romek
poniedziałek, 20 stycznia 2014, 10:38

LEKSYKON lubelskiej pilki @ Edward PAWLINA – 62. urodziny piłkarskiej legendy Radzynia…

17 stycznia 62 lat skończył Edweard Pawlina – legenda piłki nożnej Radzynia Podlaskiego.

Powszechnie znany w radzyńskim środowisku piłkarskim pan „Waldek” urodził się 17 stycznia 1951 roku. W wieku 14 lat rozpoczął treningi w zespole trampkarzy Orląt (pod okiem Jana Pietrzaka), a trzy lata później został włączony do drużyny seniorów. Wówczas pan Pawlina grał obok takich zawodników, jak m.in.: Mieczysław Skoczylas, Tadeusz Belczyński, Andrzej Zieliński i Stanisław Mazur.

Po zakończeniu przygody z piłką objął funkcję trenera Orląt. W latach 90. Edward Pawlina prowadził również Unię Żabików i Bystrzycę Borki. W sezonie 1999/2000 „biało-zieloni” wywalczyli pod jego wodzą awans do czwartej ligi. Ponadto, w okresie 2001-2014 pan Edward pracował jako asystent trenera i kierownik drużyny przy wielu szkoleniowcach Orląt (Włodzimierzu Andrzejewskim, Krzysztofie Adamczyku, Krzysztofie Rześnym, Rafale Wójciku, Zbigniewie Grzesiaku, Damianie Panku).

Prowadził również grupy młodzieżowe trampkarzy i juniorów. Warto też dodać, że w 1986 roku Edward Pawlina nabył uprawnienia sędziowskie i po dziś dzień pozostaje czynnym arbitrem w BOZPN. Kilka tygodni temu (14 grudnia 2013 roku) został wyróżniony Srebrną Odznaką PZPN z okazji 90-lecia Kolegium Sędziowskiego LZPN.

orleta-spomlek.pl

PS. Przyłączamy się do wszystki życzeń złożonych „panu Waldkowi” (ciekawe skąd taki pseudonium?).


Komentarze do 'LEKSYKON lubelskiej pilki @ Edward PAWLINA – 62. urodziny piłkarskiej legendy Radzynia…' (1)
  • Anonim6 lat temu Bezpośredni link

    akordeon

  • Dodaj komentarz

    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.