romek
czwartek, 26 grudnia 2013, 20:56

Dominik Budzyński nowym piłkarzem Miedzi Legnica

21-letni bramkarz Dominik Budzyński podpisał 3-letni kontrakt z Miedzią Legnica! Utalentowany golkiper ma za sobą występy m.in. w Radomiaku Radom i Polonii Warszawa, a także w młodzieżowej reprezentacji Polski. Bramki stołecznego klubu bronił w poprzednim sezonie podczas starcia w Pucharze Polski, gdy „Czarne Koszule” zwyciężyły w Legnicy 3:1.
 
Obaj bramkarze pierwszego zespołu Miedż są już zaawansowani wiekowo, dlatego sztab trenerski postanowił zwiększyć rywalizację wśród młodych bramkarzy w legnickim klubie, którzy w niedalekiej przyszłości mają stanowić o sile Miedzi. Wybór padł na mierzącego 189 cm Dominika Budzyńskiego, który karierę rozpoczynał w Lewarcie Lubartów, skąd trafił do Polonii Warszawa. Tam występował głównie w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy, ale trenował z pierwszym zespołem i stawał między słupkami bramki „Czarnych Koszul” m.in. w meczach Pucharu Polski z Miedzią Legnica i Zagłębiem Lubin. Już wtedy legnicki klub zwrócił uwagę na tego utalentowanego zawodnika. Później został wypożyczony do II-ligowego Radomiaka Radom. Zaliczył także epizod w duńskim Viborgu. Był również powoływany do reprezentacji Polski U-21.

Budzyński w Legnicy pojawi się 10 stycznia, kiedy Miedź rozpocznie przygotowania do rundy wiosennej.

miedzlegnica.eu


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.