romek
piątek, 17 stycznia 2014, 09:55

Krzysztof RYSAK (trener Gryfu Gmina Zamość) o swoich piłkarzach…

Ocena zawodnika to bardzo ważny element w postrzeganiu przygody z piłka dla każdego zawodnika. Dlatego bez zastanawiania się publikujemy takie materiały, które ukazują się na stronach klubów Lubelszczyzny. Krzysztof Rysak (foto) ocenia swoich podopiecznych. Możemy tylko pogratulować poziomu merytorycznego „notatnika” trenera Rysaka.

Adrian Szopa – Typowy przykład bardzo uzdolnionego bramkarza, który rozpoczyna proces treningowy dopiero w wieku 18 lat. Świetne warunki fizyczne, ogromny zapał do pracy, sumienny i zdyscyplinowany. Wydaje się ,że są to wystarczające atuty do tego, aby pod okiem doskonałego trenera Piotrka Trześniewskiego stał się w krótkim czasie dobrym bramkarzem.

Łukasz Szostak – Podstawowy bramkarz od kilku sezonów. Wrócił zza granicy dopiero pod koniec września i rozegrał dwa spotkania. Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja o koszulkę z numerem 1 w drużynie pomiędzy Łukaszem, a Adrianem Szopą. Taka rywalizacja może wpłynąć tylko pozytywnie na niego, gdyż jest zawodnikiem o nietuzinkowych umiejętnościach do tego popartych wielką ambicją.

Mariusz Sokołowski – Bardzo doświadczony bramkarz może być wzorem do naśladowania dla młodszych kolegów. Zawsze gotowy do gry z wielkim optymizmem i pozytywnym nastawieniem do tego co robi. Na początku rundy był numerem jeden, aby następnie ustąpić miejsce w bramce młodszemu koledze.

Rafał Burak – Lewy obrońca, doskonale potrafi sobie poradzić również na innych pozycjach, być może za wyjątkiem pozycji bramkarza. Na boisku prawdziwy wojownik walczący do końca i dający innym kolegom motywacje do takiej samej walki. Skuteczny w obronie i kreatywny w działaniach ofensywnych. Dobry duch zespołu z poczuciem humoru i odpowiedzialności.

Paweł Turek – Środkowy obrońca i podstawowy gracz tej formacji. Ogromne doświadczenie, które nabył grając w kilku dobrze zorganizowanych klubach Zamojszczyzny i nie tylko. Największymi atutami gry tego piłkarza jest jego twarda i nieustępliwa walka z napastnikami i wygrywanie pojedynków główkowych. Jesienią zaimponował wszystkim stabilnością swojej formy, ponieważ nie schodził poniżej pewnego wysokiego poziomu.

Krzysztof Krupa – Razem z Pawłem Turkiem tworzyli bardzo skuteczną i solidną parę środkowych obrońców. Krzysztof chyba już przyzwyczaił wszystkich do swojej wysokiej formy. Zawodnik, który w każdym momencie jest wsparciem dla swoich kolegów i trenera nie tylko na boisku, ale również poza nim. Odpowiednie ustawienie w czasie gry, skuteczna asekuracja, gra głową, spokojne rozegranie piłki, to atuty tego bardzo doświadczonego zawodnika.

Tomasz Ostasz – Jest piłkarzem młodego pokolenia. Może występować na pozycji środkowego obrońcy jak i skrajnego z prawej strony boiska. Dobre spotkania przeplatał słabszymi. Jest obdarzony doskonałymi warunkami fizycznymi. Na treningach powinien się skoncentrować nad poprawieniem siły dynamicznej i pewnością przy wyprowadzaniu piłki ze strefy obronnej z akcentem na dokładność podań. Bardzo sympatyczny chłopak, lubiany w zespole, solidny w treningu i perspektywiczny.

Rafał Rzeżawski – Kolejny zawodnik o krótkim stażu gry w seniorach. Boczny obrońca, w rundzie jesiennej prezentował nieustabilizowaną formę. Biorąc pod uwagę jego małe doświadczenie jest to rzecz normalna. Potrafił zaskoczyć bardzo pozytywnie swoją grą (Perła Deszkowice), czasami przegrywał zbyt wiele pojedynków 1 na 1 w swojej strefie obronnej. Jeśli przepracuje solidnie okres przygotowawczy jestem przekonany, że runda wiosenna w jego wykonaniu będzie bardzo udana.

