romek
niedziela, 2 lutego 2014, 08:14

Echa Roztocza / Chevron inwestuje w Olimpię Miączyn…

O firmie Chevron w naszym regionie najczęściej słyszeliśmy przy okazji strajków mieszkańców sprzeciwiających się pracom nad wydobyciem gazu łupkowego w ich okolicy. Za sprawą europosła Arkadiusza Bratkowskiego oraz wójta gminy Miączyn Józefa Stanisława Długosza amerykańska firma postanowiła wspomóc finansowo zespół z Miączyna.

– Otrzymaliśmy już pierwsze środki od Chevronu, ale nie mogę zdradzić, jaka jest wielkość pieniężnego wsparcia, bo obowiązuje nas klauzula poufności. Mogę jedynie powiedzieć, że jesteśmy bardzo zadowoleni z wysokości otrzymanych kwot. Istnieje duża szansa, że Chevron wybuduje nam nowy stadion, który powstanie w sąsiedztwie starego boiska. Jesteśmy już dogadani z właścicielem działki, czekamy tylko na pozytywną decyzję władz firmy, gdyż sprawa jest w toku. Na naszym obecnym boisku ma zostać podłączone oświetlenie, więc będziemy mogli trenować wieczorami. Jeśli Chevron zdecyduje się na budowę stadionu, będziemy dysponować pełnowymiarowym boiskiem piłkarskim – zdradza plany trener Olimpii Piotr Welcz.

Po rundzie jesiennej zawodnicy z Miączyna zajmują w tabeli klasy okręgowej trzynaste miejsce. Podopieczni Piotra Welcza przed sezonem mieli dużo wyższe aspiracje, jednak splot niekorzystnych zdarzeń wpłynął na tak niskie miejsce w tabeli.

– Nie przypuszczałem, że tuż przed rozpoczęciem sezonu odejdą Bartłomiej Adamczyk i Błażej Omański. Ponadto zanim rozpoczęły się rozgrywki, złamania nogi doznał Rafał Jachorek, a po kilku meczach wypadli ze składu Krzysztof Wasilewicz, Michał Kołodziej i Łukasz Markiewicz. Odszedł także Mateusz Łyko, ale o jego transferze wiedzieliśmy wcześniej. Zawirowania kadrowe w znaczący sposób wpłynęły na postawę zespołu – twierdzi szkoleniowiec zespołu z Miączyna.

 echaroztocza.pl


Komentarze do 'Echa Roztocza / Chevron inwestuje w Olimpię Miączyn…' (2)
  • xxx5 lat temu Bezpośredni link

    no wlasnie wybudujcie nowy stadion bo na tym orliku sie nie da grac i jest to parodia pilki noznej.

  • ...5 lat temu Bezpośredni link

    Tam zdobyć aut jest lepiej niż rożny

  • Dodaj komentarz

    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.