romek
środa, 29 stycznia 2014, 10:27

Miroslav Božok (Gónik Łęczna): – Cieszę się, że będzie rywalizacja

Rozmowa z Miroslavem Božokiem, nowym pomocnikiem Górnika Łęczna.

***
Przychodzisz do Łęcznej jako zawodnik, który ma wzmocnić rywalizację w zespole i służyć swoim doświadczeniem młodym zawodnikom. Trener typuje cię do miejsca na środku pomocy, ale ty możesz występować także na skrzydle. Którą pozycję preferujesz?

Jak przychodziłem do Arki Gdynia to grałem pół sezonu na lewej stronie, a następnie cały sezon w środku pomocy. Tak samo w środku pomocy grałem półtora sezonu w Bełchatowie, dlatego uważam, że tam gdzie trener mnie wystawi, tam będę grał.

Rywalizacja zarówno na skrzydle jak i w środku jest duża. Nie obawiasz się, że nie uda ci się wywalczyć miejsca w składzie?

Oczywiście, że nie będzie łatwo o miejsce w składzie. Mimo wszystko super, że jest rywalizacja. To tylko może podnieść umiejętności zawodników i sprawia, że lepiej funkcjonuje cała drużyna. Ja lubię rywalizację, więc mi to nie przeszkadza.

Razem z tobą w Łęcznej jest już trzech Słowaków. Będziecie niczym Polacy w Dortmundzie…

Mam nadzieję, że we trzech jesteśmy w stanie pomóc tej drużynie i stanowić o jej sile.

Do tej pory występowałeś w klubach, które nie walczyły o puchary, czy awans. Górnik jest liderem, więc motywacja będzie trochę inna…

Jak na razie grałem w zespołach, które walczyły o utrzymanie i nie jest to nic ciekawego. Cały sezon zawodnik jest pod presją, taką negatywną. W Łęcznej będzie oczywiście presja, ale innego typu, bo powalczymy o najwyższe cele. To będzie dla mnie coś nowego.

gornik.leczna.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.