Łukasz Bajan – Środkowy pomocnik, podstawowy piłkarz zespołu. Wyszkolony w AMSPN Hetman Zamość nie ma żadnych problemów w panowaniu nad piłką. Dobry kreator gry z umiejętnościami do kombinacyjnego rozgrywania akcji ,większą uwagę powinien zwrócić na wypełnianie swoich zadań defensywnych. Zawsze przygotowany do pracy treningowej. Jest zawodnik w którym pokładam duże nadzieję, że w dalszym ciągu będzie się tak pozytywnie rozwijał.

Krzysztof Kwiatkowski – Ikona klubu z Zawady, kapitan zespołu, moim zdaniem piłkarz kompletny z ogromnym potencjałem do gry w defensywie i skutecznej w ofensywie. Niestety nie zawsze stawał na wysokości zadania jako mentalny przywódca drużyny zapominając o tym, że inteligencja każdego zawodnika a już kapitana w szczególności to umiejętność panowania nad swoimi emocjami.

Mateusz Łyko – Prawdziwy motor napędowy w każdym spotkaniu, szybki dobrze dryblujący, potrafi zaskoczyć rywala niekonwencjonalnym zagraniem, bądź też indywidualna akcją. Niestety czasami zapomina o zadaniach obronnych i musi liczyć na skuteczną asekurację swoich kolegów. Obserwując jego skuteczne akcje oskrzydlające i zaangażowanie w ofensywie jestem czasami w stanie zrozumieć, że nie jest w gotów fizycznie do powrotu i odbudowy ustawienia, lecz jesteśmy do tego przygotowani. Bardzo pozytywny, dobrze odbierany przez całe środowisko piłkarskie klubu.

Adrian Okoń – Wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie na prawej stronie pomocy. Zawodnik któremu piłka nie przeszkadza w grze. Uważam rundę jesienną w jego wykonaniu za udaną. Powinien popracować nad skuteczniejszą współpracą z kolegą grającym w pionie, dokładnym dośrodkowaniem i skutecznym zamykaniem akcji, ponieważ potrafi dobrze ustawiać się w polu karnym rywala. Mam nadzieję, że przygotowania do matury nie przeszkodzą Adrianowi w systematycznych treningach.

Tomasz Goździuk – Pewnie mało jest kibiców, którzy interesują się zamojską piłką i nie znają tego sympatycznego zawodnika i trenera. O Tomku mogę się tylko wypowiadać w samych superlatywach. Jego profesjonalnego podejścia do swoich obowiązków mogą pozazdrościć praktycznie wszyscy. Jego powrót na boisko po tak ciężkiej kontuzji jest praktycznie cudem. Dzięki swojej tytanicznej pracy powraca powoli do wysokiej formy. Jesienią był wyróżniającym się zawodnikiem w całej lidze. Myślę, że kiedy przepracuje spokojnie zimę będzie w rundzie wiosennej prezentował bardzo wysoką formę.

Roman Blonka – Śmiało mógłbym powielić charakterystykę tego zawodnika jak wyżej wymienionym Tomkiem Goździukiem. Zdobywca największej ilości goli. Zawodnik, który zaliczył najwięcej asyst. Prawdziwy lider zespołu, skuteczny egzekutor, dobry motywator, autorytet młodzieży. Mam nadzieję, że kontuzje będą Romana omijały szerokim łukiem, a my dzięki temu zobaczymy jeszcze wiele jego udanych i zakończonych bramkami akcji na wiosnę.

Piotr Bargieł – W rundzie jesiennej wystąpił tylko w kilku meczach z powodu kontuzji. Zawodnik o dużych możliwościach. Jeśli wzmocni się fizycznie w okresie przygotowawczym z pewnością będzie ogromnym wzmocnieniem zespołu. Jest napastnikiem o dobrych warunkach fizycznych i prawdziwym łowcą bramek. Jego wysoki wzrost absolutnie nie przeszkadza mu w tym, aby z dużym sprytem w powiązaniu z odpowiednią koordynacją wygrywać pojedynki z obrońcami.

Karol Swatko – Wychowanek klubu, boczny pomocnik, nieprzystosowany do rygoru treningowego. Jego umiejętności pozwalają na to, aby rywalizować z najlepszymi w naszej drużynie. Jednak czy mentalność tego zawodnika i złe nawyki nie przeszkodzą mu w tym? Zobaczymy.

