romek
niedziela, 15 grudnia 2013, 11:26

90 lat Lubelskiego Związku Piłki Nożnej – Zbigniew Boniek, Bronisław Waligóra i Roman Kosecki wzięli udział w jubileuszowej akademii podczas Gali w Etiudzie

W centrum konferencyjnym „Etiuda” w Lublinie  odbyła się Gala Jubileuszowa z okazji 90-lecia Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Udział wzięli przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej, ze Zbigniewem Bońkiem, Romanem Koseckim, Stefanem Majewskim, Maciejem Sawickim i Januszem Basałajem na czele. Byli prezesi okręgowych związków z całego kraju, przedstawiciele lubelskich klubów, środowisk piłkarskich, kibiców, związków sportowych i mediów.

– Jeden z pierwszych meczów jaki rozgrałem w barwach Zawiszy Bygdoszcz odbył się w Lublinie na Wieniawie – wspomniał Zbigniew Boniek. – Naszym trenerem był Bronisław Waligóra a moim najgroźniejszym rywalem piłkarz wojskowych Andrzej Molenda.

O związkach piłkarstwa bydgoskiego i lubelskiego będzie można poczytać wkrótce szerzej na łamach naszego portalu. Dość przypomnieć, że w Lublinie lub Świdniku grali tacy piłkarze z Bydgoszczy jak: Stanisław Mielniczek, Jan Góral, czy Jerzy Sułkowski... A lubelski Motor, czy Avia swoje największe sukcesy wiążą z  Bronisławem Waligórą.

Podczas gali, gdzie królowały wspomnienia uczestników – odznaczono tych, którzy pisali historię  – pisali wynikami i zwycięstwami. Nasz portal każdej zimy przypomina tych ludzi – współtwórców sukcesów drużyn od B-klasy do ekstraklasy… I będzie przypominał coraz częściej… Bo nie wszystkie osiągniecia zostały już spisane, o czym przypomnieli podczas GALI byli prezesi LZPN: Stanisław Grzelak, Jan Golan, Marian Rapa i obecny szef Zigniew Bartnik.

– Za kilka miesięcy Lublin będzie miał piekny stadion, zasłużyliście na niego, PZPN postara się o to, żeby otwarcie odbyło z udziałem atrakcyjnego rywala – mówił prezes Zbigniew Boniek. – Dzisiaj jeszcze raz gratuluje i życzę sukcesów sportowych, a przede wszystkim lubelskiej drużyny w ekstraklasie…

O uroczystości w której wzięli też udział reporterzy naszego portalu  będziemy pisać wkrótce. Miło nam donieść, że nasz portal też został wyróżnony.

O histori lubelskiej piłki można też poczytać na naszym portalu wpisując w SZUKAJ hasła: „Z historii lubelskiej piłki”, „Leksykon”, „Słynne mecze lubelskiej piłki”, lub „Z archiwum lp„.

hs/pk 

foto1 – Zbigniew Boniek, foto2 – Jak zawsze w znakomitej formie Bronisław Waligóra, szef współtwórców największych sucesów lubelskiej piłki, który wspólnie z naszymi reporterami od kilku tygodni wspomina drogę Motoru do I ligi / foto3 – Lublinianka na początku lat 70-tych. Od lewej Jerzy Żórawski (działacz), Marek Nowak, Bolesław Mącik, Stanisław Cybulski (obecny na gali) i przypomniany przez Zbigniewa Bońka Andrzej Molenda.

 


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.