Bez kategorii
romek
piątek, 10 stycznia 2014, 09:19

Klasa B Lublin (gr. I) / Podsumowanie cz. III, czyli wiosenne tajemnice…

KS Zaborze, Tęcza II Bełżyce, Dąbrowiak Dąbrowa Wronowska, Jaworzanka Rogów oraz Victoria Wolica to grupa zespołów zamykających ligową tabelę w grupie I lubelskiej „B” klasy. Czy znajdzie się wśród nich drużyna, która będzie „czarnym koniem” wiosennych zmagań? Zapraszamy do ostatniej części podsumowań jesiennych rozgrywek…

***

KS Zaborze – Coś niedobrego dzieje się w szeregach Zaborza. Świadczą o tym przede wszystkim aktualne wyniki zespołu, ale i wypowiedzi samych piłkarzy, którzy – jeśli wierzyć doniesieniom – mogą zrezygnować z udziału w rundzie rewanżowej obecnego sezonu. A szkoda, bo doskonale pamiętamy, iż zespół ten jeszcze nie tak dawno bił się o górne lokaty w tabeli lubelskiej „B” klasy (w poprzednim sezonie zajął 8 miejsce, zaś w sezonie 2011/2012 zakończył rozgrywki na 6 pozycji) i wydawało się, że nic nie stoi na przeszkodzie aby w najbliższym czasie na stałe wskoczył do ścisłej czołówki ligi. Obecna drużyna, znacznie osłabiona kadrowo (latem z klubu odeszło kilku podstawowych graczy m.in. Dariusz Rogala oraz Paweł Gorczyca) nie może pozbierać się ani sportowo, ani organizacyjnie okupując póki co dolne rejony tabeli. Jeżeli sytuacja w klubie nie unormuje się i nie znajdą się ludzie, którzy zawalczą o jego dobre imię, to kto wie, czy wiosną ujrzymy piłkarzy Zaborza biegających po boiskach „B” klasy…

Tęcza II Bełżyce – rezerwowa drużyna Tęczy – podobnie jak Opolanin – kładzie duży nacisk na pracę z młodzieżą. Zespół ten stworzono przede wszystkim z myślą o szlifowaniu umiejętności młodych graczy, jeszcze niegotowych do walki o wyższe cele. Dlatego też nie ma się co dziwić, iż wyniki zespołu nie powalają na kolana. Ekipa grająca na co dzień – podobnie jak LKS Poniatowa – w „żółto-czarnych” strojach mimo niskiej pozycji w tabeli wykonała jednak swoje zadanie i z czystym sumieniem może regenerować siły przed zbliżającą się rundą wiosenną. Tęcza zdobyła jesienią sporo ważnych punktów, utarła nosa kilku faworytom (pokonała m.in. Czarnych Puszno oraz Błękitnych Kierz) oraz postraszyła zespoły z czuba tabeli (nieznacznie przegrywając z LKS-em Poniatowa, Orłami Kazimierz oraz Pogonią Trzebiesza), dlatego też końcowa ocena jaką przyznajemy za rundę jesienną jest z pewnością wysoka.

Dąbrowiak Dąbrowa Wronowska – zdecydowanie największe rozczarowanie sezonu. „B-klasowe Monaco”, jak zwykło się mawiać o zespole Dąbrowiaka (za sprawą spektakularnych wzmocnień ze Stali Poniatowa) po raz kolejny nie sprostało sportowym wymogom lubelskiej „B” klasy. Ekipa z pobliskiej Dąbrowy – mimo szumnych zapowiedzi walki o czołowe lokaty – zakończyła rundę tak jak zwykle, czyli w dolnych rejonach tabeli. I choć postraszyła wiele zespołów naprawdę głośnymi transferami, nikomu nie udało się nabrać na buńczuczne obietnice stworzenia na Dąbrowie Wronowskiej piłkarskiego Eldorado. Zespół mimo podniesionej jakości w ofensywie (brylowało tam trio Czarnecki-Wojewódka-Wójcik), miał za mało atutów w grze obronnej. Dąbrowiacy byli jesienią tyleż skuteczni w napadzie, co nieskuteczni w obronie, dlatego też ostatnie wyniki zespołu przypominają bardziej mecze hokeja, aniżeli widowiska typowo piłkarskie. Co będzie z ekipą Dąbrowy na wiosnę? W kuluarach mówi się o odejściu wypożyczonego ze Stali Poniatowa Czarneckiego oraz powrocie na Ukrainę Igora Stefankiva, dlatego też z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, iż drużyna będzie przeżywać wiosną jeszcze trudniejsze momenty.

Jaworzanka Rogów – zespół o którym nie można powiedzieć póki co wiele dobrego, poza tym, iż grają tam młodzi, ambitni ludzie aktywnie promujący piłkę nożną na najniższym szczeblu ligowym w Polsce. Ich czas z pewnością jeszcze nadejdzie, lecz póki co pozostaje im pełnić w naszej grupię rolę przysłowiowego „chłopca do bicia”. Zaledwie 6 punktów jesienią, 19 bramek strzelonych i aż 52 straconych – liczby te nie wymagają dłuższego komentarza.

Victoria Wolica – czerwona latarnia ligi. Ekipa z Wolicy mimo usilnych starań nie zdołała zdobyć jesienią choćby jednego punktu. Mimo ogromnej ambicji młodych chłopaków występujących w barwach Victorii, prezentują oni póki co poziom odbiegający nawet od „B” klasowych standardów. Drużyna z Wolicy ma jeszcze czas i jeśli działaczom, a przede wszystkim zawodnikom wystarczy cierpliwości i determinacji to za kilka miesięcy wysokie dziś cięgi jakie dostają niemal od każdego zespołu naszej grupy, mogą zamienić się w pierwsze ligowe zwycięstwa.

Foto – Dąbrowiak Dąbowa Wronowska, klub o jednej z najciekawszych historii piłkarskich ostatnich lat  / tekst – lksponiatowa.futbolowo.pl / Przemysław Kuchta


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.