Gabriel Krukowski – Zawodnik grający na wszystkich pozycjach linii obrony, oraz jako defensywny pomocnik. Latem solidnie trenował i walczył o miejsce w składzie ,jednak większość spotkań rozegrał wchodząc z ławki rezerwowych. Aktualnie studiuje w Warszawie, z tego też powodu już w październiku opuścił zespół.

Sebastian Waga – Skrajny pomocnik wychowanek naszego klubu. Praca zawodowa spowodowała, że Sebastian nie trenował regularnie. W rundzie jesiennej prezentował dobrą formę na początku wychodził w pierwszym składzie później występował prawie w każdym meczu w zmniejszonym wymiarze czasowym. Powinien wykazywać większą dyscyplinę taktyczną, nie zawsze dokładnie podawał. Wszystkie te mankamenty nadrabiał ogromną wolą walki, czym niejednokrotnie mnie zaskoczył. Jeśli poprawi frekwencję na treningach spokojnie może powalczyć o miejsce w pierwszej jedenastce.

Mirosław Garbaty – Kolejna ikona, piłkarz związany z klubem od kilkudziesięciu lat. Zawodnik z ogromnym bagażem doświadczenia, który powoli ustępuje pola młodszym kolegom. Dla trenera praca z takim człowiekiem to prawdziwa przyjemność. Mirek zawsze punktualnie pojawia się na zajęciach i solidnie na nich trenuje. Kiedy decyzją trenera zasiada na ławce rezerwowej jest bardzo lojalny i z całego serca życzy kolegom zwycięstwa. Prowadziłem wiele zespołów w swojej karierze trenerskiej, lecz z takim podejściem jeszcze się nie spotkałem. Jeśli Mirek zdecyduje się na zakończenie swojej kariery piłkarskiej z pewnością znajdzie miejsce w Klubie jako oddany działacz, albo trener.

Łukasz Winiarski – „Wino” jest długoletnim zawodnikiem tego klubu, i przez te lata nabrał dużego doświadczenia. Jest zawodnikiem lewonożnym i występuje w pomocy lub w ataku. Szkoda, że nie mógł trenować systematycznie z powodu pracy zawodowej. Kiedy wychodził na boisko robił ogromną różnice w grze całego zespołu, zdobywca dwóch bramek. Nienaganna technika, umiejętność gry na małej przestrzeni, strzał z dystansu to największe atuty tego piłkarza. Jeśli dobrze przygotuje się przez najbliższe miesiące do gry cały zespół na tym bardzo skorzysta.

Kamil Klajn – Skrajny pomocnik, w tej rundzie grał niewiele i z tego powodu może się czuć zawiedziony. W najbliższym okresie przygotowawczym rozegramy kilkanaście sparingów. Jeśli wytrzyma ciśnienie, rozpocznie treningi w styczniu nic nie stoi na przeszkodzie, aby udowodnił swoją przydatność.

Andrzej Nalepko – Wystąpił tylko w jednym spotkaniu jesienią, następnie pod koniec rundy zrezygnował z gry. Prawdopodobnie na drodze w kontynuowaniu jego kariery stanęła praca zawodowa. Jego potencjał piłkarski przede wszystkim szybkość i przebojowość, jak również aspekty ambicjonalne pozwalają na to, aby rozpoczynać wszystkie spotkania w podstawowym składzie. Jak każdy zawodnik z kadry jeśli podejmie treningi w zimie będzie brany pod uwagę przy ustalaniu 18-nastki meczowej na wiosnę.

Dominik Łygas – Wielki nieobecny w tej rundzie z powodu kontuzji. Jeśli dopisze mu zdrowie i sumiennie popracuje w okresie zimowym z pewnością ma szansę zostać mocnym punktem linii obrony mojego zespołu.

Marcin Kobylas – Środkowy obrońca, niestety wykluczony z gry z powodu kontuzji, której nabawił się w spotkaniu kontrolnym latem z III-ligowym Hetmanem Zamość. Oby jak najszybciej wrócił do drużyny, wnosząc dużą jakość i solidność do jakiej nas przyzwyczaił swoją postawą na boisku.

PS. Po kliknięciu na imię i nazwisko zawodnika, zostaniecie państwo przekierowani na profil zawodnika.

 gryfgminazamosc.futbolowo.pl

Komentarze do 'Krzysztof RYSAK (trener Gryfu Gmina Zamość) o swoich piłkarzach…' (1)
  • Anonim5 lat temu Bezpośredni link

    Żółkiewka pozdrawia Kebaba

  • Dodaj komentarz

    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.