romek
wtorek, 24 grudnia 2013, 13:24

III Wieczór z Piłką Nożną pod honorowym patronatem Urzędu Miasta Kraśnik,

13 grudnia 2013 roku na hali im. Arkadiusza Gołasia przy Publicznym Gimnazjum numer 1 w Kraśniku odbył się III Wieczór z Piłką Nożną pod honorowym patronatem Urzędu Miasta Kraśnik, którego gospodarzem były miejskie Kluby piłkarskie MUKS Kraśnik i FKS STAL Kraśnik.
Na uroczystą galę organizatorzy zaprosili przedstawicieli miasta, dyrektorów placówek miejskich, którzy na co dzień pomagają kraśnickiej piłce. Wśród zaproszonych znaleźli się między innymi: dyrektor CKiP pani Wioletta Drumlak, Dyrekcja PSP 5 pani Marta Drozd, dyrektor PSP 6 Wojciech Stopa, dyrektor MOSiR Kraśnik pan Grzegorz Mazurek, Przewodniczący Rady Miasta pan Zbigniew Marcinkowski oraz włodarze naszego miasta burmistrz Kraśnika pan Mirosław Włodarczyk oraz vice burmistrz pan Jarosław Stawiarski.

Gala rozpoczęła się od prezentacji wszystkich drużyn piłkarskich, które trenują i szkolą się w dzielnicy fabrycznej miasta. Zaraz po rozpoczęciu imprezy miała miejsce bardzo miła uroczystość. Burmistrz Miasta Kraśnik uhonorował trenera III ligowej Stali Kraśnik listem gratulacyjnym oraz piękną książką zawierającą historię sportu. Ta nagroda to dowód za ciężką pracę i trud włożony w utrzymanie ekipy FKSu na trzecioligowym froncie. Kolejnym punktem programu była prezentacja drużyn. Zaczęło się od grup naborowych prowadzonych przez Konrada Szmyrgałę, następnie na parkiet weszli młodzicy młodsi podopieczni Daniela Szewca, młodzicy starsi trenowani przez Dariusza Matysiaka, młodziczki, które szkoli Rafał Tomiło. Kolejną kategorią wiekową byli trampkarze. Trampkarze młodsi trenowani są przez Michała Zimowskiego a trampkarzami starszymi zajmuje się Konrad Szmyrgała. Następnie zaprezentowali się juniorzy młodsi MUKS Kraśnik oraz juniorzy starsi Stali Kraśnik obiema tymi grupami zajmuje się Krzysztof Rakuś. Po juniorach można było zobaczyć drugoligową drużynę kobiecą, którą trenuje Rafał Tomiło a na samym końcu licznie zebrana publiczność mogła zapoznać się z seniorami trzecioligowej Stali Kraśnik.

Po prezentacji na parkiet wyszli przedstawiciele Freestyla, którzy zaprezentowali krótki pokaz sportowej żonglerki. Po tym rozpoczęły się mecze piłkarskie. Seniorzy Stali zmierzyli się ze wszystkim dziecięcymi drużynami. Wyniki nie były najważniejsze  liczyła się dobra zabawa i emocje, których nie brakowało kiedy to młodzi adepci trafiali do bramki swoich starszych kolegów. Ostatnim spotkaniem tego wieczoru był pojedynek juniorów Stali z drugoligową żeńską ekipą. To spotkanie było bardzo ciekawe bo obie drużyny poważnie podeszły do meczu. Wynik końcowy to 0-1 dla kraśnickich pań. Finałem wieczoru było wspólne zdjęcie wszystkich zawodniczek i zawodników wraz z trenerami i zaproszonymi gośćmi.

Wieczór po raz kolejny pokazał, że Kraśnik lubi piłkę nożną czego dowodem były pełne trybuny oraz liczba zgłoszonych zawodniczek i zawodników, które regularnie trenują i szkolą się. Serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli,którzy nas wspierają i pomagają nam. Serdeczne podziękowania należą się również Urzędowi Miasta, który ma największy wkład w rozwój piłki nożnej w Kraśniku.

Po tak udanej imprezie organizatorzy zapowiadają, że już w przyszłym roku będzie następna. Już dzisiaj na nią serdecznie zapraszamy.

stal.krasnik.info


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.