Bez kategorii
romek
sobota, 18 stycznia 2014, 11:38

Kurier Lubelski / Sergiusz Prusak kolejnym piłkarzem w 10-tce Najlepszych Sportowców Lublina…

Wyniki 52. Plebiscytu Kuriera Lubelskiego na Najlepszego i Najpopularniejszego sportowca Lubelszczyzny 2013. Oto laureaci:

1. Paweł Fajdek (rzut młotem)
2. Alina Wojtas (piłka ręczna)
3. Konrad Czerniak (pływanie)
4. Katarzyna Krawczyk (zapasy)
5. Przemysław Krajewski (piłka ręczna)
6. Ewa Mizdal (podnoszenie ciężarów)
7. Sergiusz Prusak (foto-piłka nożna)
8. Łukasz Maciec (boks)
9. Lyndsey Conway (taekwondo ITF)
10. Szymon Kiecana (skok wzwyż)

kurierlubelski.pl / foto – Sławomir Ryfczyński (iswinoujscie.pl)

Dotychczasowi laureaci. Jak widać w najlepszych dziesiątkach piłkarzy całkiem sporo (nazwiska wytłuszczone). Razem „zaklepali ” dla piłki 37 miejsc w historii sportu. Większość z tych piłkarzy przedstawialismy już w kilkuletniej historii naszego portalu:

1962

1. Jan Szczerbakiewicz
2. Stanisław Kasperek
3. Adam Kowalczyk
4. Jan Jargiełło
5. Berthold Moritz
6. Jerzy Witeska
7. Jerzy Brendler
8. Leszek Kokowicz
9. Teresa Niemiec-Ciara
10. Edward Widera

1963

1. Henryk Maciąg
2. Stanisław Kasperek
3. Jerzy Brendler
4. Leszek Rouppert
5. Marian Nowara
6. Jerzy Witeska
7. Henryk Szutko
8. Barbara Fiala
9. Elżbieta Porzec
10. Leszek Kokowicz

1964

1. Jan Szczerbakiewicz
2. Stanisław Kasperek
3. Jerzy Brendler
4. Leszek Rouppert
5. Adam Kowalczyk
6. Jerzy Wierciński
7. Jan Jargiełło
8. Witold Gutowski
9. Jerzy Witeska
10. Marek Konopka

1965

1. Jan Szczerbakiewicz
2. Stanisław Kasperek
3. Wiesław Proć
4. Jan Jargiełło
5. Andrzej Sydor
6. Jerzy Brendler
7. Edward Kurek
8. Adam Kowalczyk
9. Jerzy Wierciński
10. Bohdan Dawidowicz

1966

1. Jerzy Brendler
2. Jan Jargiełło
3. Ryszard Petek
4. Wiesław Proć
5. Andrzej Sydor
6. Stanisław Kasperek
7. Edward Kurek
8. Jan Myszak
9. Danuta Panasiuk
10. Jerzy Wierciński

1967

1. Ryszard Petek
2. Jerzy Brendler
3. Stanisław Kasperek
4. Waldemar Kozak
5. Krzysztof Stec
6. Ryszard Brysiak
7. Jan Jargiełło
8. Andrzej Mazur
9. Elżbieta Kowalska-Lipska
10. Andrzej Kasprzak

1968

1. Andrzej Kasprzak
2. Jerzy Brendler
3. Danuta Panasiuk
4. Wiesław Kowalski
5. Ryszard Brysiak
6. Ryszard Petek
7. Anna Szawarska
8. Jan Szczerbakiewicz
9. Jerzy Luba
10. Anna Jurczyńska

1969

1. Danuta Jędrejek
2. Andrzej Kasprzak
3. Ryszard Petek
4. Jan Szczerbakiewicz
5. Anna Szawarska-Czopek
6. Jerzy Luba
7. Anna Jurczyńska
8. Władysław Brzozowski
9. Czesław Typiak
10. Jan Lisiewicz

1970

1. Krzysztof Stec
2. Danuta Jędrejek
3. Jan Szczerbakiewicz
4. Andrzej Kasprzak
5. Władysław Brzozowski
6. Ryszard Petek
7. Jerzy Luba
8. Elżbieta Nowak
9. Bożena Pytel
10. Małgorzata Denisow

1971

1. Danuta Jędrejek
2. Andrzej Kasprzak
3. Krzysztof Stec
4. Jan Szczerbakiewicz
5. Henryk Lesiuk
6. Ryszard Sitkowski
7. Zbigniew Wiechnik
8. Władysław Brzozowski
9. Ryszard Dworzecki
10. Waldemar Kowalski

