgoraj, Łada (seniorzy), Łada 1945 Biłgoraj (grający trener od 2010 roku).
Osiągnięcia: dwukrotny król strzelców czwartej ligi, wicekról strzelców trzeciej ligi, trzy awanse z Ładą do trzeciej ligi (jako piłkarz). Awans z juniorami Łady do pierwszej ligi wojewódzkiej, awanse z Ładą 1945 do klasy A, klasy okręgowej i IV ligi.
Rok 2013: 32 mecze (15 w klasie okręgowej, 15 w IV lidze i 2 w Pucharze Polski).

15 zwycięstw – 9 remisów – 8 porażek. Bilans bramek: 58-34.

kronikatygodnia.pl

 
 
 
Email Share

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.