romek
niedziela, 1 grudnia 2013, 09:23

A klasa Zamość (II) / Podsumowanie cz. 2

W tej części podsumowania chciałbym napisać kilka słów o drużynach, z którymi graliśmy w tej rundzie. Zapraszam do lektury….

1. STS Gryf Gmina Zamość

Podopieczni trenera Krzysztofa Rysaka do tego sezonu przystępowali w roli faworyta rozgrywek. Przez wielu znawców zamojskiej klasy A Gryf miał być numerem 1. I ci którzy tak twierdzili mieli 100 % rację. Drużyna wzmocniona przed rozgrywkami została kilkoma graczami, którzy mieli gwarantować to, iż Gryf będzie walczył o awans od początku sezonu. Drużynę wzmocnili: Roman Blonka (Hetman Żółkiewka), Mateusz Łyko (Olimpia Miączyn), Krzysztof Krupa (Kryształ Werbkowice). Dzisiaj po jedenastu kolejkach Sts ma na swoim koncie 30 punktów. Bilans rundy jesiennej to 10 wygranych. Posiadają najlepszy atak i najlepszą obronę w lidze. Spokojnie przepracowana zima przed rundą rewanżową daje spore szanse by od nowego sezonu Gryf grał już w wyższej klasie rozgrywkowej.

2. Potok Sitno

To że drużyna Potoku zajmuje drugie miejsce w tabeli po rundzie jesiennej dla wielu jest wielkim zaskoczeniem, wszak to beniaminek tej ligi. Sezon piłkarze trenera Waryszaka rozpoczęli od remisu na własnym boisku z Szyszłą. Wtedy wydawało się że zespół z Sitna nie będzie się liczyć w walce o awans. Jednak to był chyba tylko wypadek przy pracy. Kolejne mecze to 10 spotkań bez porażki i 33 zdobyte bramki co daje średnią 3 na mecz. Jak widać Potok to jedyna nie pokonana drużyna w tej lidze, a piłkarze z Sitna walczyć będą do końca o awans i liczyć na potknięcia najgroźniejszego rywala Pogoni, z którą grają na wiosnę na wyjeździe.

3. Pogoń Łaszczówka

Pogoń po 11 kolejkach ma na swoim koncie siedem wygranych, dwa remisy i dwie porażki. Drużyna jest na bardzo dobrej drodze w walce o awans. Jednak widać jeszcze w jej grze duże wahania formy bo po kilku dobrych występach drużyna notuje słabszy mecz. Tak było i tej jesieni kiedy to drużyna po dobrych meczach przegrywa na własnym boisku z przeciętnym Legionem. Pogoń od kilku sezonów walczy o awans, ale zawsze w końcówce sezonu przytrafiają się jej wpadki przez co zajmuje miejsce tuż za podium.

4. Szyszła Tarnoszyn

Bardzo pozytywna niespodzianka tej ligi. Po słabym początku gdzie grali z czołowymi drużynami, przyszły zwycięstwa. Drużyna własnego boiska bo wygrali u siebie wszystko, remisując tylko w ostatniej kolejce z Szumami. No, ale jak ma się w drużynie takiego napastnika jak Jan Nowak (foto) to sukces murowany. W 8 rozegranych meczach strzelił 7 bramek. Zobaczymy co będzie na wiosnę czy również drużyna będzie grać w kratkę czy w końcu piłkarze złapią właściwy rytm, który pozwoli im na stałe zadomowić się w czubie tabeli.

5. Legion Komarów

Kolejny beniaminek, który pozytywnie zaskoczył jesienią. Źle rozpoczęli przegrywając dwa pierwsze mecze, zwłaszcza porażka w Deszkowicach była bardzo bolesna. Później przyszedł remis z Potokiem i trzy przekonywujące zwycięstwa z Machnowem, Nieledwią i Lubyczą. Drużyna, która strzela dużo bramek, ale też dużo traci. Myślę, ze miejsce które zajmują to szczyt ich możliwości.

