romek
sobota, 7 grudnia 2013, 10:54

Echa Roztocza / Janusz Zarębski (Huczwa Tyszowce): – Nie było sensu zadłużać klubu

Rozmowa z Januszem Zarębskim, kierownikiem drużyny Huczwa Tyszowce

Marek Sztochel: = Czy wycofanie Huczwy Tyszowce z IV ligi i przystąpienie do rozgrywek w klasie okręgowej okazało się dobrym posunięciem?

Janusz Zarębski: = Patrząc na to z perspektywy czasu, na pewno był to dobry ruch. Nie dysponujemy odpowiednimi środkami finansowymi, żeby grać w IV lidze. Ponadto nie mamy kadry, która poradziłaby sobie w walce o uniknięcie degradacji do klasy okręgowej. Gdy zdecydowaliśmy się wycofać drużynę z IV ligi, w Tyszowcach pojawiły się różne opinie. Najbardziej dziwili się ci, którzy nie znają realiów czwartoligowych rozgrywek i nie zdają sobie sprawy z tego, czym nasz klub dysponuje jeśli chodzi o pieniądze i zawodników. Nie było sensu zadłużać klubu. Od kiedy ponownie występujemy w klasie okręgowej, na mecze Huczwy przychodzi znacznie więcej kibiców. Niekiedy na stadionie pojawia się ich nawet 400 czy 500 osób. Takim zainteresowaniem cieszyły się nasze mecze tylko na początku gry w IV lidze. Szybko po naszym awansie frekwencja spadła, bo – ze względu na duże odległości – nie mogliśmy liczyć na przyjazd kibiców naszych przeciwników. Także nasi miejscowi kibice nie wyruszali w dalekie wyjazdy na mecze. Kibice byli mniej zainteresowani rozgrywkami. Znacznie większą popularnością cieszą się teraz mecze z Koroną Łaszczów, Kryształem Werbkowice i Spartą Wożuczyn, a więc z lokalnymi rywalami.

= Mieliście żal do Jacka Paszkiewicza, że zostawił was, odchodząc do Hetmana Zamość?

= Ja byłem przygotowany na jego odejście, bo kilka tygodni wcześniej poinformował mnie, że dostał propozycję prowadzenia Hetmana Zamość. Wszyscy z zarządu Huczwy zrozumieli decyzję naszego prezesa, trenera i piłkarza. Nikt do niego nie miał pretensji. Jacek jest trenerem II klasy. I jeśli chce się wybić jako szkoleniowiec, to nie może odrzucać ciekawych propozycji z klubów z lig wyższych. Wiadomo, że w Huczwie tak się nie wypromuje jak w III lidze, w Hetmanie.

żródło – Echa Sportu – bezpłatny dodatek tygodnika Echa Roztocza / tekst i foto Marek Sztochel 


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.