romek
poniedziałek, 20 stycznia 2014, 13:58

Krzysztof GŁADOSZ (Akademia Piłkarska Lecha Poznań): – Ivan Djurdjevic to wzorzec dla nas.

W specjalnych wywiadach z naszym (bkslublin.pl) serwisem nasi byli zawodnicy opowiadają m.in. o swoich idolach piłkarskich, ulubionych drużynach, codziennym pobycie w nowych klubach, planach i marzeniach na przyszłość.

Na pierwszy ogień Krzysztof Gładosz, który trenyje w Akademii Lecha Poznań. Reporterzy strony bkslublin.pl przyjęli błyskotliwą formułę rozmowy – ptanie/odpowiedź. „Takie piłkarskie przesłuchanie” – bo aż się prosi, żeby pod tekstem podpisali się rozmówcy. Jeśli nie wyjdzie na boisku czy na stronie internetowej, zawsze będzie szansa na prace w policji… Przed laty w Piłce Nożnej Janusz Atlas, który teksty ilustrował fotką z policyjną pałką,  takie piłkarskie przesłuchania kończył słowami – „Na tym przesłuchanie zakończono”… A przesłuchiwany musiał się podpisać.

***

Pozycja na boisku?

Moją pozycją na boisku jest najczęściej pozycja, „9” czyli wysunięty napastnik.

Ulubiony klub?

Od kiedy tylko pamiętam ulubionym klubem był Manchester United, to wspaniały klub.

Idol piłkarski?

Takich z pewnością było wielu, bo nie jeden imponował mi swoją grą. Myślę jednak, że największym wzorem do naśladowania jest Cristiano Ronaldo. 

Liczba zdobytych bramek w rundzie jesiennej?

W rundzie jesiennej  w lidze zdobyłem około 22 bramek, i w sparingach 9 bramek. 

Jaką inną dyscyplinę sportu lubisz najbardziej?

Interesuję się również wieloma innymi dyscyplinami, po prostu lubię sport.

Ulubiony zespół muzyczny lub gatunek muzyki?

Jeśli chodzi o muzykę, to słucham po prostu tego, co wpadnie mi w ucho, trudno byłoby określić jakiś szczególny gatunek, po prostu lubię dobrą muzykę.

Jak wyglądała twoja aklimatyzacja  w Akademii Lecha, niektórzy mają z tym problem?

To na pewno proces, w którym nie każdy potrafi się odnaleźć. Jeśli chodzi o mnie, to nie miałem z tym większych problemów. Tęsknota za domem w pierwszym miesiącu, może dwóch była nieunikniona, ale potrafiłem sobie z tym naprawdę dobrze poradzić i myślę, że to kwestia czasu. Poza za tym, oczywiście trafiliśmy na ludzi życzliwych i takich, którzy zawszę chętnie dążyli nam z pomocą, także patrząc z perspektywy tych pięciu miesięcy, czuje się, że trafiłem w dobre miejsce i jestem zadowolony. 

W jakim meczu zdobyłeś swoją pierwszą bramkę w barwach Lecha?

Był to mecz kontrolny z Herthą Berlin w Berlinie, gdzie zremisowaliśmy 1:1. 

Jaką bazą treningową dysponuje Akademia i czy jest to duża różnica w stosunku do tego, co było w BKS-ie?

Jeśli chodzi o warunki to myślę, że każdy, kto był i miał przyjemność zobaczyć, a nawet skorzystać z bazy treningowej w Akademii Lecha Poznań wypowie się bardzo pozytywnie. Jest wiele osób, które dbają o to jak wygląda baza i każdego dnia ciężko pracuję na to byśmy, jako młodzi zawodnicy mieli stworzone warunki do rozwoju. Oczywiście trudno porównać, te dwie bazy, Myślę, że BKS robi na prawdę dużo i jak na możliwości finansowe klubu stwarza chłopakom na prawdę dobre warunki. Długo by opowiadać o każdym pojedynczym szczególe, ale całokształt oceniam bardzo fajnie, to na prawdę godne warunki do rozwoju na młodych zawodników.

Jednym z twoich trenerów jest były czołowy zawodnik Lecha Ivan Djurdjevic, jak oceniasz zajęcia z nim?

Trener Ivan Djurdjevic, to na pewno świetny wzorzec dla młodych zawodników, jesteśmy pełni podziwu i szacunku dla trenera, za to, czego dokonał w ciągu swojej kariery. Trener, na co dzień przekazuję nam wiedzę, a przede wszystkim doświadczenia, którego nabrał przez te wszystkie lata grając na wysokim poziomie, a to jest nam- młodym zawodnikom bardzo potrzebne. Współpraca między nami, jest perfekcyjna, cała drużyna ma jakiś cel i dążymy do tego na każdych zajęciach, a Trener pomaga nam w tym. Trener Djurdjevic potrafi zbudować świetną atmosferę w drużynie, a przy takiej aż chce się pracować. 

Czy regularnie oglądasz mecze Lecha Poznań na INEA Stadion, i jakie wrażenie na Tobie robi ten obiekt?

Na pewno chciałbym, ale mecze pierwszego zespołu często krzyżują się z zajęciami podczas cotygodniowego mikrocyklu akademii. Miałem kilka razy przyjemność oglądania meczu na Bułgarskiej i na pewno się nie zawiodłem. Cały obiekt zrobił na mnie spore wrażenie. Nowoczesny piękny, duży stadion, a w nim niesamowici kibice, którzy dbają o świetną atmosferę przez cały mecz- tak można scharakteryzować mecze na INEA Stadionie. 

Czy jesteś zadowolony ze swojej dotychczasowej gry i pobytu w Akademii?

Dotychczasowy pobyt w Akademii Lecha Poznań uważam za bardzo pozytywny, nauczyłem się na prawdę wiele, szczególnie pod względem taktycznym, bo na to jest narzucany spory nacisk w grupach juniorskim. Poznałem sporo fajnych osób. Spędzam dużo czasu na boisku, nie doznałem żadnej kontuzji ani poważniejszego urazu, także wszystko oceniam na plus.

bkslublin.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.