romek
czwartek, 16 stycznia 2014, 06:00

Patryk AL-SWAITI (KS Ciecierzyn): – Kocham futbol * Gram i studiuję, bo muszę dawać przykład rodzeństwu…

Patryk Al-Swaiti (foto1 – w czerwonej koszulce) urodził się  w Polsce. Przygodę z futbolem rozpoczął już w wieku trzynastu lat –  wtedy to trenował w trampkarzach Motoru Lublin. Po dwóch latach szlifowania podstaw piłkarskiego rzemiosła, przeniósł się do KP Wieniawy, gdzie po raz pierwszy miał możliwość wyjścia na boisko w ligowym meczu.

– Przygoda z Wieniawą trwała trzy lata i była znakomitym doświadczeniem – mówi Patryk. – W wieku siedemastu lat moje sportowe fascynacje sie zmieniły – całkowicie pochłonęły mnie sporty walki.

Po posmakowaniu takiej odmioany sportu,  Patryk wrócił do ukochanego futbolu, a przerwa trwała dwa lata.  Zaczeło się od odbudowywania formy podczas treningów w Cisach Nałęczów, oraz w drugim zespole Lublinianki – aż w sierpniu zdecydował się na występowanie w drużynie KS Ciecierzyn. Za sprawą Kamila Dzikowskiego, który go do tego namówił.

–  Z futbolem straciłem kontakt na rzecz pracy,  przez 3 lata byłem organizatorem największych imprez w Lublinie – mówi Patryk. – Jednak obecnie bardzo tego żałuje, ponieważ kocham futbol i każdy dzień bez piłki jest dla mnie dniem straconym. Potrzebowałem chyba więcej czasu, żeby to zrozumieć, złapać odpowiednią motywację i dorosnąć do tego aby ciągle dążyć do celu.

Zapytany czym jest dla niego futbol na poziomie zespołu w który gra, czyli KS Ciecierzyn mówi:

– Chce wygrywać i cieszyć się każdą minutą na boisku, ale nie ukrywam, że w głębi serca – tak jak każdy piłkarz – mam ochotę na występy w wyższej lidze. W przyszłości chciałbym zagrać wyżej, dlatego na treningach daję za każdym razem z siebie sto procent.

A co robisz poza boiskiem?

– Studiuje na dwóch kierunkach:  „Zarzadzanie i inżynierię produkcji” na Politechnice Lubelskiej oraz „Psychologię biznesu i przedsiebioreczości” na KUL-u. Mam sporo rodzeństwa któremu muszę dawać dobry przykład. Jest to kolejny powód dla ktorego wrócilem do gry w piłkę. Wierzę , że mój młodszy brat który szkoli swoje umiejętności w Motorze, będzie miał szansę zajść dużo dalej niż ja w zawodowej piłce nożnej.

rd/ps / foto – ksciecierzyn.futbolowo.pl

PS. KS Ciecierzyn po jesiennej rundzie zajmuje  4 miejsce w tabeli, Patryk w 11 rozegranch meczach strzelił 4 bramki i zaliczył asystę.


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.