romek
niedziela, 12 stycznia 2014, 22:42

V liga / Alfabet Cosmosu Józefów…

Rok 2013 przeszedł do historii. Jak będziemy go wspominać? Co najbardziej zapadło nam w pamięć? Zapraszamy do zapoznania się z alfabetem Cosmosu Józefów!

A jak atmosfera

Raz lepiej raz gorzej. Na początku było fatalnie, zła passa, przegrywane mecze, kibice chcieli zwycięstwa i to nadeszło później niż się ktoś spodziewał. Ze spotkania na spotkanie było coraz to lepiej, ale niestety zakończyliśmy rundę w bardzo złej, niemiłej atmosferze. Mam nadzieję, że nadchodząca runda będzie lepsza w naszym wykonaniu, wtedy i atmosfera będzie dobra.

B jak bramkarz

Karol nasz jedyny(nie licząc zawodnika z zespołu juniorów) bramkarz. Tę rundę może zaliczyć do udanych, nie raz i nie dwa ratował nas swoimi dobrymi interwencjami. Jego poprzednie sezony, mecze były różne, dobre przeplatał słabymi, ale w tej rundzie nie można niczego złego o nim powiedzieć.

C jak Cosmos

Jako drużyna w tej rundzie prezentowaliśmy się nieźle, nikt nie oczekiwał od nas cudów i tego nie było. Bez fajerwerków, ale także bez jakiegokolwiek zawodu.

D jak derby

W okręgówce debry są jak w Premier League, co chwila. Nas jak i naszych fanów najbardziej emocjonowały „derby” z Sokołem Zwierzyniec. Mecz rozgrywany z Zwierzyńcu pokazał, że ludzie interesują się piłką w Józefowie. Tylu kibiców na wyjeździe nie widziałem, tylu naszych kibiców. Co prawda wynik nie był taki jaki byśmy chcieli, ale jest jeszcze runda rewanżowa, wszystko przed nami!

E jak emocje

Tych nie brakowało począwszy od meczu z Sokołem do meczu ze Spartą Łabunie. W międzyczasie było spotkanie z Olimpią Miączyn rollercoaster w wykonaniu obu ekip. Chyba nikt nie narzekał na brak emocji oby i takie były na wiosnę.

F jak facebook

Najświeższe wiadomości związane z Cosmosem Józefów możecie znaleźć już nie tylko na cosmos-jozefow.futbolowo.pl, ale także na naszym oficjalnym koncie na Facebook-u. 678 tyle lików zebraliśmy dotychczas i mamy ich bodajże najwięcej z drużyn w zamojskiej okręgówce. Oby tak dalej!

G jak Gontarz Krzysztof

Jeden z najstarszych zawodników w naszym zespole. Jeden z najbardziej doświadczonych, z najwyższym stażem. Bardzo pomocny nie chodzi tutaj tylko o piłkę nożną. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych zawodników w klasie okręgowej i nie tylko, a to dzięki jego fryzurze, którą ma chyba jako jedyny na zamojskich boiskach.

 

H jak Holko

Nasz były szkoleniowiec gra i pracuje w Niemczech. Wrócił na święta do Polski i nie zapomniał o swoich kolegach z zespołu, zagrał z nami gierkę na orliku, pogadał, no i o to chodzi.

I jak Igros

Posypała się ekipa z Krasnobrodu po odejściu Mateusza Późniaka oraz Piotrka Kusztykiewicza. Mówi się o tym, że zawodnicy z Krasnobrodu chcieliby kilku naszych piłkarzy ściągnąć do swojego teamu, ale ile w tym prawdy, nie wiem..

J jak Jacek

Nasz kapitan, dużo by o nim mówić. Jest przywódcą naszego zespołu od trzech lat i ze swojej roli wywiązuje się znakomicie. Nikt do niego zastrzeżeń nie ma. W dodatku prowadzi zespół juniorski, który spisuje się całkiem nieźle.

K jak Kajuś

Karol Karólak zastępca naszego kapitana. Kiedy Jacka nie ma, a takie spotkania były to on automatycznie przejmował opaskę. Grał sporo w innych klubach i to widać w jego grze. Bardzo pewny siebie, jego główna cecha. Ostatnio grał w środku obrony, chcieli tego kibice, trener spróbował i wyszło bardzo dobrze. Być może wróci na swoją nominalną pozycję ofensywnego pomocnika ponieważ wrócił już Łukasz Nowak.

L jak liga

11 miejsce w lidze, 18 punktów, a mogło być znacznie więcej. Celem było zdobycie 20 oczek, niestety się nie udało. Myślę, że z meczu na mecz będzie lepiej.

M jak Mielna, Michaś, Mati

Nasi najmłodsi zawodnicy, Mateusz Łagożny rocznik 95 w seniorach gra już od 2 lat, Mielna również, Michałowi nie przeszkodziło to, że jest rok młodszy i także rozgrywa spotkania w zespole seniorskim. Ostatnio jednak częściej w juniorach pod wodzą Podolaka.

N jak nowi zawodnicy

Wiele razy powtarzałem, że gramy swoimi zawodnikami i zmian w zespole u nas jak na lekarstwo. Przed tym sezonem doszli wspomniani Mateusz Późniak i Piotr Kusztykiewicz. Teraz powróci Łukasz Nowak, to chyba tyle.

O jak oprawa

Była jedna w Zwierzyńcu, wyglądało to całkiem nieźle, Sokół wtedy także pokazał się z dobrej strony i zaprezentował swoją. Pomijam fakt, że były to tylko race, no ale to w końcu tylko klasa okręgowa.

P jak Pepe

Nasz lewy obrońca zadomowił się na lewej stronie defensywy. Robi postępy i ze swoich zadań wywiązuje się całkiem nieźle. W 15 spotkaniach udało mu się zdobyć jedną, zresztą bardzo ładną bramkę.

R jak rywale

Nasi rywale w tym sezonie byli bardzo wymagający, każdy zespół w każdym spotkaniu dawał z siebie maksa. Widać to po tabeli, która jest strasznie spłaszczona. Każdy chce zaprezentować się z jak najlepszej strony i każdy walczy o swoje cele.

S jak stadion

Murawa jedna z najlepszych w okręgówce. Tylko Sokół, Grom, nie wiem jak jest w Werbkowicach, ale tylko te zespoły mogą się pochwalić podobną nawierzchnią. Podobnie równą, podobnie piękną i dobrą do grania.

T jak TKS Huczwa

Murowany kandydat do awansu po odejściu szkoleniowca do drużyny Hetmana Zamość stracił impet. Obecnie zajmuje 3 lokatę ze stratą 6 oczek do liderującego Gromu i chyba nie ma zamiarów by pchać się do IV ligi, po prostu nie ma na to funduszy.

U jak ugrać więcej w rundzie wiosennej

Taki cel trzeba sobie stawiać, bo żeby się utrzymać w tym sezonie trzeba będzie zdobyć więcej oczek niż dotychczas. Walczyć, biegać i się starać!

W jak Waldi

Jeden z najbardziej fanatycznych naszych kibiców, kiedy tylko może wspiera nasz zespół razem z liczną grupą fanów z Józefowa. Oby tak dalej Panie i Panowie!

Z jak zarząd

Po raz kolejny nie możemy nic dobrego o naszym zarządzie powiedzieć, nie ma się co rozpisywać. Trzeba otwarcie powiedzieć, że nasz zarząd to porażka przez duże „P”.

 cosmos-jozefow.futbolowo.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.