sobota, 18 stycznia 2014, 17:31

Sparing / Gryf Gmina Zamość – Kryształ Werbkowice 1:3

Gryf Gmina Zamość rozegrał swój pierwszy mecz kontrolny z Kryształem Werbkowice. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 1:3. Z przebiegu całego spotkania to gracze z Werbkowic byli zespołem lepszym i w pełni zasłużyli na zwycięstwo

W piątek 17 stycznia zawodnicy trenera Rysaka zagrali swój pierwszy mecz kontrolny z Kryształem Werbkowice. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 1:3. Z przebiegu całego spotkania to gracze z Werbkowic byli zespołem lepszym i w pełni zasłużyli na zwycięstwo. W pierwszej połowie to zawodnicy trenera Jacka Szczyrby byli stroną dominującą. Prowadzili grę, dłużej utrzymywali się przy piłce co przyniosło efekt w postaci dwóch bramek strzelonych przez Wójtowicz i Przeworskiego (foto- mlkskrysztal.futbolowo.pl ).

Druga połowa to zdecydowanie lepsza gra naszych zawodników, którzy stwarzali sobie dogodne sytuacje podbramkowe. Jednak szwankowała skuteczność, lub dobrymi interwencjami popisywał się bramkarz Kryształu. W 52 minucie w polu karnym faulowany był Roman Blonka i sam poszkodowany zamienił jedenastkę na gola. W 81 minucie Kryształ zdobył trzecią bramkę, a jej strzelcem był Przeworski. Chwilę później gracze Jacka Szczyrby mogli podwyższyć swoje prowadzenie, lecz zawodnik z Werbkowic przestrzelił rzut karny.

Gryf Gmina Zamość – Kryształ Werbkowice 1:3 (0:3)

Bramki: Blonka (52), Wójtowicz (15), Przeworski (21, 81)

Gryf: Szopa – Ostasz, Krupa, Turek, Łygas, Kwiatkowski, Bajan, Gromek, Okoń, Zawodnik testowany, Łyko.
Ponadto grali: Blonka, Rybak, Garbaty, Waga, Matwij

Kryształ: Suchodolski – Wójtowicz, Lebega, Śmiałko, Nosal, Maliuk, Kulik, Podgórski, Reszczyński, Przeworski, Poterucha.
Ponadto grali: A. Dec, Sz. Dec, Hałas, Podolak, Staszewski, Szpakowski