romek
sobota, 18 stycznia 2014, 13:59

Dariusz OPOLSKI „Kurierowym” piłkarzem wszechczasów na Lubelszczyźnie…

To weszło nam już w krew. Zawsze po opublikowaniu listy dziesieciu najlepszych  sportowców Lubelszczyzny, „punktujemy” osiągnięcia plebiscytowe pilkarzy. W historii plebiscytu Kuriera Lubelskiego miejsce  na czele okupuje Dariusz Opolski, którego mógłby w dwa lata zdystansować Sergiusz Prusak, bramkarz Górnika Łęczna. Warunek taki – awans do ekstraklasy i spektakularne bramkarskie parady. Później miejsce w górnej połowie tabeli i kolejne bramkarskie osiągniecia na skalę kraju.

Jest jeszcze inny warunek – osiągniecia inych sportowców  powinny być mizerne… Uff – plebiscyty mają swój czar…

Kurier Lubelski – Piłkarz numer 1 wszystkich plebiscytów:

1. Dariusz Opolski – 17 pkt.

2. Roman Dębiński – 13

3. Zygmunt Kalinowski – 13

4. Andrzej Pop – 13

5.  Ryszard Brysiak – 11

6. Paweł Bugała – 10

7. Grzegorz Bronowicki – 9

8. Leszek Iwanicki – 7

9. Leszek Pisz – 7

10. Berthlod Moritz – 6

11. Marian Nowara – 6

12. Edward Widera – 6

13. Janusz Przybyła – 5

14. Waldemar Fiuta – 4

15. Leszek Kokowicz – 4

16. Sergiusz Prusak – 4

17. Władusław Kuraś – 3

18. Marcin Syroka – 3

19. Jacek Ziarkowski – 3

20. Ryszard Dowrzecki – 2

21. Robert Grzanka – 2

22. Bolesław Mącik – 2

23.  Marcin Popławski – 2

24. Artur Sejud – 2

25. Przeysław Żmuda – 2

26. Zbigniew Kondziak – 1

27. Jerzy Krawczyk – 1

28. Jan Lisiewicz – 1

29. Velijko Nikitovic – 1

30. Wiesław Rafalski – 1

***

PS. Na zdjęciu kadra Motoru z tamtych lat (foto ze zbiorów Andrzeja Kwieka). Stoją od lewej: kierownik drużyny Tadeusz Kamiński, trener Lesław Ćmikiewicz, Zbigniew Slipiko, Dariusz Bartoszewski, Janusz Kudyba, Dariusz Opolski, Zygmunt Kalinowski, Stanisław Karwat, Modest Boguszewski, Krzysztof Witkowski, Roman Żuchnik, asystent trenera Waldemar Wiater, specjalista odnowy Ryszard Sowiński; w dolnym rzędzie od lewej Mirosław Car, Andrzej Łatka, Marek Szaniawski, Leszek Iwanicki, Roman Dębiński, Andrzej Pop, Waldemar Fiuta, Robert Grzanka, Zbigniew Kakietek, Tomasz Jasina, Kazimierz Gładysiewicz. Z tego zespołu aż siedmiu graczy trafiało na listy Kuriera Lubelskiego.

 rd/pk

Komentarze do 'Dariusz OPOLSKI „Kurierowym” piłkarzem wszechczasów na Lubelszczyźnie…' (2)
  • niezapomnę8 lat temu Bezpośredni link

    Zdjęcie pochodzi z sezonu 1984-85 czyli 30 lat temu.Niezapomnę tych piłkarzy.To byli dopiero piłkarze.Nie doczekamy się już takiego pokolenia.Moim idolami byli Zygmunt Kalinowski,Andrzej Pop,Zbigniew Slipiko,Krzysztof Witkowski.Ciekaw jestem czym zajmują sie teraz obecnie piłkarze na zdjeciu..Brawo dla redaktora za zdjęcia naszych idoli z dzieciństwa.Więcej takich zdjęc pilkarzy z lat 80-tych.

  • pamiętam8 lat temu Bezpośredni link

    Ja też się zgadzam nie doczekamy się już takich plkarzy.Pamiętam awans do 1 ligi w 1980 i 1983 roku.To było cos wspaniałego,stadion oszalał.A na podwórku każdy chciał trenowć w Motorze.

  • Dodaj komentarz

    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.