romek
wtorek, 28 stycznia 2014, 12:39

Wierzbica / Zbierają na pomnik wielkiego trenera * Zbieramy WSZYSCY!

Wójt gminy Wierzbica Andrzej Chrząstowski oraz dyrektor dyrektor miejscowego zespołu szkół Mieczysława Sołtys podjęli inicjatywę przyłączenia się do budowy pomnika legendarnego piłkarza i trenera Kazimierz Górskiego, który stanie na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Kazimierz Górski kilka lat przed śmiercią odwiedził Wierzbicę, spotkał się z młodzieżą, został też patronem miejscowej szkoły. Wierzbicę razem ze swoimi gwiazdami (Lato, Domarski, Kraska, Kalinowski),   odwiedził kilkakrotnie.

– Zwracamy się do społeczności lokalnych związków, klubów sportowych, samorządów województwa, gmin i powiatów o wsparcie działań – piszą w piśmie wójt Andrzej Chrząstowski i dyrektor szkoły Mieczysława Sołtys.

Już można dokonywać wpłat na konto bankowe: 94 8187 0004 5006 0130 7559 0104. Dopisek „pomnik”.

rd / Foto (Piotr Bakun)  – 1994 rok,  Kazimierz Górski wśród chełmskich piłkarzy…

 


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.