romek
wtorek, 31 grudnia 2013, 10:06

WRZUTKA do … (2) / Mirosław Bielak: – ”Łada to mój klub”

Dzisiaj publikujemy drugą i zarazem ostatnią część odpowiedzi Mirosława Bielaka na Wasze pytania. Jest ciekawie, więc gorąco zachęcamy do lektury! 

pedro: Twój najlepszy i najgorszy dotychczasowy mecz?
– Bardzo ciężkie pytanie, bo nie umiem tak po prostu powiedzieć, który mecz był najgorszy a który najlepszy. Mogę tylko wymienić mecze, które szczególnie dobrze pamiętam: 2006 rok Saturn Suchowola – Łada II Biłgoraj (klasa B) – jedyny strzelony w życiu hat-trick, 2008 rok Huczwa Tyszowce – Olimipakos Tarnogród, strzelona bramka i asysta. Natomiast najgorszy mecz to 2012 rok Łada Biłgoraj – Korona Łaszczów, kiedy po moim błędzie padła jedna z bramek dla przeciwnika i ostatecznie przegraliśmy mecz.

fabio: Mirku, gdzie spędzasz sylwestra i kogo z Twoich kolegów z drużyny zabierasz ze sobą?
– Żadnego z kolegów nie zabieram na Sylwestra, bo wolę kobiece towarzystwo u boku. Miałem na ten czas plany, z których nic nie wyjdzie więc zostaje mi Sylwester z Kevinem sam w domu.

osir97 blicharz: co sadzisz o młodych piłkarzach OSiRu ???
– Cieszę się, że w końcu w Biłgoraju poprawiło się podejście do młodych adeptów piłki nożnej, którym poświęca się więcej uwagi. Na pewno jest wiele jeszcze do poprawy ale cieszę się że rosną następcy. Widzę, że dobrze radzą sobie w turniejach towarzyskich i dobrze stoją w swoich ligach teraz tylko podnosić swoje umiejętności i piąć się wyżej.

lukas: czy któryś z obecnych zawodników Łady może z powodzeniem występować w wyższej lidze?
– Jest kilku zawodników, którzy z miejsca poradziliby sobie w wyżej lidze, chodzi mi o Bartka Łokaja, Grzegorza Mulawę czy Pawła Kurzynę. Nie mówiąc już o Sergieju Sawczuku czy Sebastianie Skrzypku. Jest ponadto kilku chłopaków, którzy mają predyspozycje do gry wyżej jak: Bartek Hajduk, Mirek Poliwka, Szymon Wołoszyn czy też Damian Rataj. Żałuję jeszcze że zrezygnował z gry Tomek Kozak, który miał talent.

pinokio: najbardziej zmarnowany talent według ciebie w Biłgoraju to?
– Wymienię kilka nazwisk osób, które miały talent i umiejętności i moim zdaniem powinny zajść wyżej: Marcin Mura, Piotrek Bubiłek, Michał Furlepa, Oskar Blacha, Tomek Kozak, Mateusz Zarzycki, Jakub Rozwadowski.

gall93: Kuba Rozwadowski przydałby się Ładzie w rundzie wiosennej?
– Bez wątpienia i nie jest to tylko moje zdanie. W mojej opinii właśnie kogoś takiego brakuje w Ładzie, kto utrzyma się przy piłce, weźmie grę na siebie i może nawet czasami wygra sam mecz.

pilkarzyk: Kto był twoim pierwszym trenerem i powiedz parę słów o nim.
– Moim pierwszym trenerem był Marek Kłosek, który imponował cierpliwością i opanowaniem. a to przy tak młodych chłopakach było bardzo potrzebne. Muszę jeszcze wspomnieć tutaj o moim wujku Bronku, z którym stawiałem pierwsze kroki (dosłownie) z piłką i który zaszczepił u mnie miłość do piłki.

pilkarzyk: Kto był najlepszym piłkarzem z którym kiedykolwiek grałeś ???
– Ciężka kwestia i też trudno jednoznacznie powiedzieć. Pierwszym zawodnikiem, który mi zaimponował umiejętnościami to był Grzegorz Płoszaj – świetna technika i przegląd pola, później był Irek Zarczuk – doskonała gra tyłem do bramki i gra głową , Wojciech Białek – doskonały strzał z każdej pozycji i szybkość. Wspomnę jeszcze o Kamilu Witkowskim (dawniej Cracovia) z którym miałem przyjemności trenować w Lubliniance – w ogóle inna liga, chłopak robił wielką różnicę chociaż nie był w najwyższej formie.

pilkarzyk: Od jakiego wieku grałeś w Ładzie i z kim z zawodników dzisiejszej Łady występowałeś wtedy w drużynie ?????
– W Ładzie zaczynałem w wieku 14-15 lat (sam dokładnie nie pamiętam) od trampkarzy starszych, w której to drużynie nota bene byłem kapitanem. Z tamtej drużyny nikt w Ładzie nie gra, w ogóle z tamtego zespołu mało kto przebił się do seniorów.

Kojot: Dlaczego wybrałeś Ładę Biłgoraj?
– Wybór był prosty: Łada to mój klub, wychowałem się przy Targowej 15 i Łada będzie zawsze w moim sercu. Po awansie zespołu do V ligi sam zadzwoniłem do Irka z pytaniem czy nie potrzebuje do drużyny doświadczonego zawodnika. Trener zaproponował mi udział w sparingu z Sokołem Nisko i odniosłem wrażenie że nie jest przekonany co do mojej kandydatury. Jednak strzeliłem wówczas jedyną bramkę w meczu i zostałem.

nie: odczuwasz presje podczas meczu ?
– Presji jako takiej już nie odczuwam ale nie powiem emocje lekkie są i ta adrenalina. W pewnym wieku człowiek się już przyzwyczaja ale też jednocześnie w pewnym sensie uzależnia się od tych emocji – co widzę po sobie. Brakuje mi tego.

logistyk: Jaki według Ciebie realny cel może postawić przed sobą Łada w rundzie wiosennej?
– Biorąc pod uwagę rundę jesienną i prezentowany poziom tej ligi to realny cel dla Łady to pierwsza piątka.

lolo: Co myślisz o drużynie juniorów? Widziałeś ich w akcji mają predyspozycje, aby wejść do seniorów?
– Tak jak wcześniej wspominałem, nie miałem wielu okazji do oglądania ich w akcji ale jest kilku chłopaków, którzy mają szansę zaistnieć w seniorach Łady.

ladabilgoraj.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.