romek
wtorek, 28 stycznia 2014, 10:27

Ul. Krochmalna / STADION W BUDOWIE * Mróz nie przerwał prac

Mimo niesprzyjającej pogody nadal trwają prace przy budowie stadionu przy ul. Krochmalnej. Jest już gotowy w dwóch trzecich.
Pogoda jak na razie nie pozwala na budowę ogrodzenia całego obiektu. – Ma to być docelowy system dostępu, w którym będą zamontowane kołowroty, gdzie będzie można skasować bilet i wejść na teren stadionu. Montaż prawdopodobnie zacznie się na przełomie marca i kwietnia – mówi Marzena Szczepańska, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta.
– Na zewnątrz gotowe są już parkingi, zamontowane jest oświetlenie terenu i trwają już jego testy – wylicza magistrat. Na stadionie są już zamocowane wszystkie dźwigary dachowe, wiosną pojawi się tu membrana, która stanowić ma ostatni element zadaszenia. Natomiast dziś na plac budowy powinny dotrzeć pylony oświetleniowe, które zostaną zamontowane do konstrukcji dachu. Przeszkodą w tych pracach może być nie tyle niska temperatura, ile silny wiatr, którego na szczęście na razie nie ma. Pozwala to również na montaż elementów elewacji.

– Montaż paneli cały czas trwa. Gotową mamy już elewację południową, północną, północno-wschodnią, wschodnią i połowę zachodniej – wylicza Szczepańska. – Zgodnie z harmonogramem cała elewacja powinna być gotowa do 25 lutego.Z

– Na płycie stadionu z powodu zmarznięcia gruntu trzeba było przerwać prace przy budowie odwodnienia, które – jak twierdzi Ratusz – jest gotowe w 80 proc.

Można za to prowadzić roboty wymagające głębszych wykopów, bo niżej ziemia nie jest zmarznięta, dzięki czemu możliwe jest wykonanie instalacji wodociągowej do nawadniania boiska. Niebawem ma być podpisana odrębna umowa na montaż ogrzewania murawy i przygotowanie płyty do położenia trawy z rolki.

Wewnątrz gotowy jest już węzeł cieplny, teraz trwa jego rozruch, ale do tego, by pracującym wewnątrz robotnikom nie było zbyt zimno trzeba wielką rurą tłoczyć do wnętrza ciepłe powietrze. Miasto chce też osuszyć wnętrza do tego stopnia, by możliwe było układanie płytek w miejscach, w których przewiduje to projekt.

– Na poziomie 0 i +1 rozpoczął się już montaż wewnętrznych fasad aluminiowych w pomieszczeniach akredytacji i przestrzeni dla mediów – mówi Szczepańska. Dodaje, że gotowa jest główna część instalacji wentylacyjnej, a jej rozruch jest zaplanowany na początek wiosny.

mmlublin.pl / DOMINIK SMAGA / Foto –  UM Lublin


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.