romek
sobota, 7 grudnia 2013, 16:02

PREMIER LEAGUE * Stoke City – Chelsea Londyn / Ach te dziewczyny!

Mecz jak mecz. W historii obu zespołów jest epizod wspólny. Otóż w 1974 roku Anglicy pokonali óczesnych mistrzów swiata Niemców 2:0. Zdaniem niemieckiego pomocnika Guenthera Netzera najlepszym piłkarzem  na boisku był niejaki Alan Hudson, młody pomocnik angielski z Chelsea Londyn. Wówczas na wyspach panowała niemal Hudson-mania, nie było dnia, żeby bulwarówki nie relacjonowały sportowego i prywatnego życia Alana Hudsona. Grał znakomicie – był najlepszym graczem młodego pokolenia i wróżono mu wielką przyszłość.

Niestety piłkarz sprawiał coraz wiecej kłopotów wychowawczych i Chelsea postanowiła go sprzedać. Zreszta razem z Peterem Odgoodem – już wówczas legendą Kings Road. Suma 280 tys. funtów wówczas była rekordowa na Wyspach Brytyjskich. Osgood trafił do  FC Southampton, gdzie się świetnie wkomponował i zdobył jako drugoligowiec Puchar Anglii.

Alan Hudson znalazł się w FC Stoke City i grał jeszcze lepiej, tak dobrze że klub nagle znalazł się w czołówce I ligi angielskiej. Niestety, podobnie jak w Chelsea wkrótce rozpoczęły się kłopoty. Kibice obwiniali za piłkarska formę Hudsona – dziewczyny. Chłopak był – po prostu – przystojny i jak wielu mu podobnych, nie potrafił panować nad powodzeniem u pań.  

Klub ze Stoke, podobnie jak Chelsea,  postanował się pozbyć zawodnika, bo groził ferment w zespole. Hudson trafił do Arsenalu w później do USA. Z Arsenalem grał nawet w finale Pucharu Anglii. Nigdy już nie zbliżył się do wielkiej formy i jego największym sukcesem jest chyba zdanie jakie o jego talencie wypowiedział wielki Guenther Netzer.

Kariere zakończył w Stoke w 1986 roku.

Specjaliści z zakładów bookmacherskich Unibet  zdecydowanie większe szanse dają zespołowi Jose Mournho. Ale prawdziwą fortunę można wygrać, jeśli zwyciężą gracze FC Stoke City. Mecz rozpoczyna się o godz. 16.00.

Alan Hudson dla pisma „The Sentinal” powiedział, że podstawą jakiegokolwiek korzystnego wyniku z chłopcami Mourunho jest ostra, agresywna gra przez cały mecz.

Jako ciekawostkę można dodać, że kłopoty Hudsona rozpoczęły się po odmowie wyjechania z reprezentacją młodzieżową Anglii na mecz z rówieśnikami do Polski.

hs / foto 1,2: mirror.co.uk – Alan Hudson w 1974 roku i dzisiaj. Foto3 – Guenther Netzer  (wikipedia.org.pl)


Komentarze do 'PREMIER LEAGUE * Stoke City – Chelsea Londyn / Ach te dziewczyny!' (1)
  • 775 lat temu Bezpośredni link

    Zagrali tak jak napisaliscie – kto postawił na FC Stoke, niezłą kasę szarpnie!!! 3-2 w ostatniej minucie!!

  • Dodaj komentarz

    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.