romek
środa, 22 stycznia 2014, 13:13

„Nędzole” – kolejna powieść Zbigniewa Masternaka już na rynku…

Najnowsza książka Zbigniewa Masternak – „Nędzole” to opowieść o polskiej emigracji we Francji. Nie brakuje w niej wątków piłkarskich – podobnie jak w większości powieści tego autora.

Więcej napiszemy po lekturze książki.

rd

Zbigniew Masternak – (urodzony w 1978 r.) prozaik, dramaturg, autor scenariuszy filmowych. Studiował prawo, polonistykę oraz scenariopisarstwo. Pracuje nad autobiograficznym cyklem powieściowym „Księstwo”; dotychczas opublikował trzy książki: „Niech żyje wolność” (2006), „Chmurołap” (2007), „Scyzoryk” (2008). Pierwsza z nich została przetłumaczona na wietnamski i macedoński. Na podstawie jego opowiadań powstały dwa filmy zrealizowane w warunkach kina niezależnego: „Wiązanka” (2003) i „Stacja Mirsk” (2005), „Niech żyje wolność” zostanie niebawem zekranizowana przez Andrzeja Barańskiego. Pochodzi z Piórkowa (Góry Świętokrzyskie), mieszka w Krakowie.

Przypomionamy – Masternak to były piłkarz KS Drzewce i Puławiaka Puławy. Obecnie jest pierwszym promotorem piłki błotnej występując w klubie BKS Roztocze. Od lat współpracuje z naszą redakacją. Jest kandydatem na „Człowieka 2013 roku” w w woj. Świetorzyskim.

rd / Zbigniew Masternak to także kapitan reprezentacji polskich pisarzy – na zdjeciu z Andrzejem Grajewskim.


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.