romek
czwartek, 9 stycznia 2014, 12:32

V liga lubelska / Anatolij Ławryszyn trenerem Wisły Annopol…

Marcin Wróbel (foto2) z annopolskim klubem związany był od lipca 2007 roku, z półtoraroczną przerwą kiedy to trenował rezerwy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Zastąpi go znany z naszego lokalnego piłkarskiego „podwórka” trener Anatolij Ławryszyn. Ławryszyn (foto1) ostatnio pracował z A-klasowym LKS Stróża, a w przeszłości był m.in. zawodnikiem i trenował Stal Kraśnik.

W minionym sezonie zespół prowadzony przez Marcina Wróbla (foto2), w którym trener sam też grał, osiągnął najwyższą lokatę w historii Wisły – 3. miejsce w klasie okręgowej. Głównego celu – awansu do IV ligi – nie udało mu się jednak zrealizować.

Aktualna umowę w Wiśle trener Wróbel miał podpisaną do końca tego roku. Większość członków zarządu nie była zadowolona z rezultatów jego pracy i postanowiono jej nie przedłużać.

Wiesław Tokarski, prezes Wisły Annopol: Cele przed trenerem Wróblem i prowadzoną przez niego drużyną były jasno postawione (mistrzostwo klasy okręgowej i awans do IV ligi dop. red.), a ich realizacja wciąż jest jak najbardziej możliwa . Na koniec rundy jesiennej zajęliśmy wysokie 4. miejsce, a do lidera tracimy 5 punktów. Większość członków zarządu klubu nie była jednak zadowolona z wyników i uznała, że możliwość współpracy z trenerem Wróblem się wyczerpała.

Klub rozważał trzy kandydatury na nowego trenera Wisły Annopol. Wybór padł na Anatolija Ławryszyna, który w sezonie 2012/2013 i w rundzie jesiennej obecnego sezonu był trenerem A-klasowego LKS Stróża. Jako zawodnik i trener dobrze znany jest także kibicom Stali Kraśnik.

Poprzedni sezon zespół prowadzony przez trenera Ławryszyna zakończył z tytułem wicemistrza A klasy. Po pierwszej rundzie obecnego sezonu LKS Stróża zajmuje 6. miejsce.

W Wiśle Annopol dochodzi więc do zmiany na stanowisku trenera, ale główny cel pozostaje bez zmian – tytuł mistrzowski klasy okręgowej i awans do IV ligi.

krasnik24.pl / tekst i foto Paweł Bieleń


Komentarze do 'V liga lubelska / Anatolij Ławryszyn trenerem Wisły Annopol…' (1)
  • kks5 lat temu Bezpośredni link

    Czarni Dęblin – ryki 4-2
    Bramki : Frączek , Próchniak ,Olender ,Wrzal

  • Dodaj komentarz

    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.