1972

1.Andrzej Kasprzak
2. Danuta Jędrejek
3. Arkadiusz Godel
4. Krzysztof Stec
5. Jan Szczerbakiewicz
6. Szymon Czyż
7. Krzysztof Pytel
8. Bogdan Adamkowski
9. Ryszard Sitkowski
10. Jerzy Luba

1973

1. Andrzej Sontag
2. Tomasz Wójtowicz
3. Zbigniew Wiechnik
4. Krzysztof Pytel
5. Ryszard Petek
6. Janusz Dyś
7. Jan Szczerbakiewicz
8. Szymon Czyż
9. Ryszard Kozieł
10. Jerzy Krawczyk

1974

1. Tomasz Wójtowicz
2. Andrzej Sontag
3. Danuta Jędrejek
4. Julita Gębka
5. Szymon Czyż
6. Andrzej Kasprzak
7. Anna Jurczyńska
8. Jerzy Krawczyk
9. Janusz Dyś
10. Mirosław Żukowski

1975

1. Tomasz Wójtowicz
2. Andrzej Sontag
3. Julita Gębka
4. Lech Łasko
5. Janusz Dyś
6. Danuta Jędrejek
7. Joanna Pizoń
8. Jerzy Plebanek
9. Tadeusz Berej
10. Janusz Przybyła

1976

1. Tomasz Wójtowicz
2. Joanna Pizoń
3. Tomasz Wolski
4. Andrzej Sontag
5. Stanisław Mańko
6. Jan Raczkowski
7. Julita Gębka
8. Janusz Pożak
9. Jan Jagieniak
10. Ireneusz Mulak

1977

1. Janusz Pożak
2. Jan Raczkowski
3. Joanna Pizoń
4. Stanisław Mańko
5. Jan Jagieniak
6. Ireneusz Mulak
7. Andrzej Sontag
8. Danuta Jędrejek
9. Małgorzata Siewruk
10. Zbigniew Kondziak

1978

1. Małgorzata Gajewska
2. Janusz Pożak
3. Joanna Pizoń
4. Anna Nowacka
5. Ireneusz Mulak
6. Stanisław Mańko
7. Zofia Czerepińska
8. Jan Raczkowski
9. Jan Jagieniak
10. Krzysztof Suszek – Jerzy Szerega

1979

1. Janusz Pożak
2. Kent Washington
3. Anna Nowacka
4. Andrzej Fendrykowski
5. Andrzej Pop
6. Grażyna Siewierska
7. Jan Raczkowski
8. Marek Kępa
9. Bolesław Mącik
10. Jan Jagieniak

1980

1. Małgorzata Dunecka
2. Kent Washington
3. Ireneusz Mulak
4. Janusz Pożak
5. Marek Kępa
6. Anna Nowacka
7. Roman Dębiński
8. Janusz Przybyła
9. Krzysztof Suszek – Jerzy Szerega
10. Mieczysław Rzędzicki

1981

1. Marek Kępa
2. Roman Dębiński
3. Andrzej Mąka
4. Andrzej Pop
5. Anna Nowacka
6. Krystyna Noskiewicz
7. Danuta Niedzielska
8. Jan Przewoźnik
9. Krzysztof Serwin
10. Małgorzata Wójcik

1982

1. Krzysztof Suszek
2. Andrzej Mąka
3. Marek Kępa
4. Ewa Samborska
5. Michał Kwiecień – Marek Wójcicki
6. Danuta Niedzielska
7. Zbigniew Szymczak
8. Małgorzata Wójcik
9. Tadeusz Rogiński
10. Wiesław Rafalski

1983

1. Andrzej Mąka
2. Urszula Jaros
3.Wojciech Blechar
4. Agnieszka Więk
5. Zygmunt Kalinowski
6. Leszek Iwanicki
7. Waldemar Fiuta
8. Małgorzata Dunecka
9. Tadeusz Rowiński
10. Jacek Kamiński

1984

1. Leszek Dunecki
2. Małgorzata Dunecka
3. Andrzej Mąka
4. Zygmunt Kalinowski
5. Mariola Dankiewicz
6. Waldemar Jaworski
7. Janusz Kasperek
8. Kazimierz Koza
9. Leszek Iwanicki
10. Iwona Nabożna

1985

1. Ewa Pisiewicz
2. Małgorzata Dunecka
3. Iwona Nabożna
4. Agnieszka Kozak
5. Andrzej Mąka
6. Barbara Klepka
7. Małgorzata Codello
8. Janusz Kasperek
9. Robert Grzanka
10. Jarosław Daniewski

