romek
poniedziałek, 30 grudnia 2013, 08:45

Alfabet Wisły Puławy 2013

Zapraszamy do zapoznania się alfabetu obramowującego 2013 rok w wykonaniu puławskiej Wisły.

A – Jak atmosfera. O niej mówiono na puławskim stadionie w mijającym roku najczęściej. O ile pierwsza połowa była roku była z pozytywną atmosferą na stadionie ( oprawa kibiców na 90- lecie Wisły, spore zainteresowanie kibiców meczami), to drugie półrocze 2013 roku przyniosło zdecydowanie gorsze wspomnienia. Ze stadionu po oprawie za mecz ze Stalą Rzeszów zniknęli kibice, znikł doping a na trybunach widzieliśmy garstkę widzów. Oby w nowym 2014 roku atmosfera była zdecydowanie lepsza.

B – Budzyński Michał – jeden z podstawowych obrońców puławskiej Wisły w całym sezonie. Na dodatek Budyń jest jednym z najbardziej wszechstronnych zawodników Dumy Powiśla, mało kto pamięta, ze Michał przychodził do Puław jako defensywny pomocnik, potem dopiero zaczął grać i to zarówno na jej skrajach jak i środku.

C – Concordia Elbląg – zespół, z którym do tej pory wiślacy wygrali w lidze 3 spotkania na 3 rozegrane. Co ciekawe zarówno wiosną Łukasz Giza jak i Kamil Kłusek strzelili z tym rywalem swoje jedyne bramki w rundzie.

D – Dom. Mój dom moją twierdzą, niestety w mijającym roku wiślacy nie do końca kierowali się tą maksymą. O ile na wiosnę wiślacy w domu wygrali 4 spotkania a trzy zremisowali to w rundzie jesiennej 2013/2014 ten bilans wyniósł ledwie 3 wygrane i 3 remisy i 3 porażki. Na pewno nie sprzyjało to wizytom kibiców na stadionie i opisywanej wcześniej atmosferze na stadionie.

E – Emocje. Nie brakowało ich w meczach Wisły. Na dowód wystarczy wspomnieć o dwóch spotkaniach z Legionovią wygranych 2:1 i 1:0. Emocje towarzyszyły spotkaniu w Radomiu i oczywiście derbom z Motorem.

F – Fanatycy – jak napisaliśmy wcześniej Fanatycy pojawiali się wiosną na stadionie. Później z różnych przyczyn na domowych meczach ich nie było. Pojawili się za to w Legionowie Siedlcach, Lublinie, gdzie wspierali Dumę Powiśla.

G – Gąsiorowski Radosław – trener rezerw Wisły, który w pierwszej połowie 2013 roku musiał niestety wstydzić się za swoich podopiecznych, którzy przegrali awans do V ligi. Na jesieni jest lepiej rezerwy są liderami i mają przewagę 4 punktów nad Wodniakiem Piotrawin.

H – Horror – można przepisać punkt emocje. Szczególnym horrorem okazało się spotkanie na inaugurację w Legionovie, gdzie wiślacy długo nie potrafili strzelić bramki. Udało się to dopiero w 6 minucie doliczonego czasu gry za sprawa Jarosława Niezgody.

I – Ivan Litwniuk – zawodnik, który dołączył do Wisły w rundzie jesiennej z I-ligowego Okocimskiego Brzesko. Oczekiwania z tym graczem były bardzo duże, jednak przez ostatnie pół roku Ukrainiec nie pokazał chyba pełni swoich umiejętności.

J – Jacek Magnuszewski (foto) – trener Wisły, który Wisłę prowadzi znowu od stycznie 2012 roku. Z Dumą Powiśla związany od początku.

K – Kwiatkowski Przemysław – jeden z zawodników, który opuści Wisłę po rundzie jesiennej. Przemek starał się jednak bardzo często znajdował się tam gdzie nie powinno co powodowało bramki samobójcze albo rzuty karne przeciwko puławskiej Wiśle.

L – Legia Champions – drużyna, która zmierzyła się z puławskimi oldbojami na 90- lecie klubu. Chociaż puławianie wysoko przegrali, to zabawy było co niemiara.

M – Młodzieżowiec. Dwóch zawodników o takim statusie musi przebywać na placu gry w rozgrywkach II ligi. Na jesieni niestety puławianie mieli problem z tymi graczami z tego powodu jako młodzieżowcy zagrali Paweł Jabkowski, Przemysław Kwiatkowski, Konrad Szczotka, Dominik Giziński, Jarosław Niezgoda , Bartłomiej Siwak, Paweł Zabielski czy Kamil Kłusek.

N – Niezgoda Jarosław. Wychowanek Wisły, który coraz odważniej wchodzi do ekipy seniorów. Ma w dorobku 12 bramek w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów i jedną w II lidze. To na początek mamy nadzieję, że z czasem Jarek dołączy do grona wybitnych strzelców Dumy Powiśla.

O – Obrona – to formacja, która niestety nie spisywała się najlepiej. Szczególnie dużo bramek wiślacy tracili jesienią. Oby gra tej formacji uległa poprawie.

P – Pociąg – tylko raz w tej rundzie kibice Wisły skorzystali z tego środka lokomocji. Udali się tak do Lublina na derby z Motorem.

R – Radomiak. Na wygraną z tym rywalem w meczu wyjazdowym kibice w Puławach czekali od 1997 roku. Udało się to dopiero teraz.

S – Sekcje. Puławska Wisła nadal posiada sekcje. I co ciekawe wszyscy ich przedstawiciele odnosili sukcesy. Największe pływak Konrad Czerniak, nieco mniejsze sekcja sztangistów na czele z Katarzyną Feledyn, która została mistrzynią Europy U-23.

T – Trenerzy. Jest ich w Wiśle coraz więcej. Największy sukces zanotowali ostatnio Robert Złotnik, który poprowadził Juniorów do I miejsca w Centralnej Lidze Juniorów i Mariusz Abramczyk, który wygrał z Juniorami Młodszymi zmagania na Lubelszczyźnie czym zapewnił występy kolejnemu rocznikowi Wisły w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów Młodszych. Jednak nie zapominamy o każdym trenerze Wisły, który poświęca swój czas. Dziękujemy Wam Panowie.

U – Unia Tarnów. Ekipa, która sportowo utrzymała się w lidze jednak na jesieni z powodu braku licencji nie zobaczyliśmy jej w II lidze.

Z – Zakłady Azotowe. To dzięki tym Zakładom możemy oglądać Wisłę w rozgrywkach II ligi. Od niedawna nasz główny sponsor zmienił nazwę i jego oficjalna nazwa brzmi Grupa Azoty Puławy. W głowach puławian będą to nadal Zakłady Azotowe.

wislapulawy.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.