6. Granica Lubycza Królewska

Szóste miejsce po rundzie jesiennej Granicy L.K. to pozycja chyba poniżej oczekiwań. Po rundzie jesiennej i rozegranych 11 meczach mają na swoim koncie 17 punktów. Pięć wygranych spotkań, dwa remisy i cztery przegrane pojedynki to bilans tych jedenastu potyczek. Porażki w Taroszynie i w Komarowie ujmy drużynie nie przynoszą.

7. Szumy Susiec

Nieoczekiwany lider po 4 kolejkach spotkań. Później było już dużo gorzej. Gra nie była zła, zwłaszcza mecze na własnym boisku mogły się podobać kibicom. Zespół borykał się z ogromnym problemami kadrowymi, mimo to grali jak równy z równym, nie wyszedł im tylko mecz z Lubyczą gdzie nie potrafili zagrozić rywalowi. W pozostałych meczach wynik był sprawą otwartą. Szkoda spotkań z Łaszczówką, Nieledwią i Gminą Zamość, gdzie mieliśmy w ciągu całego meczu zdecydowaną przewagę stwarzając wiele groźnych sytuacji, no niestety szwankowała skuteczność.

8. Płomień Spartan Nieledew

Po spadku z klasy okręgowej wydawało się, iż drużynie Płomienia ciężko będzie się ,,pozbierać”. I tak było w dwóch pierwszych meczach gdzie przegrali u siebie z Lubyczą oraz na wyjeździe w Zawadzie. Później przyszły dwa zwycięstwa. Drużyna grała w kratkę przeplatała dobre mecze tymi słabymi. Po 11 kolejkach drużyna z 13 punktami zajmuje 8 miejsce. A jak będzie wiosną zobaczymy! Na pewno trener buduje drużynę na przyszły sezon.

9. Ruch M.N.

Trzeba przyznać, że piłkarze Ruchu rozpoczęli od mocnego uderzenia bo zremisowali z mocnym Gryfem. Jednak jak się później okazało w drużynie z Machnowa grał nie uprawniony zawodnik przez co klub został ukarany walkowerem. Później nie było już tak kolorowo; pogrom w Tarnoszynie oraz remis na własnym boisku z Grafem. Po kilku kolejkach do dymisji podał się trener Noworol jednak to też nie poprawiło sytuacji w klubie. Ruch pozytywnie zaskoczył wygrywając na własnym boisku z solidnymi drużynami z Suśca i Nieledwi. Zespół, który musi wiosną zacząć wygrywać, aby uniknąć walki o utrzymanie.

10. Perła Deszkowice

Piłkarze Perły w tym sezonie muszą liczyć się z tym, iż mogą spaść do klasy B. Mimo, iż mają tylko 3 punkty więcej od ostatniej Perły to chyba właśnie wiosenne spotkanie  zadecyduje o tym, która z tych drużyn utrzyma się w A klasie. W dwóch pierwszych kolejkach prezentowali się bardzo dobrze i z dorobkiem 6 pkt zajmowali nawet 1 miejsce. Kluczowym momentem była jednak chyba porażka z Pogonią gdzie drużyna przegrała 4:0. Po tym meczu jakby zeszło z nich powietrze i do końca prezentowali się słabo.

11. Graf Chodywańce

Drużyna Grafu po pierwszej rundzie plasuje się na 11 pozycji. Podopieczni trenera Nieśpiała wygrali 1 mecz 3 razy remisując  ponosząc 7 porażek. Jeśli wiosną nie zaczną regularnie wygrywać do końca będą walczyć o ligowy byt.

12. Perła Telatyn

Piłkarze trenera Nowosada to w tym sezonie najsłabsza drużyna A klasy. Po 11 kolejkach zdobyli 6 punktów. Bardzo ciężko będzie drużynie z Telatyna zapewnić sobie byt w A klasie na przyszły sezon. W jedenastu jesiennych meczach piłkarze Perły stracili aż 48 bramek (tj. prawie 4,3 bramki na mecz ) co nic dobrego nie wróży tej drużynie na wiosnę.

szumysusiec.futbolowo.pl

 


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.