1986

1. Jolanta Janota
2. Małgorzata Codello
3. Małgorzata Dunecka
4. Ewa Pisiewicz
5. Leszek Dunecki
6. Janusz Kasperek
7. Marek Hawełko
8. Barbara Klepka
9. Mirosław Mańkowski
10. Tomasz Białek

1987

1. Wojciech Blechar
2. Małgorzata Kiełczewska
3. Jolanta Janota
4. Tomasz Białek
5. Iwona Godula
6. Małgorzata Dunecka
7. Dorota Późniak
8. Janusz Kasperek
9. Dorota Buczkowska
10. Wojciech Doroba

1988

1. Ewa Pisiewicz
2. Jolanta Janota
3. Małgorzata Kiełczewska
4. Dorota Buczkowska
5. Dorota Późniak
6. Iwona Godula
7. Janusz Kasperek
8. Wojciech Doroba
9. Tomasz Białek
10. Dariusz Opolski

1989

1. Mariola Dankiewicz
2. Jerzy Głogowski
3. Dorota Buczkowska
4. Krystyna Chylińska
5. Marek Kępa
6. Krzysztof Cwalina
7. Iwona Godula
8. Władysław Kuraś
9. Dariusz Opolski
10. Jarosław Suska

1990

1. Jarosław Suska
2. Dariusz Śledź
3. Dorota Późniak
4. Agnieszka Gryka
5. Krzysztof Cwalina
6. Piotr Muchowski
7. Dariusz Opolski
8. Anna Uryniuk
9. Beata Hołub
10. Magdalena Morawska

1991

1. Hans Nielsen
2. Beata Hołub
3. Dariusz Opolski
4. Leszek Pisz
5. Marek Kępa
6. Dorota Późniak
7. Krzysztof Cwalina
8. Dariusz Stenka
9. Lena Dadyczina
10. Dariusz Śledź

1992

1. Hans Nielsen
2. Piotr Chmielewski
3. Stanisław Więciorek
4. Marek Kępa
5. Dorota Późniak
6. Beata Hołub
7. Anna Uryniuk
8. Wiesław Stec
9. Paulina Narkiewicz
10. Lena Dadyczyna

1993

1. Dorota Późniak
2. Hans Nielsen
3. Piotr Chmielewski
4. Dariusz Stenka
5. Iwona Nabożna
6. Jerzy Mordel
7. Anna Uryniuk
8. Iwona Godula
9. Robert Jucha
10. Paulina Narkiewicz

1994

1. Iwona Nabożna
2. Leigh Adams
3. Krzysztof Cwalina
4. Dagmara Komorowicz
5. Izabela Kowalewska
6. Marek Kępa
7. Janusz Kasperek
8. Anna Uryniuk
9. Edyta Dobrzyńska
10. Dariusz Stenka

1995

1. Iwona Nabożna
2. Anna Ejsmont
3. Izabela Kowalewska
4. Mariusz Siembida
5. Marek Kępa
6. Dagmara Komorowicz
7. Anna Uryniuk
8. Robert Dados
9. Wioletta Luberecka
10. Wiesław Stec

1996

1. Anna Ejsmont
2. Wioletta Luberecka
3. Mariusz Siembida
4. Iwona Nabożna
5. Izabela Kowalewska
6. Anna Garwacka
7. Anna Uryniuk
8. Dagmara Komorowicz
9. Tomasz Piszcz
10. Wiesław Stec

1997

1. Mariusz Siembida
2. Anna Ejsmont
3. Janusz Kasperek
4. Wioletta Luberecka
5. Iwona Nabożna
6. Edyta Wolska
7. Sabina Włodek
8. Anna Kulczycka
9. Tomasz Piszcz
10. Anna Uryniuk

1998

1. Wioletta Luberecka
2. Sabina Włodek
3. Iwona Nabożna
4. Mariusz Siembida
5. Dagmara Kot
6. Agnieszka Kozak
7. Anna Uryniuk
8. Jerzy Mordel
9. Robert Shepherd
10. Wiesław Stec

1999

1. Sabina Włodek
2. Wioletta Luberecka
3. Iwona Nabożna
4. Monika Marzec
5. Anna Uryniuk
6. Barbara Przybylska
7. Dariusz Jabłoński
8. Paweł Kosior
9. Wiesław Stec
10. Dorota Gruca-Giezek

2000

1. Wioletta Luberecka
2. Dariusz Piątek
3. Dagmara Kowalska
4. Anna Uryniuk
5. Piotr Więckowski
6. Magdalena Chemicz
7. Agnieszka Pazur
8. Dariusz Jabłoński
9. Małgorzata Pietraś
10. Justyna Bąk

