poniedziałek, 9 grudnia 2013, 10:06

Nowa Gazeta Biłgorajska / Piotr Kusztykiewicz (Cosmos Józefów): – Osiągnęliśmy stanowczo niezły wynik.

Cosmos Józefów na półmetku rozgrywek zamojskiej klasy okręgowej uplasował się na jedenastym miejscu, gromadząc 18 punktów, strzelając 40 goli i tyle samo tracąc.

W 15 meczach józefowscy zawodnicy 6 meczów wygrali i 9-krotnie musieli przełknąć gorycz porażki. Beniaminek uplasował się tuż nad strefą spadkową. – Mieliśmy świadomość tego, że jesienią nie będzie łatwo. Zakładaliśmy sobie, że zdobędziemy minimum 15 punktów, biorąc pod uwagę możliwości drużyny. Osiągnęliśmy stanowczo niezły wynik. Przy odrobinie szczęścia tych punktów mogło być trochę więcej. Jednak mieliśmy też spotkania, gdzie byliśmy gorsi od przeciwnika, a wygrywaliśmy mecze – wyjaśnia trener Cosmosu Piotr Kusztykiewicz.

Cosmos to drużyna, która dużo strzela i dużo bramek traci. Najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole jest trener Piotr Kusztykiewicz, autor 10 goli. Bramkę mniej zdobył Patryk Dołęski. Przed Cosmosem sporo pracy w przerwie zimowej. Trener drużyny twierdzi, że kadra drużyny nie potrzebuje wielkich zmian, a najlepiej byłoby, gdyby została utrzymana. – Na razie trudno coś powiedzieć o najbliższych planach. Najważniejsze by utrzymać obecną kadrę. Oczywiście przydałoby się jeszcze ze 2-3 nowych piłkarzy dla większej rywalizacji w zespole – przyznaje trener Kusztykiewicz.

Po rundzie jesiennej jedenasta drużyna wznowi zajęcia w połowie stycznia i planuje rozegrać 7-8 meczów kontrolnych. – Jeszcze zajęcia się odbywają. Spotykamy się raz w tygodniu na orliku, by utrzymać cykl treningowy. W połowie grudnia odpoczynek na miesiąc. Dogadaliśmy już kilku sparingpartnerów, czyli zmierzymy się z Tanwią Majdan Stary, Ruchem Izbica, Gromem Różaniec, Kryształem Werbkowice i Stalą Kraśnik – mówi szkoleniowiec.

źródło: Nowa Gazeta Biłgorajska