romek
poniedziałek, 2 grudnia 2013, 06:56

Tomaszów Lubelski / – W dobrych zawodach wystąpiłem…

W dniu 30 listopada 2013 roku w Hali Sportowej Zespołu Szkół Ekonomicznych Nr 2 im. Gen. Władysława Sikorskiego w Tomaszowie Lubelskim odbył się finał XI Diecezjalnego Turnieju Halowej Piłki Nożnej dla Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, który obecnie ma status diecezjalnych kwalifikacji do Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza.

Turniej ten cyklicznie organizowany jest przez:

= Ks. Marka Tworka – Diecezjalnego Duszpasterza Liturgicznej Służby Ołtarza,

= Ks. Piotra Szeptucha – Diecezjalnego Duszpasterza Sportowców,

= Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci
i Młodzieży „Jestem” w Hrubieszowie.

Rozgrywki zostały rozpoczęte Mszą Świętą, której przewodniczył ks. kanclerz Michał Maciołek. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał również ks. Kanclerz, który złożył gratulacje organizatorom zawodów, a zawodnikom życzył rywalizacji w duchu fair-play i zgodnie z chrześcijańską etyką.

Po eliminacjach dekanalnych i między dekanalnych w finale wystąpiło 16 reprezentacji parafialnych, rywalizujących w czterech kategoriach.

Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

I kat. Ministranci młodsi kl. III – IV

I – Parafia Świętego Krzyża Zamość

II – Parafia NSJ Tomaszów Lubelski

III – Parafia Wniebowzięcia NMP Łukowa

IV – Parafia Wniebowzięcia NMP Nabróż

II kat. Ministranci kl. V – VI

I – MB Bolesnej Korytków Duży

II – NSJ Tomaszów Lubelski

III – Św. Krzyż Zamość

IV – Św. Leonarda Tyszowce

III kat. Lektorzy kl. Gimnazjum

I – NSJ Tomaszów Lubelski

II – Św. Krzyż Zamość

III – Święty Mikołaj Hrubieszów

IV – Św. App. Piotra i Pawła Majdan Stary

IV kat. Lektorzy starsi kl. Szkoła Średnia

I – Święty Mikołaj Hrubieszów

II – MB Bolesnej Korytków Duży

III – Św. Marii Magdaleny Młodów

IV – Św. Katarzyna Szczebrzeszyn

Turniej przebiegał spokojnie i zakończył się rozdaniem pamiątkowych pucharów, medali oraz dyplomów.

Organizacja całej imprezy zasługuje na najwyższe uznanie.

Szczególne podziękowania pragniemy skierować do Ks. Dziekana Jana Krawczyka, któremu dziękujemy za zaangażowanie i pomoc przy organizacji tego finału. Dziękujemy p. Waldemarowi Typek Dyrektorowi Zespołu Szkół Ekonomicznych Nr 2 im. Gen. Władysława Sikorskiego za umożliwienie skorzystania z bazy szkoły, księżom, rodzicom ministrantów z Tomaszowa Lubelskiego za przygotowanie poczęstunku, okazaną pomoc i obecność.

Podziękowania należą się również sędziom p. Markowi Borowińskiemu i p. Andrzejowi Swacha, którzy czuwali, by ta rywalizacja odbywała się w duchu sportowym.

Słowa uznania kierujemy przede wszystkim do uczestników turnieju. Dziękujemy im za właściwe, kulturalne i nienaganne zachowanie w czasie zawodów i po ich zakończeniu.

Niech ponadczasowe słowa św. Pawła „w dobrych zawodach wystąpiłem…” zachęcą młodych chłopców do przygotowania się na kolejny turniej piłki nożnej, który odbędzie się już za rok. Czekamy z niecierpliwością!

I tu nie liczy się tylko wygrana, ale już samo uczestnictwo jest zaszczytem
i dowartościowaniem każdego uczestnika rozgrywek.

tekst i fot. ks. Piotr Szeptuch


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.