2001

1. Wioletta Luberecka
2. Sabina Włodek
3. Daniel Iwanek
4. Monika Marzec
5. Mariusz Stec
6. Izabela Czapko
7. Grzegorz Sposób
8. Jacek Ziarkowski
9. Barbara Przybylska
10. Paweł Bugała

2002

1. Janusz Stachyra
2. Wioletta Luberecka
3. Daniel Iwanek
4. Kamil Walczak
5. Aleksander Nycz
6. Magdalena Chemicz
7. Mariusz Stec
8. Grzegorz Sposób
9. Sabina Włodek
10. Monika Marzec

2003

1. Dariusz Jabłoński
2. Paweł Bugała
3. Paulina Barzycka
4. Daniel Iwanek
5. Grzegorz Sposób
6. Wioletta Luberecka
7. Magdalena Chemicz
8. Dariusz Śledź
9. Artur Sejud
10. Konrad Jarosz

2004

1. Paulina Barzycka
2. Krystian Brzozowski
3. Sabina Włodek
4. Grzegorz Sposób
5. Magdalena Chemicz
6. Dariusz Jabłoński
7. Piotr Bronowicki
8. Marcin Syroka
9. Barbara Przybylska
10. Paweł Pieniak

2005

1. Sabina Włodek
2. Magdalena Chemicz
3. Karolina Michalczuk
4. Barbara Przybylska
5. Grzegorz Sposób
6. Grzegorz Bronowicki
7. Bogumiła Matusiak
8. Marcin Popławski
9. Karol Serwin
10. Adam Gładyszewski

2006

1.Magdalena Chemicz
2. Karolina Michalczuk
3. Izabela Sularz
4. Dorota Malczewska
5. Paulina Brzeźna
6. Iwona Lefanowicz
7. Barbara Przybylska
8. Barbara Marciniak
9. Marcin Popławski
10. Karol Serwin

2007

1. Magdalena Chemicz
2. Iwona Lefanowicz
3. Paweł Tomczyk
4. Dorota Malczewska
5. Bartosz Piątek
6. Robert Nowakowski
7. Karolina Michalczuk
8. Dorota Gruca
9. Maksymilian Witek
10. Joanna Lipa

2008

1. Karolina Michalczuk
2. Zuzanna Mazurek
3. Daniel Iwanek
4. Agata Pietrzyk
5. Magdalena Chemicz
6. Izabela Sularz
7. Marzena Karpińska
8. Anna Jakubczak
9. Przemysław Żmuda
10. Michał Szyba

2009

1. Sabina Włodek
2. Agata Pietrzyk
3. Bartosz Piątek
4. Karolina Michalczuk
5. Robert Dołęga
6. Konrad Czerniak
7. Mariusz Łoś
8. Kinga Kołosińska
9. Wojciech Zydroń
10. Marzena Karpińska

2010

1. Konrad Czerniak
2. Marzena Karpińska
3. Karol Kędzierski
4. Wojciech Zydroń
5. Karolina Michalczuk
6. Daniel Iwanek
7. Sabina Włodek
8. Michał Podlaski
9. Bartłomiej Tyzo
10. Agata Pietrzyk

2011
1. Konrad Czerniak
2. Marzena Karpińska
3. Katarzyna Krawczyk
4. Małgorzata Majerek
5. Karolina Michalczuk
6. Mariusz Stec
7. Karol Kędzierski
8. Maciej Stęczniewski
9. Paweł Fajdek
10. Justyna Marciniak

2012

1. Justyna Marciniak (LKKT Lublin – karate tradycyjne) – 39.229 pkt.
2. Daniel Iwanek (LKKT Lublin – karate tradycyjne) – 34.194
3. Ewa Mizdal (Unia Hrubieszów – podnoszenie ciężarów) – 30.295
4. Karolina Michalczuk (Paco Lublin – boks) – 26.925
5. Dawid Stachyra (Lubelski Węgiel KMŻ Lublin – żużel) – 25.892
6. Maciej Stęczniewski (Azoty Puławy – piłka ręczna) – 22.303
7. Konrad Czerniak (Wisła Puławy – pływanie) – 20.767
8. Małgorzata Majerek (SPR Lublin – piłka ręczna) – 18.570
9. Karol Serwin (Champion Świdnik – trial rowerowy) – 14.419
10. Veljko Nikitović (GKS Bogdanka – piłka nożna) – 9.658 


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.