romek
środa, 18 grudnia 2013, 07:50

Podsumowanie rozgrywek (lubelska klasa B, gr. I), cz. 2 / Konflikty i roczarowania…

Błękitni Kierz, Wisła Józefów, LKS Wandalin oraz GLKS Elżbieta to grupa zespołów tworzących środek tabeli lubelskiej „B” klasy. Wśród wymienionych ekip znajdują się z pewnością takie, dla których tegoroczna jesień nie była do końca udana. Czy wiosna przyniesie więcej powodów do zadowolenia? Zapraszamy na kolejną porcję podsumowań…

Błękitni Kierz – Jedno z największych rozczarowań tej części rozgrywek. Ekipa z Krza, uważana jeszcze do niedawna za jednego z głównych pretendentów do tytułu, dziś z wielkim trudem nawiązuje do chlubnej tradycji klubu, kiedy to rozbijała w puch kolejnych rywali i walczyła o czołowe lokaty w lidze. Szóste miejsce na koniec rundy wstydu co prawda nie przynosi, jednak aspiracje Błękitnych sięgają z pewnością dużo wyżej. Zespół dotknął wyraźny kryzys, którego źródła należy poszukiwać w błędnych decyzjach zarządu oraz rady drużyny. Nie jest tajemnicą, iż odejście kilku znanych i cenionych na „B”-klasowej arenie zawodników (do spółki z Waldemarem Teterem pełniącym funkcję trenera od 2007 r.) spowodowane było wewnętrznym konfliktem w zespole. Ekipa z Krza słynąca przede wszystkim z twardej, nieustępliwej walki o każdy centymetr boiska dziś nie chce „umierać” za swój zespół, co z całą pewnością odbiło się na jego postawie w tegorocznych rozgrywkach.

Obecnie jest to drużyna, który „wygląda” zdecydowanie lepiej na własnym terenie, aniżeli na boisku rywala. I choć póki co nie przekłada się to specjalnie na wynik sportowy (3 zwycięstwa i 4 porażki u siebie), należy zaznaczyć, iż to o spotkania rozgrywane w Krzu drżą najbardziej niemal wszystkie zespoły lubelskiej „B” klasy. Przekonała się o tym brutalnie ekipa Orłów, która o mały włos nie pogubiłaby tu punktów wygrywając szczęśliwie 1:2.

Oczywiście dobrych spotkań – jak to ze wspomnianym liderem – było tej jesieni jeszcze kilka (m.in. wyjazdowe zwycięstwo z Wisłą Józefów 1:5 oraz z Dąbrowiakiem Dąbrowa 3:1), jednak biorąc pod uwagę możliwości jakie drzemią w zespole, było to zdecydowanie za mało by wystawić ekipie w błękitnych strojach pozytywną notę za jesień.

Wisła Józefów – Gdy niespełna kilka lat temu młodzieżowa drużyna Wisły święciła niemałe sukcesy w rozgrywkach ligowych na szczeblu „B”-klasowym, wydawało się, że o przyszłość seniorskiej piłki w Józefowie nie będzie trzeba się martwić. Tymczasem mimo wymiany pokoleniowej (zespół został mocno odmłodzony na przestrzeni ostatnich dwóch-trzech sezonów), jak również rewolucji organizacyjnej (do użytku oddano wyremontowany stadion ze wspaniałą murawą), ekipa znad Wisły nie spełniała – i nadal nie spełnia – pokładanych w nich nadziei. Siódme miejsce w tabeli na koniec jesiennych zmagań, to zdecydowanie za mało, by ocenić mijającą rundę jako udaną. Zespół miewał tej jesieni ogromne wahania formy. Mecze dobre, przeplatał słabszymi. Uwagę przykuwa jednak fakt, iż mimo stosunkowo niskiej pozycji w tabeli, jako jeden z nielicznych grał jak „równy z równym” z niemal każdym zespołem czołówki ligi. Dzięki skutecznej grze napastnika Tomasza Zagóry (11 bramek), wspomaganego przez bramkostrzelnych pomocników – Krzysztofa Chmiela (4 bramki) i Rafała Niezgodę (6 bramek), Wiślacy zdołali urwać już punkty takim potentatom jak Opolanin II Opole Lubelskie (remis 2:2) i Pogoń Trzebiesza (zwycięstwo 2:1). Co ciekawe napsuli też sporo krwi innym zespołom z czuba przegrywając nieznacznie z LKS-em Poniatowa 1:0, Czarnymi Puszno 4:3 oraz z Orłami Kazimierz 4:0 (co jest wynikiem niezłym biorąc pod uwagę aktualne osiągnięcia strzeleckie lidera). Wyniki te świadczą przede wszystkim o potencjale jaki drzemie w obecnej drużynie i jeżeli ekipa z Józefowa poukłada swoją grę wiosną, to możemy być spokojni o jeszcze niejedną niespodziankę.

LKS Wandalin – Klub z Wandalina mimo stosunkowo krótkiej historii (powstał w 2010 r.), odciska coraz większe piętno na rozgrywkach ligowych w lubelskiej „B”-klasie. „Wandale” to obecnie młody, głodny piłki zespół, któremu do pełni szczęścia brakuje jedynie nieco więcej doświadczenia na ligowym froncie. Drużyna spod Opola Lubelskiego miała lepsze i gorsze momenty w tym sezonie, jednak biorąc pod uwagę, iż jest to zespół na dorobku jesienne występy piłkarzy należy oceniać jako więcej niż przeciętne. Uwagę zwraca przede wszystkim zwycięstwo „Wandali” z mocniejszym kadrowo Dąbrowiakiem Dąbrowa Wronowska (3:2) oraz Wisłą Józefów (5:4), jak również remis 3:3 na zakończenie jesiennych zmagań z zespołem Błękitnych Kierz. Oprócz wspomnianych zwycięstw również dorobek bramkowy „biało-czarnych” budzi niemały respekt. Zespół zdobył tej jesieni aż 41 bramek, co stawia go na czwartym miejscu wśród najskuteczniejszych tych rozgrywek. Łącznie ekipa spod Opola zgromadziła na swoim koncie 16 punktów odnosząc 5 zwycięstw, 1 remis (co ciekawe jest to pierwszy podział punktów w historii klubu), oraz 7-krotnie schodziła z boiska jako pokonana. Nie da się ukryć, iż klub z Wandalina to póki co „melodia przyszłości” i raczej nie grozi mu awans, jednak biorąc pod uwagę szerszą perspektywę czasową może okazać się jednym z wiodących zespołów ligi.

GLKS Elżbieta – Kolejny młody zespół, który zakończył jesienne rozgrywki na miarę swoich obecnych możliwości. Drużyna Elżbiety mimo ogromnej straty jaką jest bez wątpienia absencja Łukasza Markowskiego (najlepszego snajpera i byłego króla strzelców rozgrywek), radziła sobie w tym sezonie jak tylko mogła gromadząc na swoim koncie okrągłe 15 punktów. Popularna „Ela” wygrała wszystko to, co miała wygrać, a więc spotkania z „dołem” tabeli. Dużo gorzej było w przypadku konfrontacji z wyżej notowanymi rywalami. Tu o zespole Elżbiety nie można powiedzieć wiele dobrego, gdyż poza remisowym spotkaniem z Trzebieszą, w zasadzie nie udało się nawiązać walki z żadnym zespołem z górnej części tabeli. Dlatego też dziewiąte miejsce na koniec rundy jesiennej należy traktować jako szczyt możliwości zespołu spod Opola Lubelskiego.

źródło: www.lksponiatowa.futbolowo.pl / Przemysław Kuchta


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.