romek
wtorek, 7 stycznia 2014, 11:47

Donosami w sportowców Starego Zamościa / Po „sądnym dniu” będzie okrągły stół…

Dnia 4 stycznia 2014 r. w sali konferencyjnej UG w Starym Zamościu odbyło sie Zebranie Sprawozdawcze Zarządu Klubu GLKS Omega Stary Zamość za rok 2013, na którym poza kwestiami formalnym zostały poruszone bardzo ważne wątki dotyczące przyszłości Klubu.

W posiedzeniu uczestniczyło 25 osób (poza członkami Zarządu Klubu udział wzięli m.in. Wójt Gminy Stary Zamość, 2 członków Rady Gminy, zawodnicy, trenerzy oraz kibice).

Obrady otworzył prezes GLKS Omega Pan Krzysztof Goch, który po przywitaniu wszystkich gości przestawił obecnym sprawozdanie ze swojej działalności na rzecz Klubu. Prezes Goch pracując społecznie na rzecz Klubu poinformował obecnych o sytuacji bieżącej GLKS Omega. Poinformował gości o zamiarze dymisji z funkcji Prezesa Zarządu GLKS Omega spowodowanej w dużej wypowiedziami Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej UG w Starym Zamościu na posiedzeniu grudniowym (kwestie prywatnego klubu P. Gocha i P. Lewandowskiego, kwestie opłat za obiekty, prąd, wodę itd.), ale także brakiem wsparcia działalności Klubu  (nie tylko finansowego ze strony Rady Gminy). Pisemna decyzja Prezesa została w dalszej części zebrania wstrzymana na prośbę wszystkich uczestników zebrania (z wyjątkiem jednego, w którego interesie leży nie tylko upadek Klubu, ale też wielu instytucji działających w imieniu lub na terenie Gminy). Wstrzymanie się P. Gocha z zamiarem dymisji było najważniejszym wydarzeniem obrad.

W dalszej części po przeprowadzeniu wszelkich formalności P. Krzysztof Mazurek przedstawił sprawozdanie finansowe, a P. Paweł Lewandowski sprawozdanie z działalności organizacyjno – sportowej Klubu za rok 2013.

Po zapoznaniu obecnych przyszedł czas na dyskusję. Głównym jej tematem była sytuacja drużyny seniorów grającej w III lidze. Goście poruszyli kwestię pracy trenera drużyny, dyspozycji meczowej zawodników, przyszłości zespołu (propozycje zmian, które miałyby doprowadzić do poprawy jakości gry drużyny). Prezes Klubu oraz dyrektor sportowy odnosili się do wszystkich zapytań i udzielali wszelkich informacji, które interesowały gości. Oddzielną kwestią była dyskusja dotycząca finansowania działalności Klubu. Poruszono kwestię wielkości dotacji z Samorządu (wielu obecnych zgodziło się z tym, że aktualnie przeznaczone środki na sport w Gminie na rok 2014 są zdecydowanie zbyt niskie, żeby utrzymać wszystkie 6 drużyn Klubu Omega). W wyniku rozmów padła propozycją zorganizowania „okrągłego stołu” – spotkania, w którym uczestniczyć będą przedstawiciele Klubu, Wójt Gminy Stary Zamość, kibice oraz członkowie Rady Gminy Stary Zamość. Spotkanie miałoby służyć ustaleniu zasad współpracy Klubu z Samorządem na polu organizacyjnym i finansowym, wyjaśnienie wszelkich wątpliwości oraz negatywnego nastawienia części samorządowców do Klubu. Wyjaśnienie wszelkich spornych spraw ma służyć poprawie pracy Klubu oraz relacji z Samorządowcami.

Kwestię relacji Samorząd – Klub poruszył w swoim wystąpieniu Radny Wiesław Biały, który nie krył faktu, iż Klub Omega dla niektórych członków Rady Gminy jest solą w oku i bardzo trudno jest wspierać jego działalność będąc w mniejszości. Jego wystąpienie utwierdziło wszystkich w przekonaniu, iż „okrągły stół” będzie najlepszym możliwym rozwiązaniem wszelkich spornych wątków.

