romek
wtorek, 14 stycznia 2014, 09:15

Piłkarz 2013 / Powinien wygrać Ribery…

Michel Platini jest „bardzo rozczarowany”, że Złotą Piłkę FIFA 2013 otrzymał Portugalczyk Cristiano Ronaldo, a nie Franck Ribery. Prezydent UEFA podkreślił, że ignorowanie w plebiscycie osiągnięć zawodników w danym roku „staje się problemem”.

 „Jestem bardzo rozczarowany z powodu Francka Ribery’ego. Za rok znów będzie pojedynek Messi-Ronaldo, za dwa lata Ronaldo-Messi, a za trzy lata ponownie Messi-Ronaldo” – powiedział Platini portalowi „L’Equipe 21”.

„Jestem rozczarowany, ponieważ przez 50 lat w plebiscycie Złotej Piłki uwzględniano wyniki, konkretne osiągnięcia na boisku. Teraz bierze się pod uwagę ogólną wartość piłkarza. I to staje się problemem” – ocenił.

Według Platiniego „pewna mała rzecz zmieniła plebiscyt, od kiedy przeszedł on do FIFA”.

interia.pl

PS. Niedawno podczas rozmowy ze znakomitym trenerem Bronisławem Waligórą dyskutując o piłkarzach kompletnych padły cztery nazwiska – oprócz wymienionych jeszcze tylko Zlatana Ibrahimowica. Faktycznie,  wszyscy są genialni. – Ale najlepszym powinien – naszym zdaniem – być ten, który zdobył najwiecej trofeów, a jest nim Franck Ribery… Byłem o tym przekonany do końca, toteż decyzja jest chyba dla całego piłkarskiego świata wielkim rozczarowaniem. Jedno barażowe osiągniecie przeciwko pięciu prestizowym trofeom Francuza. To tak jakby przegrać 0:5 i zdobyc puchar.

No cóż – piłka jest nieobliczalna także poza boiskiem.

lp.p/ / foto – liganiemiecka.net / Johann Cruyff w Ajaksie Amsterdam


Komentarze do 'Piłkarz 2013 / Powinien wygrać Ribery…' (7)
 • Anonim5 lat temu Bezpośredni link

  Był ktoś, który pewnego roku zdobył mniej więcej tyle co Ribery, innych nie ma;;;TO JOHANN Cruyff

  Sukcesy jako zawodnik…

  Mistrzostwo Holandii: 1972,
  Puchar Holandii: 1972
  Puchar Europy: 1971, 1972, 1973
  Puchar Interkontynentalny: 1972
  Superpuchar Europy UEFA: 1972
  Najlepszy strzelec w Holandii – 25 goli
  Najlepszy strzelec europejskich pucharów: 1972
  I tylko France Football nie doceniła geniusza…
  Złota Piłka miesięcznika France Football: 1971, 1972??? 1973, 1974

  Nie pamiętam, lecz wydaje mi się, ze w meczach finałowych o PEMK, Super Puchar i Puchar Interktonynentaklny – Cruyff też był najlepszy…

  Nie był najlepszy tylko w … Holandii i France Football… Ronaldo powinien oddać Rebery’emu nagrodę, a zyskałby światowy i historyczny szacunek…

 • 5555 lat temu Bezpośredni link

  Odszukałem
  31.o2.1972 finał PEMK
  Ajax – AC Milan 2:0 (Cruyff dwie bramki jedna głowa)
  Super Puchar Europy
  Celtic Glasgow – Ajaks 1:3 (Cruyff bramka na 2:1, a więc najważniejsza. Rewanż ‚ Ajaks – G. Rangers 3:2 (Cruyff gol przy stanie 2:2

 • 55 lat temu Bezpośredni link

  1972 PUCHAR INTERKONTYNENTALNY / Independiente Buenos Aires – Holandia Ajax Amsterdam 1:1(0:1), rewanż 0:3

 • 335 lat temu Bezpośredni link

  HEJ
  To jest wspomnienie rewanżu w Amsterdami, wspominają Heinz Stuy, Gerrie Muehren i Sjaak Swaart… Nie wiem, jak przebiegał mecz z Estudiantes w Buenos Aires (1:1). Polecam – w rewanżu Cruyff chyba asystował przy golach 2 i 3.
  http://www.youtube.com/watch?v=g5_6BDG49rc

 • ...5 lat temu Bezpośredni link

  No niestety – piłkarski ekran jest ważniejszy niż wymierne wyniki…

 • 9995 lat temu Bezpośredni link

  komentarze…
  Zdaniem Tomasza Frankowskiego Cristiano Ronaldo zasłużenie zdobył Złotą Piłkę za rok 2013. – Ronaldo miał większy wpływ na grę Realu, niż Messi na grę Barcelony – powiedział były reprezentant.
  więcej na http://sport.interia.pl/tylko-u-nas/tomasz-frankowski-i-zlotej-pilce-fifa-video,vId,1277023?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
  Jak widać można mieć „wiekszy wpływ” na drużyny (nie mówmy o ich trofeach).
  Chyba na starość człowiek się starzeje… Panie Franku – ten zestaw słów nie jest przypadkowy…

 • 25 lat temu Bezpośredni link

  RIBERY numer 1…

 • Dodaj komentarz

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.