romek
sobota, 7 grudnia 2013, 14:05

Pierwsza Liga Piłkarska wprowadzi nową jakość

Wiosną rozgrywki I ligi zobaczymy w nowej odsłonie. Podczas walnego zgromadzenia przedstawicieli klubów I ligi, które odbyło się w Warszawie, przy współpracy z partnerami – PZPN i Orange sport – rozpoczęto szereg zmian wizerunkowych. Już jesienią powstało nowe logo rozgrywek, a praca biura PLP, które ma nową siedzibę, uległa reorganizacji. Dodatkowo od grudnia 2013 kluby I ligi występują pod nową nazwą – Pierwsza Liga Piłkarska.
 

Zmiana nazwy symbolizuje nowy etap w zarządzaniu rozgrywkami. Zmiany jakościowe, które wiążą się ze zmianą systemu organizacji zobaczymy podczas rundy wiosennej rozgrywek. Podczas spotkania w Warszawie, w obecności nie tylko przedstawicieli wszystkich klubów I ligi, ale też Polskiego Związku Piłki Nożnej i telewizji Orange sport, która transmituje rozgrywki, podjęto strategiczne decyzje, które w najbliższych miesiącach powinny znacząco podnieść poziom organizacji i zarządzania rozgrywkami zaplecza ekstraklasy. Celem zmian jest polepszenie aspektu marketingowego i wizerunkowego I ligi.

Nowy wizerunek będzie budowany m. in. dzięki użyciu identyfikacji wizualnej. Kluby I ligi otrzymały już m.in. naszywki na koszulki, banery na stadion, ścianki konferencyjne i centralną tablicę z nowym logotypem rozgrywek. Ponadto reorganizacji uległa praca biura PLP, które zyskało nową siedzibę w PZPN.

Kolejne plany to m.in. uruchomienie dedykowanych serwisów internetowych oraz wiosenna kampania reklamowa w Orange sport. Nowy serwis internetowy ma być współtworzony przez kluby występujące w I lidze. W związku z wprowadzeniem tego projektu zaplanowano szkolenie dla rzeczników prasowych klubów.

Rozpoczęto także pracę nad stworzeniem podręcznika I ligi, który będzie zawierał uchwały, regulaminy oraz jednolite wzory umów i dokumentów, a także przepisy PZPN, podręcznik licencyjny, terminarz i regulamin rozgrywek I ligi.

Piłkarska wiosna na zapleczu ekstraklasy rozpocznie się już na początku marca.

pzpn.pl


Komentarze do 'Pierwsza Liga Piłkarska wprowadzi nową jakość' (1)
 • Zoe4 lata temu Bezpośredni link

  I think this is one of the most important info for
  me. And i am glad reading your article. But want to remark on few
  general things, The website style is wonderful, the articles is
  really great : D. Good job, cheers

 • Dodaj komentarz

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.