P. Waldemar Raczyński – Wójt Gminy Stary Zamość w swoim wystapieniu zwrócił się bezpośrednio do Prezesa GLKS Omega z prośbą o wstrzymanie się z decyzją o dymisji i kontynuowanie misji, jaką pełni w Klubie. Poinformował, że nie tylko Klub Omega jest atakowany i szkalowany – w Gminie od 3 lat trwają praktycznie bez przerwy kontrole instytucji państwowych, które są spowodowane donosami pisanymi przez „anonimowych mieszkańców”. Ilość donosów z dnia na dzień rośnie. Atakowane są osoby prywatne, ale także instytucje. Pan Wójt zaznaczył, że działalność Zarządu Klubu z Prezesem na czele stanowi wielką wartość dla zdecydowanej większości mieszkańców Gminy i nie może jej zburzyć grupka ludzi, którzy chcieliby wszystko w Gminie rozwiązać. Wyraził również wolę bycia gospodarzem planowanego spotkania a Radą Gminy i kibicami.

Zebranie nie zostało zakończone, ale przeniesione na inny termin. Dalsze decyzje są uzależnione od wyniku spotkania z kibicami i władzami samorządowymi. Wstępny termin ustalono na dzień 12 stycznia. O szczegółowym terminie poinformujemy we wtorek 7 stycznia.

omegastaryzamosc.pl


Komentarze do 'Donosami w sportowców Starego Zamościa / Po „sądnym dniu” będzie okrągły stół…' (4)
 • III5 lat temu Bezpośredni link

  W dzisiejszych czasach fałszywym donosem można zniszczyc każdego. Donos bowiem – zdaniem etyków – spełnia rolę BRONI… I tutaj niech każdy sobie wpisze jej rodzaj, czy jest to kamień, czy plotka, a może granat, który skrzywdzi wielu ludzi… Najbardziej tych, którzy wprowadzają młodzież w dorosłoość i przekazują wartosci czasem wszechstronnej niż nauczyciele w szkołach… dziś młody człowiek ze swoim problemem prędzej przyjdzie do instruktoira, trenera, prezesa, niż do ojca, matki czy nauczyciela… Nigdy nie widziałem w akcjii Omegi, bo mieszkam na drugim końcu Polski, ale lokalny sport jest najskuteczniejszym lekarstwem na współczesne zagrożenia…

 • toto5 lat temu Bezpośredni link

  No cóż taka jest Polska a Lubelszczyzna w szczególności. Zawiść, fałsz, kłótnie, donosy, nienawiść lenistwo i oglądanie się jeden na drugiego. Niszczenie wszystkich co mają chęć czegoś dokonać a nie tylko dyskutować i kłócić, tworzenie problemów a nie rozwiązywanie ich. Ten który poświęca swój czas, pracuje społecznie dla dobra wspólnego jest opluwany, zniechęcany i wyśmiewany. Lepiej, żeby nic nie było ale moje musi być na górze i moja racja!

 • ,,,5 lat temu Bezpośredni link

  … święte słowa – PANOWIE RADNI – nie piłka i „kaprysy” Gocha tu ważne – nie III liga i wyniki …ważne tak naprawdę jest zdrowie Waszych dzieci, wnuków i prawnuków… Przerażeniem może napawać to, że Wasze dzieci to rozumieją… a WY NIE. Jedno wam powiem – nie zrozumiecie tego do pierwszego średnio-starczego kontaktu z lekarzem. On wam powie – na boisko i RUSZAĆ się, co wyście robili w dzieciństwie?… Będzie niestety często za późno! Przeraża mnie to co piszę, ale… nie wytrzymałem.

 • www5 lat temu Bezpośredni link

  do”’ – wiesz co znaczy „couch potato”?Wychowuj swoje dzieci w tym stylu i nie dyktuj pozostalym rodzicom.Nie strasz, kalekich dzieci typu couch potato nikt vnie chce.Chyba ze ty.

 • Dodaj komentarz

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.